خروج سرمایه از صندوق‌های ارز دیجیتال برای پنجمین هفته متوالی؛ فروش همچنان ادامه دارد

خروج سرمایه از صندوق‌های ارز دیجیتال برای پنجمین هفته متوالی؛ فروش همچنان ادامه دارد

آمار مربوط به جریان پول در صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، نشان می‌دهد که این هفته هم سرمایه‌گذاران بخشی از دارایی خود را از این محصولات خارج کرده‌اند. در حالی که صندوق‌های بیت کوین و اتریوم در این مدت با خروج سرمایه‌ مواجه شدند، صندوق‌های ویژه سولانا بیش از ۵ میلیون دلار ورودی داشته‌اند.

به گزارش کوین دسک، سرمایه‌گذاران برای پنجمین هفته متوالی، پول خود را از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بیرون کشیدند. این وضعیت منعکس‌کننده حال‌وهوای نزولی بازار است و بیت کوین نیز یکی از بدترین شروع‌های سال جدید خود را تجربه کرده است.

بر اساس گزارشی که شرکت تحلیلی کوین‌ شیرز (CoinShares) روز دوشنبه منتشر کرد، طی هفت روز منتهی به ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) ۷۳ میلیون دلار ارز دیجیتال از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خارج شده است. خروج پول در طول پنج هفته متوالی به ۵۳۲ میلیون دلار رسیده و به همین خاطر ارزش کل ارزهای دیجیتال باقی‌مانده در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ۵۶.۱ میلیارد دلار سقوط کرده است.

خروج سرمایه از صندوق‌های ارز دیجیتال برای پنجمین هفته متوالی؛ فروش همچنان ادامه دارد
نمودار جریان سرمایه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

۵۵ میلیون دلار از کل مقدار خروجی‌ها مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ویژه بیت کوین بوده است. صندوق‌های مرتبط با اتریوم نیز مجموعاً ۳۰ میلیون دلار خروجی داشته‌اند.

در این گزارش تأکید شده است که برای اولین بار در سال جاری، در روزهای چهارشنبه و جمعه هفته گذشته، ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال صورت گرفته است.

کوین شیرز گفته است:

ورود سرمایه نشان می‌دهد احساسات نزولی معامله‌گران پس از حرکات مثبت اخیر قیمت‌ها، در حال کاهش است.

حرکات قیمتی اخیر همچنان نسبتاً آهسته به‌ نظر می‌رسد. بیت کوین با ۲.۵ درصد کاهش قیمت در هفت روز گذشته اکنون حدود ۴۱٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود و اتریوم هم با ۳.۵ درصد کاهش در مدت مشابه، به ۳٬۱۰۰ دلار رسیده است.

از طرفی، سولانا ظاهراً موردعلاقه سرمایه‌گذاران بوده و مجموعاً ۵.۴ میلیون دلار ورود سرمایه در این صندوق‌ها به ثبت رسانده است. بر اساس گزارش کوین‌ شیرز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سولانا، از اوت ۲۰۲۱ (مرداد) تنها در دو هفتۀ غیرمتوالی با خروج سرمایه مواجه شده‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
Ahd
Ahd
2 سال قبل

ارزدیجتال=شن

vargha
vargha
2 سال قبل

سلام بر سولانا،

saleh fereidouni
saleh fereidouni
2 سال قبل

آقایون حساب کسانی که قرار بود در رمز ارزها سرمایه گذاری کنند داشتن پولامونم که در کارتهاست آمار اونم مشخص بعد از سرمایه گذاری همه بازار ریخت تا اکثریت نفروشه بالا برو نیست خودتون رو زیاد اذیت نکنید

sمهر
sمهر
2 سال قبل

ضمن تشکر از نویستده محترم . چندی پیش روز نامه فایننانشال تایمز چاپ لندن وقتی اخیرا بیت حتی به مرز 43000 دلار هم رسید طی یاداشتی در ستون مربوط به کریپتو ها اعلام کرد که یک اصلاح تا مرز 41 هزار دلار خواهیم داشت و اگر پایدار بماند و پایین تر نرود بیت حرکت صعودی خود را آغاز خواهد کرد . فعلا تقریبا بخشی از همین سناریو دارد انجام میشود . ضمن اینکه هر زمان شاخص FUD شاخص ترس در پایین ترین نقطه آمده یعنی همان 10 پس از مدتی بازار صعودی شده است . از لحاظ فاندا چیز خاصی دیده نمی شود و فدرال رزرو آمریکا هیچ اقدامی را عملیاتی نکرده است . فقط در هند دومین کشور پر جمعیت دنیا ویروس کوید به همراه آمیکرون بیشتر شده است . نویسنده مطلب مخصوصا کوید 19 را از آمیکرون جدا کرده و برای هر کدام آمار جداگانه ایی را عنوان نموده است . یک مطلب بسیار مهم اینکه تصور می شود آلت سیزن بزودی از راه برسد و امید واریم که با افزایش قیمت بیت وقتی دامیننس بیت محدود می شود آلتها بتوانند رشد خوبی را تجربه کنند.

علی رضایی
علی رضایی
2 سال قبل

لطفا آموزش ورود به فضای متاورس بسازید که چگونه وارد شیم