هکرها اطلاعات ۱۲۹ میلیون راننده روسی را با بیت کوین می‌فروشند

هکرها اطلاعات ۱۲۹ میلیون راننده روسی را با بیت کوین می‌فروشند

هکرها به تازگی به یک دیتابیس شامل اطلاعات ۱۲۹ میلیون راننده روسی دسترسی پیدا کرده‌اند و قصد دارند آن را با قیمت ۰٫۳ بیت کوین (معادل ۲٬۹۰۰ دلار) در دارک وب به فروش برسانند.

به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین همچنان در سطحی گسترده برای فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هکرهای ناشناس با دسترسی به اطلاعات بیش از ۱۲۹ راننده روسی، قصد دارند آنها را در ازای دریافت بیت کوین در فضای دارک وب بفروشند.

بر اساس گزارشی که توسط خبرگزاری روسی RBC منتشر شده است، اطلاعات فاش شده، نام کامل، آدرس‌ها، شماره پاسپورت و سایر اطلاعات شخصی متعلق به میلیون‌ها راننده روسی را شامل می‌شود.

ادعا شده است که این اطلاعات از طریق اسناد ثبت شده در نیروی پلیس گشت جاده‌ای روسیه و اداره کل ایمنی ترافیک جاده‌ایِ وزارت کشور روسیه، به بیرون درز کرده است. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، اعتبار این اطلاعات توسط یکی از کارمندان یک شرکت اجاره خودرو روسی، تایید شده است.

RBC با اشاره به یک گزارش ودوموستی (Vedomosti)، یک نشریه محلی در روسیه، نوشت:

اطلاعات فاش‌شده در ازای دریافت ارز دیجیتال به فروش می‌رسد. بدین ترتیب، نسخه کامل دیتابیس دزدیده‌شده با قیمت ۰٫۳ بیت کوین، تقریبا معادل ۲٬۹۰۰ دلار (در زمان انتشار گزارش) برای فروش قرار داده شده است. هکرها همچنین امکان خرید برخی از داده‌های اختصاصی و ویژه را با قیمت ۱٫۵ بیت کوین (معادل ۱۴٬۴۰۰ دلار) در دسترس خریداران قرار داده‌اند.

ارزهای دیجیتال به صورت گسترده به منظور انجام فعالیت‌های غیرقانونی در بازارهای دارک وب مورد استفاده قرار می‌گیرند و این روند رو به افزایش است. به گفته چین‌السیس (Chainalysis)، یک شرکت تحلیلی حوزه بلاک چین، حجم جریان‌های مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال در بازارهای دارک وب در سال ۲۰۱۹، برای نخستین بار طی چهار سالِ پیش از آن، به دو برابر افزایش یافت.

مجرمان سایبری، در اغلب اوقات، داده‌های دزدیده شده را با قیمت بسیار پایین و حتی در برخی مواقع، به صورت رایگان در دارک وب به فروش می‌رسانند. در اواسط ماه آوریل ۲۰۲۰، هکرها اطلاعات مربوط به بیش از ۵۰۰ هزار حساب کاربری در زوم (Zoom)، یکی از پلتفرم‌های محبوب در حوزه برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی را با قیمتی کمتر از یک پِنی به ازای هر حساب کاربری به فروش رساندند.

در ماه مارس، کریپتو فاند (Crypto Fund)، صندوق سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، یک رخنه امنیتی گسترده را تجربه کرد که طی آن بیش از ۲۶۶ هزار نام کاربری به همراه رمز عبور در دسترس هکرها قرار گرفت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمد
محمد
۴ سال قبل

این اخبار رو از کجا میارید، جمعیت روسیه ۱۴۵ میلیونه، ۱۲۹ میلیون راننده داره؟؟؟؟!!

پدارم جوان
پدارم جوان
۴ سال قبل
پاسخ  محمد

احتمالا شامل افراد و رانندگانی که از اروپا و چین و دیگر کشور ها که مرز خاکی با روسیه و به این کشور رفتن هم بوده

سجاد مقصودی
سجاد مقصودی
۴ سال قبل
پاسخ  محمد

سلام دوست عزیز
تیتر خبر منبع اینه. ممکنه ۱۲۹ میلیون فرد روسی دارای گواهینامه باشه جدای این‌که ساکن روسیه هستن یا نه. یا ممکنه افرادی که فوت کردن رو هم لحاظ کرده باشه