چند بیت کوین در زنجیره‌های جانبی وجود دارد؟

چند بیت کوین در زنجیره‌های جانبی وجود دارد؟

طبق آمار، چیزی حدود ۷۷ میلیون دلار بیت کوین به دلیل اینکه در زنجیره‌های جانبی قرار دارند، در شبکه اصلی بیت کوین قابل استفاده نیستند.

به گزارش کوین تلگراف، بررسی‌های صورت گرفته از طریق کاوشگرهای بلاک چین نشان می‌دهد که ۹,۶۶۱ بیت کوین به ارزش تقریبی ۷۶.۹۶ میلیون دلار، در پروژه‌های زنجیره‌ جانبی بیت کوین قرار دارند. این میزان بیت کوین ۰.۰۵۴ درصد تمام بیت کوین‌هایی است که تا به امروز در شبکه عرضه شده‌ است.

زنجیره‌ جانبی (سایدچین)، بلاک چینی است که مستقل از بلاک چین اصلی فعالیت می‌کنند. کاربران می‌توانند با استفاده از مکانیزم‌های وابسته، سرمایه‌های خود را به سایدچین منتقل کنند یا آنها را از این زنجیره‌ها بیرون بکشند. قابلیت‌های امنیتی نیز وجود دارند که مانع از حضور همزمان سرمایه‌ها در هر دو زنجیره می‌شوند.

زنجیره‌های جانبی سالهاست که در شبکه بیت کوین وجود دارند و بسته به هدف توسعه‌دهنده، دارای کارکردها و قابلیت‌های ویژه‌ای هستند.

به‌عنوان‌مثال «لیکوئید» یا LBTC یک زنجیره جانبی است که توسط «بلاک استریم» (Blockstream) ایجاد شده است. این زنجیره جانبی با تمرکز بر روی امکان تبادلات خارجی، قابلیت‌هایی را در اختیار کاربران می‌گذارد که در زنجیره اصلی بیت کوین وجود ندارد.

لیکوئید اکتبر (مهر) سال گذشته عرضه و در حال حاضر ۸۹ بیت کوین معادل ۷۰۹ هزار دلار بر روی آن وجود دارد. بزرگترین زنجیره جانبی شبکه بیت کوین، «بایننس چین» (Binance Chain) است که ۹,۰۰۱ بیت کوین را در خود جای داده است. این میزان بیت کوین دارای ارزش تقریبی ۷۱ میلیون دلار است.

«رَپت بیت کوین» (Wrapped Bitcoin) زنجیره جانبی دیگری است که ۵۷۱ بیت کوین (۴.۵۵ میلیون دلار) دارد.

WBTC ژانویه (دی) امسال معرفی شد و ماه آوریل (اردیبهشت) نیز شاهد عرضه شبکه اصلی (Mainnet) بایننس چین بودیم.

هفته جاری نیز «کوینشیرز» (CoinShares) با انتشار زنجیره‌ای جانبی، شبکه‌ای از توکن‌های با پشتوانه طلا ایجاد کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه