پروژه تور (Tor) ارز دیجیتال را به عنوان کمک مالی می‌پذیرد

پروژه تور (Tor) ارز دیجیتال را به عنوان کمک مالی می‌پذیرد

نرم‌افزار حفظ حریم خصوصی دیجیتال تور (Tor)، اکنون در حال پذیرش کمک‌های مالی از ارزهای دیجیتال مختلف است و پورتال جدید اهدای ارز دیجیتال در روز ۱۸ مارس (۲۷ اسفند) بر روی وب‌سایت این پروژه منتشر شد.

این وب‌سایت در حال حاضر ۹ ارز دیجیتال اصلی را به عنوان کمک مالی می‌پذیرد که عبارتند از: بیت کوین، بیت کوین کش، دش، اتریوم، لایت کوین، مونرو، استلار لومن، اوگر و زی کش.

صفحه اهدا ارز دیجیتال تور کاربران را به «ایستادگی برای حقوق بشر جهانی جهت حفظ حریم خصوصی و آزادی و کمک به حفظ پایداری و امنیت تور» تشویق می‌کند.

این صفحه همچنین ذکر می‌کند که اگر کاربران می‌خواهند ارز دیجیتالی که در لیست آن‌ها نیامده را اهدا کنند، می‌توانند با پروژه در تماس باشند.

پروژه تور (Tor) ارز دیجیتال را به عنوان کمک مالی می‌پذیرد

تور یک پروژه غیرانتفاعی است که نرم افزار رایگان و متن بازی که برای مسیریابی پیازی، فناوری تبادل اطلاعات به صورت ناشناس، ساخته شده‌ است را ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، تور دو نسخه رسمی از مرورگرهای خود، یعنی Tor Browser و TorBro را در اختیار دارد و هدف اصلی استفاده از مرورگرهای تور ناشناس باقی ماندن و دور زدن سانسور با استفاده از پنهان کردن آدرس آی پی است.

کشورهایی مانند ونزوئلا، روسیه و چین که در آن‌ها اینترنت به شدت سانسور شده است، ممنوعیت‌هایی برای‌ تور و فناوری‌های مشابه مانند شبکه‌های خصوصی مجازی را تصویب کردند.

در اوایل ماه جاری، رئیس کمیته مالی مجلس ملی فرانسه پیشنهادی مبنی بر ممنوعیت ارزهای دیجیتال ناشناس یا به اصطلاح ارزهای دیجیتال حریم خصوصی محور مانند زی کش و مونرو را ارائه داد.

جامعه تور و ارز دیجیتال هر دو خصوصیات و ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی و تمرکززدایی را به اشتراک می‌گذارند. در سال ۲۰۱۷ پژوهشگران دانشگاه واترلو در اونتاریو و دانشگاه کونکوردیا در کِبِک سیستمی مبتنی بر بلاک چینی را معرفی کردند که از تکنیک مسیریابی پیازی برای تسهیل و کمک کردن به بسته‌ها و توزیع‌های ناشناس استفاده می‌کند.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه