بدهی‌های آمریکا به ۲۶ تریلیون دلار، معادل ۲.۶ میلیارد واحد بیت کوین رسید

بدهی‌های آمریکا به ۲۶ تریلیون دلار، معادل ۲.۶ میلیارد واحد بیت کوین رسید

با رکورد جدید بدهی‌های ملی آمریکا، یک بار دیگر کمیابی دیجیتالیِ بیت کوین رخ‌نمایی کرد.

به گزارش کوین تلگراف، میزان بدهی‌های ایالات متحده آمریکا حالا برابر با رقم‌ چشم‌گیر ۲.۶۵ میلیارد واحد بیت کوین است، ۲۱ برابر بیشتر از بیت کوین‌هایی که وجود خواهد داشت.

طبق آمار وب‌سایت National Debt Clock که بدهی‌های آمریکا را رصد می‌کند، بدهی ناخالص این کشور برای اولین بار در تاریخ از مرز ۲۶ تریلیون دلار گذشته است.

این رقم بسیار عجیب در حالی دیده می‌شود که از هفت ماه پیش تاکنون، فدرال رزرو یا همان بانک مرکزی آمریکا از هیچ اقدام تورم‌زایی چشم‌پوشی نکرده است. این اقدامات میزان عرضه دلار را به‌شدت افزایش داده است.

بنابر گزارش‌های قبلی، میزان نقدینگی (پول M۲) در آمریکا روی رکورد ۱۸.۱۱۵ تریلیون دلار قرار دارد. این در حالی است که ترازنامه فدرال رزرو رقم ۷ تریلیون دلار را نشان می‌دهد.

افزایش شدید بدهی‌های دولت آمریکا از چشم طرفداران بیت کوین دور نماند. حساب توییتر غیررسمی بیت کوین (Bitcoin) در توییتر به این‌ نکته اشاره کرد که رقم بدهی‌های ایالات متحده برابر با ۲,۶۵۳,۰۶۱,۲۲۴ بیت کوین است.

این حساب توییتری همچنین افزود که میزان بدهی‌های آمریکا در عرض فقط دو ماه ۲۰۴,۰۸۱,۶۳۲ بیت کوین افزایش داشته است که این رقم هم فاصله زیادی با عرضه ثابت بیت کوین‌ها (۲۱ میلیون واحد) دارد.

بدهی‌های آمریکا به ۲۶ تریلیون دلار، معادل ۲.۶ میلیارد واحد بیت کوین رسید
نمودار بدهی آمریکا به‌نسبت GDP منبع: JustFacts/ U.S. Treasury

بحث‌ در مورد کمیابی دیجیتال در حالی ادامه یافته است که فدرال رزرو این هفته برای بررسی راهکارهای برون رفت از بحران ویروس کرونا، نشست برگزار کرد.

رشد M۲ مسیر مخالف بیت کوین را نسبت به پول فیات از نظر ذخایر پولی برجسته کرد. چند هفته پیش، در سومین رویداد هاوینگ بیت کوین، تورم این ارز دیجیتال ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱.۸ درصد رسید.

در همین حال، کمی پیش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، در گزارشی ناامیدکننده اعلام کرد که درباره امکان بازیابی سریع اقتصاد شک و تردید زیادی وجود دارد و دولت‌ها باید آماده موج دوم ویروس کرونا باشند.

در این گزارش آمده است:

سیاست‌های پولی افراطی و بدهی‌های عمومیِ بیشتر، لازم بوده و تا زمانی که فعالیت اقتصادی و تورم در سطوح پایین قرار دارند و نرخ بیکاری بالا است، قابل پذیرش هستند.

همچنین در این گزارش نوشته شده است:

با این حال، مخارج برآمده از بدهی باید به‌خوبی مدیریت شود تا بتواند بیشترین میزان آسیب‌پذیری و ضرورت سرمایه‌گذاری را برای گذار به یک اقتصاد قوی‌تر پوشش بدهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مسعود
مسعود
۴ سال قبل

دقیقا یکی از دلایل مهمه میلیون دلاری شدنه بیت کوین