غول سرمایه‌گذاری جهان: بازار بیت کوین جای رشد خیلی زیادی دارد

غول سرمایه‌گذاری جهان: بازار بیت کوین جای رشد خیلی زیادی دارد

شرکت مدیریت دارایی فیدلیتی (Fidelity)، روز گذشته طی گزارشی با محوریت بنچمارک ماهیت ناهمبسته ارزهای دیجیتال مدعی شده است که ارزش بازار بیت کوین، جای رشد بسیار زیادی دارد.

به گزارش کوین دسک، ریا بوتوریا (Ria Bhutoria)، مدیر بخش تحقیقات فیدلیتی می‌گوید که ارزش بازار کنونی ارزهای دیجیتال در برابر دیگر بازارها همچون قطره‌ای از دریا است.

بوتوریا می‌افزاید:

اگرچه جریان‌های مالی عظیم سرمایه‌گذاران نهادی و دانه‌درشت می‌تواند تا حدی عملکرد و ماهیت ناهمبسته بیت کوین را زیر سؤال ببرد، اما این ارز دیجیتال در مقایسه با دیگر دارایی‌ها از طوفان‌ها و تلاطمات اقتصادی تأثیرات کمتری می‌پذیرد.

از این رو به‌زعم فیدلیتی، بیت کوین یک دارایی بالقوه سودمند برای سرمایه‌گذارانی است که به‌دنبال سود ناهمبسته هستند. گفتنی است منظور از سود ناهمبسته، سودی است که از سرمایه‌گذاری در یک دارایی به‌دست آمده که هم‌بستگی ناچیزی با دیگر دارایی‌های قابل دادوستد در بازار دارد. در بخشی از گزارش فیدلیتی آمده است:

در دنیایی که نرخ‌ بهره، صفر یا حتی زیر صفر است، «هزینه فرصتِ» سرمایه‌گذاری نکردن در بیت کوین بسیار بیشتر است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
3 سال قبل

یعنی داره غیر مستقیم میگه بیت کوین یه روزی ۱۰۰ هزارتا یا شاید یک میلیون بره؟!!!

بیت
بیت
3 سال قبل

نمیدونم وقتی شرکت Fidelity حرف میزنه اشتباه میکنه هر وقت میگه میره بالا برعکس ریزش میکنه وقتی میگه میره پایین افزایش پیدا میکنه