غیررسمی: مدیر عاملان بیت مین به‌زودی استعفا می‌دهند !

غیررسمی: مدیر عاملان بیت مین به‌زودی استعفا می‌دهند !

جیهان وو (Jihan Wu) و میکری ژان (Micree Zhan) به زودی از سمت مدیر عاملی بیت‌مین، بزرگترین شرکت سازنده تجهیزات ای‌سیک استخراج ارزهای دیجیتال، کناره‌گیری خواهند کرد. شایعات درباره خروج آن‌ها توسط رسانه‌های محلی چین در روز ۲۸ دسامبر (۷ دی) منتشر شد.

رسانه اُدیلی (Odaily) به نقل از منابع آگاه ناشناس، اعلام کرد که بیت‌مین (Bitmain) در حال حاضر در دوره گذار قرار دارد. همچنین بر اساس خبر منتشر شده، کارمندان این شرکت چینی نسبت به نتایج سیستم دو مدیرعامله خوش‌بین نیستند.

رسانه محلی چینی بدون دادن اطلاعات اضافی از نام خانوادگی به نام وَنگ (Wang) به عنوان جانشین مدیران عامل قبلی یاد کرد.

اواسط ماه نوامبر، رسانه‌های محلی چین گزارش دادند که جیهان وو دیگر تاثیرگذاری خود را بر روی تصمیمات شرکت سازنده تجهیزات ماینینگ از دست داده است. این رسانه‌ها همچنین مدعی شدند که وی از مقام ریاست به ناظر تنزل یافته است.

به گزارش امروز رسانه محلی اُدیلی، برخی منابع نامشخص تایید کردند که بیت‌مین برنامه‌ریزی کرده تا تمامی فعالیت‌های استخراج خود را متوقف کند و در تلاش است با دادن حق کمیسیون به دلالان، دستگاه‌های S۹ خود را به‌ فروش برساند. بر اساس خبر منتشر شده، این به معنی اخراج بیش از ۵۰۰ نفر از کارمندان بیت مین خواهد بود.

اواسط ماه می، جیهان وو طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ اظهار داشت که شرکت در نظر دارد در بحبوحه سخت‌گیری پیرامون موضوع ارزهای دیجیتال در چین، به هوش‌مصنوعی روی آورد. در زمان مصاحبه، وو پیش‌بینی کرد که چیپ‌های هوش مصنوعی می‌توانند ۴۰درصد از درآمد بیت مین را در ۵ سال آتی تأمین کنند.

غیررسمی: مدیر عاملان بیت مین به‌زودی استعفا می‌دهند !

اُدیلی با اشاره به بخش هوش مصنوعی اشاره داشت که بیشتر عملیات تعدیل نیرو از قسمت‌های هوش مصنوعی، استخراج، خارج از کشور و تیم‌های کلاینت کوپرنیک بیت کوین کش خواهد بود.

با این حال اواخر ماه دسامبر رسانه‌های چینی گزارش دادند به نظر می‌رسد بیت مین تمامی کارمندان توسعه‌دهنده بیت کوین کش خود را اخراج کرده است.

در زمان نگارش این خبر، بیت مین به درخواست کوین‌تلگراف مبنی بر اظهار نظر درباره تغییرات مدیرعامل یا تعدیل نیرو هیچ جوابی نداده است.

طبق گزارش‌ها روند نزولی ارزهای دیجیتال در سال جاری، به دیگر شرکت‌های سازنده تجهیزات ماینینگ از جمله سازندگان کارت‌های گرافیک انویدیا (Nvidia) نیز لطمه زده است. به گزارش کوین‌تلگراف، انویدیا به خاطر زیان‌های این شرکت که به خاطر کاهش تقاضا برای کارت‌های گرافیک با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال اتفاق افتاده بود، درگیر طرح دعوی شکایت جمعی شده است.

بر اساس شکایت طرح شده، انویدیا چنان وانمود کرد که توانایی نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال و ایجاد تغییرات سریع در کسب‌وکار خود را به عنوان امری ضروری دارد. این فرضیه بنا به کیفرخواست نادرست بوده و اظهارات آن گمراه‌کننده است.

با استناد به گزارش اخیر کوین‌تلگراف، پس از کاهش تقاضای رخ داده برای کارت‌های گرافیک توسط ماینرها، سهام انویدیا بدترین عملکرد را در شاخص S&P ۵۰۰ به ثبت رسانده و ۵۴ درصد از ارزش سهام خود را از دست داد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention