پیتر برنت: پول‌ها هرگز بر اساس استاندارد طلا یا بیت کوین صادر نخواهند شد

پیتر برنت: پول‌ها هرگز بر اساس استاندارد طلا یا بیت کوین صادر نخواهند شد

به‌گفته پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله‌گر باسابقه، جهان به‌سمت حق برداشت مخصوص (SDR) طلا گرایش دارد، اما این بدان معنا نیست که استاندارد طلا به نظام اقتصادی جهان بازخواهدگشت. حق برداشت مخصوص یک دارایی پولی و مالی صوری است که صندوق بین‌المللی پول آن را برای جبران کمبود نقدینگی عرضه می‌کند. برای محاسبه حق برداشت مخصوص از قیمت یک انس طلا استفاده می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، برنت در رشته توییت‌های هفته گذشته خود اظهار داشت که در آینده، جهان به‌سمت حق برداشت مخصوص (SDR) بر پایه چندین ارز فیات می‌رود. برنت ادعا كرد كه بازگشت به استاندارد طلا رخ نخواهد داد و این در حالی است که حق برداشت مخصوص شامل بیت کوین یا آلت کوین‌ها نمی‌شود.

حقوق برداشت مخصوص را صندوق بین‌المللی پول (IMF) در اواخر دهه شصت میلادی به‌منظور گسترش ذخایر کشورهای عضو این صندوق ایجاد کرد. طبق آخرین اطلاعات رسمی، صندوق بین‌المللی پول درحال‌حاضر، مبلغی معادل ۲۸۱میلیارد دلار حق برداشت مخصوص صادر کرده است.

به‌گفته برنت، حق برداشت مخصوص در آینده شامل هفت ارز اصلی فیات، همراه با فلزات گران‌بها و نفت خواهد بود.

وی افزود:

پیش‌بینی من این است که جهان به استاندارد طلا بازنخواهدگشت.
جهان می‌تواند یک واحد ذخیره جهانی استاندارد برای حق برداشت مخصوص در نظر بگیرد که متشکل از دلار آمریکا، ین ژاپن، یوان چین، یورو، دلار کانادا، دلار استرالیا، پوند انگلستان، طلا، نقره و نفت خام باشد. بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر در این فهرست جایی نخواهند داشت.

طلا در راستای رسیدن به بهترین سطح قیمتی خود از سال ۲۰۱۱ است. نقره نیز به بالاترین قیمت خود در چند سال گذشته رسیده است.

بسیاری از طرفداران بیت کوین استدلال می‌کنند که تغییر استاندارد طلا، تأثیری مستقیم بر مشکلات موجود در سیستم مالی مبتنی بر ارزهای فیات فعلی داشته است. در کتاب محبوب «استاندارد بیت کوین» از سیف‌الدین آموس آمده است که با اجازه‌دادن به بانک‌های مرکزی برای عرضه پول، منافع مالی آنها در اولویت قرار می‌گیرد.

بااین‌حال، برنت کسانی را که بیت کوین را به‌عنوان راه‌حلی برای غلبه بر فیات می‌بینند قابل‌اعتماد نمی‌داند.

در نهایت، کل سیستم مالی ارزهای فیات تغییر و تحول خواهد یافت. اما در كوتاه‌مدت (۱۰ الی ۲۰ سال) تنها راه خروج از بدهی دولت‌ها جلوگیری از تورم دلار است.

من به غرور و تکبر جامعه كریپتو كه تصور می‌كنند جایگزینیِ فیات به‌سادگی جایگزینی یک حیوان خانگی است اعتراض دارم.

این در حالی است كه ایالات متحده آمریكا درصدد آزادكردن تریلیون‌ها دلار محرک و واردکردن آنها به ترازنامه‌های خود است. همین مسئله سبب شد تا قیمت بیت کوین نیز روز چهارشنبه جهش پیدا کرد و توانست تا مرز ۹,۵۵۰ دلار بالا برود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه