یک بیت کوینر تراشه‌ای برای انجام پرداخت‌های مبتنی بر شبکه لایتنینگ در دست خود کاشته است

یک بیت کوینر تراشه‌ای برای انجام پرداخت‌های مبتنی بر شبکه لایتنینگ در دست خود کاشته است

یک متخصص فناوری اطلاعات سوئیسی با نام مستعار اف‌۴۱۸ (F418)، در اقدامی عجیب، طی یک عمل جراحی، تراشه‌ای را در دست راست خود کاشته است تا از طریق آن پرداخت‌های مبتنی بر لایتنینگ بیت کوین انجام دهد. 

این فرد در مصاحبه با کوین تلگراف گفته است که این جراحی و کاشت تراشه ویژهٔ پرداخت لایتنینگ را برای سرگرمی انجام داده است. با این حال، او به طرف‌داران بیت کوین توصیه نمی‌کند که مانند او تراشه این شبکه پرداخت لایه ۲ بیت کوین را درون دست خود قرار دهند.

این متخصص آی‌تی و بیت کوینر گفته است:

هدف این بود که نشان دهیم این ایده اجرایی است و می‌توانید چنین کارهایی را هم انجام دهید.

او اضافه کرد که بیشتر مردم از کارت استفاده می‌کنند؛ اما دست او جنبه‌ای حیرت‌انگیز دارد:

اگر در حال انجام ارائه باشید، نشان‌دادن چنین چیزی خنده‌دار است؛ همان طور که من گاهی اوقات در مورد روش‌های پرداخت ارائه دارم و با افرادی صحبت می‌کنم که در بانک ها کار می‌کنند و هنگامی که آنها دست من را ببینند، شگفت‌زده می‌شوند؛ اما شما نیازی به کاشت این تراشه ندارید.

کوین تلگراف، این علاقه‌مند به بیت کوین را برای اولین بار در کشور سوئیس در کنفرانس ال‌ان‌-فرندلیِ پلن بی (LN-friendly Plan B) در شهر لوگانو ملاقات کرد. اولین تلاش او برای پرداخت مبتنی بر لایتنینگ با شکست مواجه شد؛ زیرا تراشه مورد استفاده او معیوب بود. در نتیجه او بدون نگرانی، به یک متخصص پزشکی مراجعه کرد تا قبل از کاشت مجدد، تراشه معیوب را با جراحی خارج کند.

تلاش دوم اف‌۴۱۸ موفقیت‌آمیز بود. این تراشه به‌خوبی در دست راست او کاشته شد و اکنون می‌تواند پرداخت‌های مبتنی بر شبکه لایتنینگ را بدون نیاز به بولت کارت (Bolt Card) یا گوشی هوشمند خود انجام دهد. کوین تلگراف از او پرسید که آیا دردی را احساس می‌کند؟ او پاسخ داد که «من هیچ چیزی را احساس نمی‌کنم، حتی زمانی که به باشگاه می‌روم».

یک بیت کوینر تراشه‌ای برای انجام پرداخت‌های مبتنی بر شبکه لایتنینگ در دست خود کاشته است
اف‌۴۱۸ برای انجام پرداخت دست خود را به پشت یک تلفن همراه نزدیک می‌کند.

همچنین بخوانید: شبکه لایتنینگ بیت کوین چیست و چگونه از آن استفاده کنیم + ویدیو

با این حال، اف‌۴۱۸ به خطرات خاصی اشاره می‌کند که این روش به همراه دارد. در حالی که این فرایند از نظر پزشکی بی‌خطر است، تنها مشکل این تراشه‌ها این است که نمی‌توانید از امنیت آنها مطمئن شوید.

او می‌گوید:

این کار امنیت استفاده از بولت کارت را ندارد، شما فقط می‌توانید از (پروتکل) LNURL برای برداشت استفاده کنید. این تراشه امن نیست.

علاوه بر این، اگر در طول فرایند کاشت تراشه اشتباه رخ دهد، کاشتن و برداشتن دوباره تراشه در بدن حرکت خوبی نیست. اف‌۴۱۸ توضیح داد که این کار ممکن است باعث آسیب یا عفونت شود؛ بنابراین، بهتر است در اولین تلاش آن را به‌درستی انجام دهید.

به‌طور خلاصه، تراشه NFC که در دست اف‌۴۱۸ کاشته شده است، به او امکان می‌دهد بدون نیاز به دستگاه‌های فیزیکی مانند تلفن هوشمند یا کارت، پرداخت‌های مبتنی بر شبکه لایتنینگ بیت کوین را انجام دهد. او برای انجام پرداخت، به‌سادگی می‌تواند دست خود را به یک NFCخوان (NFC Reader) سازگار نزدیک کند. شاید بتوان گفت که این راحت‌ترین روش پرداخت بیت کوین است که امکان انجام تراکنش‌های سریع و آسان را بدون نیاز به تجهیزات اضافی فراهم می‌کند.

استفاده از NFC یا فناوری ارتباطات میدان نزدیک در دنیای بیت کوین محبوبیت پیدا کرده است. در واقع، پرداخت‌های مبتنی بر NFC از طریق شبکه لایتنینگ از زمان معرفی بولت کارت محبوبیت زیادی پیدا کرد که اولین بار برای پرداخت هزینه ناهار در جزیره من (Isle of Man) آزمایش شد و اکنون در السالوادور، «کشور بیت کوین» در دسترس است.

یک بیت کوینر تراشه‌ای برای انجام پرداخت‌های مبتنی بر شبکه لایتنینگ در دست خود کاشته است
اف‌۴۱۸ در طول مصاحبه تراشه درون دست خود را به خبرنگار کوین تلگراف نشان داد.

راه‌اندازی یک NFC کارت برای انجام پرداخت‌ها آسان است. با این حال، اف‌۴۱۸، اولین انسانی است که یک تراشه NFC در بدن خود کاشته است. این متخصص فناوری اطلاعات، کل فرایند انجام این کار، از جمله توصیه‌های بهداشتی را در گیت‌هاب در دسترس عموم قرار داده است.

شبکه لایتنینگ، یک پروتکل پرداخت لایه دوم است که بر روی بلاک چین بیت کوین اجرا می‌شود. این شبکه، امکان انجام تراکنش‌های تقریباً فوری و تقریباً رایگان را فراهم می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا چندین پرداخت را بدون نیاز به انتظار برای تأیید تراکنش‌ها در بلاک چین انجام دهند. در حقیقت، پروتکل لایتنینگ، شبکه‌ای از کانال‌های پرداخت میان کاربران ایجاد می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا مستقیماً هر تراکنش را بدون نیاز به ثبت در شبکه اصلی بیت کوین انجام دهند.

اف‌۴۱۸، همچنان مشغول کار بر روی بیت کوین و به‌ویژه شبکه لایتنینگ است. به‌عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات و شیفته ورزش در طول روز، شب‌ها به یک علاقه‌مند به بیت کوین تبدیل می‌شود که دوست دارد چیزهای احمقانه را امتحان کند. علی‌رغم بازار نزولی کنونی، او در کنار هزاران علاقه‌مند به بیت کوین در سراسر جهان، به کار بر روی ایده‌های خود ادامه می‌دهد.

اف۴۱۸، در پایان مصاحبه به کوین تلگراف گفت:

یک شبکه باز که در آن همه می‌توانند کارهای نوآورانه انجام دهند، همیشه نسبت به سیستم بسته‌ای برتری دارد که فقط چند نفر می‌توانند روی آن کار کنند.

با این همه، او توصیه کرد که این کار‌ها را به‌تنهایی در خانه امتحان نکنید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه