رشد شدید ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال؛ بیشترین خرید از ابتدای ۲۰۲۲

رشد شدید ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال؛ بیشترین خرید از ابتدای ۲۰۲۲

پس از دو هفته متوالی خروج پول، بالاخره صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال شاهد جریان ورودی بوده‌اند و تنها در هفت روز بیش از ۱۹۰ میلیون دلار ورود سرمایه ثبت کردند. رشد شدید جریان ورودی می‌تواند نشانه‌ای برای صعود ادامه‌دار بازار باشد و احساسات سرمایه‌گذاران را بهبود بخشد.

به گزارش کوین دسک، جریان ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در هفته گذشته به بالاترین میزان خود در سه ماه گذشته رسید و صندوق‌های اروپایی پیشتاز این حرکت بوده‌اند.

این جهش که کوین شیرز (CoinShares) نیز در گزارش روز گذشته خود به آن اشاره کرد، نشان‌دهنده معکوس‌شدن روند دو هفته متوالی اخیر است که در آن خروج سرمایه ثبت شده بود.

این تغییر با رشد ۱۴ درصدی قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، رخ داد که بیشترین افزایش هفتگی آن از آوریل سال گذشته (فروردین ۱۴۰۰) است.

کوین شیرز گفته است محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال در هفته منتهی به روز جمعه ۲۵ مارس (۵ فروردین)، ۱۹۳ میلیون دلار جریان ورودی داشته‌اند. صندوق‌های اروپایی با ۱۴۷ میلیون دلار ورودی از این حیث پیشتاز هستند و بعد از آن صندوق‌های آمریکایی با ۴۵ میلیون دلار ورودی در جایگاه دوم قرار می‌گیرند.

جریان ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال
نمودار جریان ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال در هفته‌های مختلف.

در میان ارائه‌دهندگان محصولات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، صندوق کوین شیرز فیزیکال (CoinShares Physical) با جریان ورودی ۹۱ میلیون دلاری پیشتاز این هفته است، در حالی که داده‌ها نشان از خروج ۱۶ میلیون دلار سرمایه از صندوق بورسی (ETF) پِرپوز بیت کوین (Purpose Bitcoin) دارند.

صندوق‌های متمرکز بر سولانا نیز با ۸۷ میلیون دلار سرمایه، بیشترین جریان ورودی هفتگی خود را داشته‌اند که باعث شده است این صندوق، به پنجمین محصول بزرگ سرمایه‌گذاری در میان صندوق‌های ارز دیجیتال و بزرگترین صندوق آلت کوین غیراتریومی تبدیل شود.

در همین حال، ۹۷.۸ میلیون دلار به صندوق‌های متمرکز بر بیت کوین و ۱۰.۲ میلیون دلار به صندوق‌های ویژه اتریوم وارد شده است، در حالی که صندوق‌های متشکل از ارزهای مختلف ۵.۵ میلیون دلار جریان خروجی داشته‌اند. این جریان خروجی کمی غیرعادی است؛ زیرا صندوق‌های متمرکز بر دارایی‌های چندگانه تاکنون نسبتاً بسیار محبوب بوده‌اند. هفته گذشته، دومین هفته‌ در سال ۲۰۲۲ است که این صندوق‌های متشکل از چند توکن مختلف جریان خروجی داشته‌اند.

صندوق‌های متمرکز بر کاردانو، پولکادات و کازماس (ATOM) نیز به‌ترتیب با ۱.۸ میلیون دلار، ۱.۲ میلیون دلار و ۸۰۰٬۰۰۰ دلار ورود پول را تجربه کرده‌اند.

کوین شیرز گفته است محصولات سرمایه‌گذاری متمرکز بر سهام شرکت‌های مرتبط با فناوری بلاک چین نیز همچنان پرتحرک باقی مانده‌‌اند و هفته گذشته ۲۳ میلیون دلار جریان ورودی ثبت کرده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
mehrooz sahaleh
mehrooz sahaleh
۲ سال قبل

ضمن تشکر از تحلیل گر محترم باید اضافه کنیم که در سال 2022 بازار های کریپتو با رشد 3.27 درصد ( اگر آپدیت شود بیشتر هم می شود ) جلو تر از مارکت های دیگر قرار دارد . این در حالی است که S&P و داو جونز با 5 درصد کاهش و NASDAK با 10 درصد کاهش واکنش شدیدی را به وقایع پیرامونی خود نشان داده اند .حال باید ببینیم مقادیر نجومی را که در سال 2020 و 2021 بعضی از تحلیل گران گفته بودند را بیت می تواند به ثبت برساند ؟