گلدمن ساکس یک معاون جدید برای بخش دارایی‌های دیجیتال خود استخدام می‌کند

گلدمن ساکس یک معاون جدید برای بخش دارایی‌های دیجیتال خود استخدام می‌کند

شواهد نشان می‌دهد که گلدمن ساکس در پی استخدام یک معاون جدید در گروه دارایی‌های دیجیتال خود در لندن است. گفتنی است این گروه، زیرمجموعه بخش بازارهای جهانی این بانک است.

به گزارش کوین تلگراف، گلدمن ساکس، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های سرمایه‌گذاری حال حاضر جهان، درصدد استخدام یک معاون ارشد در گروه دارایی‌های دیجیتال خود است.

مطابق با آنچه در بخش فرصت‌های شغلی وب‌سایت این بانک درج شده، معاون ارشد جدید قرار است با همکاری با تیم دارایی‌های دیجیتال، سیاست‌های سازمانی گلدمن ساکس را برای گسترش دامنه استفاده از فناوری‌های بلاک چین و دفترکل توزیع‌شده (DLT) تعریف و اجرایی کند. این سیاست‌ها مشتمل بر تمامی‌ طرح‌های ابتکاری بالقوه در حوزه ارزهای دیجیتال است. گفتنی است متقاضیان این موقعیت شغلی باید بتوانند زمینه‌هایی را شناسایی کنند که فناوری‌‌های بلاک چین و دفترکل توزیع‌شده می‌توانند ارزش افزوده‌ای به آنها بیفزایند.

متیو مک‌درموت (Mathew McDermott)، هم‌اکنون ریاست بخش دارایی‌های دیجیتال گلدمن ساکس را برعهده دارد. وی از روز ۶ اوت (۱۶ مرداد) به این سمت منصوب شده است.

انتصاب مک‌درموت و جست‌وجو برای استخدام متخصصی دیگر در حوزه ارزهای دیجیتال، نشان می‌دهد که گلدمن ساکس در دوران فعلی که بحرانی فراگیر، گریبان‌گیر اقتصاد جهانی شده است، می‌خواهد رویکرد فعالانه‌تری را در قبال دارایی‌های دیجیتال اتخاذ کند.

پیش‌تر در روز ۶ اوت، مک‌درموت در مصاحبه با شبکه CNBC گفته بود که گلدمن ساکس در حال واکاوی امکان‌سنجی ایجاد یک توکن دیجیتال مبتنی بر ارز فیات است. آن‌طور که پیداست این توکن احتمالا یک استیبل کوین با پشتوانه دلار خواهد بود.

مک‌درموت در ادامه اظهارات خود افزوده است:

طی ۵ تا ۱۰ سال آینده، می‌توانید شاهد این باشد که در یک نظام مالی، تمام دارایی‌ها و بدهی‌ها روی یک بلاک چین ثبت می‌شوند و تمامی تراکنش‌ها نیز روی زنجیره آن رخ می‌دهند.

اقدام گلدمن ساکس برای تقویت تیم دارایی‌های دیجیتال خود درحالی آشکار می‌شود که پیش‌تر یکی از تحلیل‌گران این بانک در یک فراخوان سرمایه‌گذاری با تاختن به بیت کوین اعلام کرده بود که این ارز دیجیتال، فاقد وجاهت قانونی است، قادر به ارائه هیچ جریان نقدی نیست، هیچ‌گونه متنوع‌سازی را در اختیار نمی‌گذارد و نیز هیچ شواهدی مبنی بر این وجود ندارد که این ارز دیجیتال توانسته ابزار کارآمدی برای پوشش ریسک در برابر تورم باشد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه