گلدمن ساکس: قیمت طلا تا سال ۲۰۲۲ به ۲,۳۰۰ دلار می‌رسد

گلدمن ساکس: قیمت طلا تا سال ۲۰۲۲ به ۲,۳۰۰ دلار می‌رسد

کاهش ارزش دلار ایالات متحده به‌عنوان ارز ذخیره‌ باعث شده است تا سرمایه‌گذاران به‌دنبال سایر گزینه‌های جایگزین جذاب باشند. اکنون، نوبت خودنمایی بیت کوین و طلا است.

به گزارش کوین تلگراف، گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، شرکت برجسته بانکداری و سرمایه‌گذاری آمریکایی، می‌گوید که قیمت طلا ممکن است تا پیش از پایان سال ۲۰۲۲ با رشدی ۲۰ درصدی به ۲,۳۰۰ دلار برسد.

در روز ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد)، قیمت طلا با ثبت رکوردی جدید به بیش از ۲,۰۰۰ دلار در هر اونس رسید. بااین‌حال، به‌عقیده شرکت گلدمن، طلا هنوز راه درازی در پیش دارد. بر اساس گزارشی به نقل از بلومبرگ، این بانک بر این باور است که با توجه به نگرانی‌ها در خصوص موقعیت فعلی دلار، قیمت طلا طی ۱۲ ماه آینده به ۲,۳۰۰ دلار خواهد رسید. این اظهارنظر درواقع یک بازنگری در پیش‌بینی پیشین این شرکت در مورد رسیدن قیمت به ۲,۰۰۰ دلار است.

در ۲۸ ژوییه (۷ مرداد)، تحلیل‌گران گلدمن ساکس توضیح دادند که رکورد جدید انباشت بدهیِ دولت ایالات متحده و دغدغه‌های جدی پیرامون احتمال ازدست‌رفتن جایگاه دلار ایالات متحده به‌عنوان ارز ذخیره‌ای برتر، بر قیمت طلا تأثیرگذار بوده است. در‌حال‌حاضر، هر اونس طلا با ۱,۹۸۲ دلار معامله می‌شود.

به‌عقیده شرکت گلدمن، اقدامات دولت ایالات متحده برای کاهش تأثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا (از جمله ارائه مشوق‌های مالی و تزریق پول به اقتصاد این کشور) می‌تواند به‌راحتی بهای ارز این کشور را کاهش و بدهی دولت را افزایش دهد. این بانک اظهار داشت که چنین شرایطی می‌تواند به رشد قیمت طلا و نقره کمک کند.

درحالی‌که ارزش دلار ایالات متحده به‌عنوان ارز ذخیره‌ای به‌تدریج در حال کاهش است، جذابیت جایگزین‌های ارزهای رایج برای سرمایه‌گذاران روز‌به‌روز بیشتر می‌شود.

یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای دورماندن از گزند تورم، بیت کوین است که می‌تواند عملکردی حتی بهتر از طلا داشته باشد. از ماه مارس (اسفند ۹۸) تاکنون، همبستگی منفی و رابطه معکوس روند این ارز دیجیتال با دلار، قدرتمندتر از رابطه معکوس آن با طلا بوده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
محسن امینی
محسن امینی
3 سال قبل

با این وضعیت فعلی آمریکا و وضعیت اقتصادی جهان و چاپ پول های نا محدود بانک های جهانی
و نبود واکسنی برای کرونا
شاید تا یک ماه آینده طلا به این قیمت برسه

اصغر تریدر
اصغر تریدر
3 سال قبل

طلا در هر صورت در آینده سعودی است و حتی میتونه با ادامه ریاست جمهوری ترامپ تا ۲۸۰۰ الی ۳ هزار هم برسه
منتهی در این میان راه طولانی رو در پیش داره!
باید دید اینده اتخابات امریکا چه میشود و تنش های میان چین و امریکا!