غول سرمایه‌گذاری از ماه آینده خدمات نگهداری بیت کوین ارائه خواهد داد !

غول سرمایه‌گذاری از ماه آینده خدمات نگهداری بیت کوین ارائه خواهد داد !

به گزارش بلومبرگ در ۲۹ ژانویه (۹ بهمن)، شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی فیدلیتی که سرمایه تحت مدیریت آن بیش از ۷.۲ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود، ظاهراً خدمات امانت‌داری بیت کوین را در ماه مارس ارائه خواهد داد.

بلومبرگ با اشاره به منبعی که از آن نام نبرده، عنوان کرد که این قدم بعدی برای نقشه آغاز شده‌ در اکتبر ۲۰۱۸ است. چند ماه قبل فیدلیتی از راه‌اندازی شرکت جدیدی تحت عنوان Fidelity Digital Asset Services جهت ارائه خدمات دارایی‌های دیجیتال خبر داد.

شرکت جدید خدمات امانت‌داری و انجام معاملات برای دارایی‌های دیجیتال را با مورد هدف قرار دادن سرمایه‌گذارانی مانند صندوق‌های پوشش ریسک، دفاتر خانواده و بازارهای واسطه ایجاد خواهد کرد. اما هم‌اکنون هدفی برای ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران خرد ندارد.

طبق گزارش‌ها فیدلیتی در بیانیه‌ای گفت:

در حال حاضر با ادامه به روند ایجاد راه‌حل‌های اولیه، برای مجموعه خاصی از مشتریان واجد شرایط خدمات‌رسانی داریم. طی چند ماه آتی، با برنامه‌ریزی و اولویت بندی مشتریان بر اساس نیازهایشان، مناطقی که در آن فعالیت‌ دارند و دیگر فاکتورها با آن‌ها همکاری خواهیم کرد.

مدیرعامل فیدلیتی، ابیگیل جانسون، که از هواداران قاطع ارزهای دیجیتال است، استخراج بیت کوین و اتریوم را در سال ۲۰۱۷ در شرکت معرفی کرد. او در کنفرانسی در نیویورک گفت:

من به این قضیه اعتقاد دارم. من یکی از معدود افرادی هستم که از شرکت‌های بزرگ خدمات مالی در برابر شما ایستاده و هنوز از ارزهای دیجیتال دست نکشیده است.

خدمات امانت‌داری، که در بازارهای سنتی سهام و بورس امری عادی و پیش‌پاافتاده است، از سوی طرف سومی برای کاهش خطر دزدی یک دارایی ارائه می‌شود.

غول سرمایه‌گذاری از ماه آینده خدمات نگهداری بیت کوین ارائه خواهد داد !

خدمات‌ امانت‌داری با بانک‌ها تفاوت دارد چرا که آن‌ها اجازه ندارند از دارایی‌های مالی ذخیره شده برای اهداف خود استفاده کنند. شرکت‌های بزرگی مانند بانک نیویورک ملون، جی‌پی مورگان، نورترن تراست برای دارایی‌های نظیر پول، اوراق بهادار، طلا و الماس اینگونه خدمات را ارائه می‌دهند.

در حالی که موسسات مالی سنتی مانند فیدلیتی در حال قدم گذاشتن به فضای ارزهای دیجیتال هستند، شرکت‌هایی مانند صرافی‌های ارز دیجیتال و ارائه‌دهندگان خدمات کیف پول راه‌حل‌های امانت‌داری خودشان را معرفی کرده‌اند. خدمات امانت‌داری کوین‌بیس که مشتریان نهادی را هدف گرفته، در جولای ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد.

این صرافی بعداً اعلام کرد که در حال ذخیره بیش از ۲۰ میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال مشتریان طی ۶ سال گذشته بوده است.

منبع: cointelegraph
error in loading comments. please attention