افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سنتی به ارزهای دیجیتال

افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سنتی به ارزهای دیجیتال

گزارشی که توسط پلتفرم آکیوتی (Acuiti) انجام شده است، نشان از افزایش کاربرد ابزارهای مشتقه بیت‌ کوین و اتریوم بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارد. در این گزارش همچنین عنوان شده است که در آینده نزدیک می‌توان به افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در میان شرکت‌های سرمایه‌گذاری امید بیشتری بست.

به گزارش کوین تلگراف، نتیجه بررسی‌های انجام‌شده که در ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) منتشر شده است، نشان می‌دهد که مدیران ارشد در شرکت‌های سرمایه‌گذاری، تمایل به بهره‌گیری از سقوط اخیر ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین دارند.

بر اساس گزارشی که با عنوان «پذیرش معاملات ارزهای دیجیتال»، توسط پلتفرم مدیریت اطلاعات آکیوتی منتشر شده است، حدود ۱۰۰ تالار معاملاتی، به منظور تسهیل معاملات ارزهای دیجیتال برای مؤسسات مالی ایجاد شده است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که تمایل ارائه‌دهندگان خدمات برای پذیرش ارزهای دیجیتال، در مقایسه با بنگاه‌های تجاری سنتی بیشتر است. ۲۶ درصد از ارائه‌دهندگان خدمات و ۱۷ درصد از بنگاه‌های سنتی مایل به پذیرش ارزهای دیجیتال هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که نتایج بررسی محدود به معاملات بکت و بازار CME بوده است.

ارزیابی شرکت‌های معاملاتی که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند، نشان می‌دهد که علاقه به بازارهای مشتقه بیت‌ کوین زیاد است. حدود ۵۷ درصد از بنگاه‌های تجاری سنتی، بیت‌ کوین معامله کرده‌اند. در حالی که ۲۹ درصد آن‌ها، ابزارهای مشتقه اتریوم را معامله کرده‌اند.

در بخش دیگری از این تحقیق می‌توان دید که با وجود رتبه هشتم ریپل در جدول دارایی‌های دیجیتال محبوب، جفت ارز ریپل/دلار، پنجمین ارز محبوب مؤسسات مالی است. نقدپذیری، نوسانات و قابلیت آربیتراژ (Arbitrage)، از جمله ویژگی‌هایی است که در این رتبه‌بندی‌ها لحاظ شده است.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها در بین کلیه مؤسسات مورد بررسی، از جمله آن‌هایی که هنوز منتظر فرصتی برای ورود به بازار دارایی‌های دیجیتال هستند، آسیب‌پذیری‌های امنیتی و ترس آن‌ها از حملات هکرهاست.

نگرانی دیگری که در این گزارش به تفصیل به آن اشاره شده است، ترس این مؤسسات از صدمه به اعتبارِ تجاری‌ِ آن‌هاست؛ به همین دلیل بسیاری از مؤسسات تجاری نمی‌خواهند دارایی‌های دیجیتال را در سبد سرمایه‌گذاری خود بگنجانند.

اگرچه این نظرسنجی همچنان عنوان می‌کند که نرخ پذیرش پائین است، اما آینده را روشن می‌بیند؛ چرا که ۹۷ درصد از بنگاه‌های تجاری سنتی فعال، قصد دارند در دو سال آینده وارد حوزه معاملات دارایی‌های دیجیتال شوند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
الیاس یاری
الیاس یاری
4 سال قبل

سنتی جماعت ، جون به جونش نکنی بازم باید سرمایه فیزیکی رو لمس کنه .