صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی ارز دیجیتال مشترک راه‌اندازی می‌کنند

صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی ارز دیجیتال مشترک راه‌اندازی می‌کنند

صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به‌طور مشترک شبه ارز دیجیتالی با نام Learning Coin راه‌اندازی کردند.

به گزارش ارز دیجیتال به نقل از ایبنا، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به‌طور مشترک یک بلاک چین خصوصی راه‌اندازی کردند که از آن به‌عنوان یک شبه ارز دیجیتال تعبیر می‌شود.

این شبه ارز ارزدیجیتال Learning Coin است که فقط در داخل صندوق بین‌المللی پول بانک جهانی در دسترس خواهد بود. روزنامه فایننشال تایمز تأکید کرد Learning Coin ارزش پولی ندارد و بنابراین یک ارز دیجیتال واقعی تلقی نمی‌شود.

راه‌اندازی شبه ارز مشترک صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در راستای درک بهتر از فناوری بلاک چین است که زیرساخت دارایی‌های دیجیتالی محسوب می‌شود. ارز دیجیتال Learning Coin به کارمندان بانک جهانی و صندوق بین‌المللی اجازه می‌دهد تا چگونگی استفاده از ارزهای دیجیتال را در زندگی واقعی تجربه کنند.

صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی ارز دیجیتال مشترک راه‌اندازی می‌کنند

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد بانک‌ها و رگولاتورهای سرتاسر جهان باید خود را به فناوری‌های ارز دیجیتال برسانند که به سرعت در حال توسعه پیدا کردن هستند. توسعه دارایی‌های دیجیتال و فناوری دفتر توزیع شده یا همان DLT به‌سرعت روبه تحول است و بخشی از اطلاعات به شمار می‌آید ما را احاطه کرده است. این امر بانک‌های مرکزی، رگولاتورها و مؤسسات مالی را وادار به رسمیت شناختن یک فاصله فزاینده دانش بین قانون‌گذاران، سیاست گذاران، کارشناسان اقتصادی و فناوری می‌کند.

گفته می‌شود بعد از آزمایش این شبه ارز دیجیتال، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول از بلاک چین برای راه‌اندازی ارتباطات هوشمند، مبارزه با پول‌شویی و ارتقاء کلی سطح شفافیت استفاده کنند.

بر پایه این گزارش، در اوایل ماه جاری میلادی «کریستین لاگارد» رییس صندوق بین‌المللی پول گفته بود که نوآوران بلاک چین در حال تکان دادن جهان مالی سنتی هستند و این موضوع تأثیر واضحی بر روی بازیگران سنتی دارد. وی در ادامه گفت:

پتانسیل فناوری و دارایی‌های بر پایه بلاک چین توسط رگولاتورهای و بانک‌های مرکزی پذیرفته است و تأثیر مثبتی دارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه