پلیس فدرال آمریکا ویژگی‌های ICOهای تقلبی را اعلام کرد

پلیس فدرال آمریکا ویژگی‌های ICOهای تقلبی را اعلام کرد

طبق مصاحبه‌ای که روز ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) در وبسایت اخبار مالی دِپیپرز (the Paypers) هلند منتشر شد، اداره‌ی تحقیقات فدرال (FBI) ایالات متحده حقه‌های رایج در ICOهای تقلبی را اعلام کرد.

به گفته‌ی FBI، استراتژی اصلی ICOهای تقلبی شامل جعل سابقه‌ی کاری تیم، علاقه‌ی ساختگی صنایع و وعده‌‌ی دورغین چند برابر شدن قیمت توکن می‌گردد. در این مصاحبه اینچنین آمده است:

درست مانند هر محصول دیگری که بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، نمی‌توان نرخ بازگشت سرمایه را به هیچ عنوان تضمین کرد و اگر وعده‌های غیرواقعی و هیجان‌انگیزی دیدید، فریب آنها را نخورید.

پلیس فدارال آمریکا به سرمایه‌گذاران هشدار داد تا حتما صلاحیت ICOها و تیم توسعه‌دهنده‌ی آنها را به دقت ارزیابی کرده و توجه ویژه‌ای به عرضه‌هایی که کاملا بر بستر اینترنت بوده و آدرس محل کار و یا تلفن تماسی از تیم آنها در دسترس نیست، داشته باشند.

سرمایه‌گذاران همچنین باید از کشوری که عرضه‌ی اولیه‌ی سکه در آن ارائه شده و وضعیت قانون‌گذاری ICO در کشور مبدا آگاهی کسب کنند.

بر اساس توصیه‌ی FBI، مردم می‌توانند برای تایید هویت اشخاص و وضعیت ثبت سازمان‌ها از سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی بروکرچک (BrokerCheck) استفاده کنند و با فرض اینکه حتی خوشنام‌ترین ارزهای دیجیتال نیز می‌توانند به علت تازگی این حوزه در معرض ریسک نوسانات شدید باشند، تنها مبلغی را که قادر به از دست دادن آن هستند، سرمایه‌گذاری کنند.

پلیس فدرال آمریکا ویژگی‌های ICOهای تقلبی را اعلام کرد

اداره‌ی تحقیقات فدرال اعلام کرد که شبکه‌ی اعمال قوانین بر جرایم مالی (FinCen) و چندین دادگاه ناحیه‌ای، صرافی‌ها و دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال را مشمول ثبت و گرفتن مجوز برای فعالیت قانونی می‌دانند. عدم ثبت، قوانین فدرال انتقال پول را نقض می‌کند.

به نظر می‌رسد اداره‌ی تحقیقات فدرال ایالات متحده در آینده با کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور بر سر دسته‌بندی بخش زیادی از توکن‌های عرضه شده به عنوان اوراق بهادار هم‌عقیده باشد. با توجه به افزایش این دارایی‌ها و بسیاری از صنایعی که رویکرد عرضه‌ی توکن اوراق بهادار را برای جذب سرمایه پیش گرفته‌اند، سرمایه‌گذاران باید بیش از پیش مراقب کلاه‌برداران باشند.

همان‌طور که کوین تلگراف پیش از این گزارش کرده بود، FBI رکورد بیشترین درخواست اطلاعات مربوط به اجرای قانون به صرافی سوئیسی اریک وورهیز (Erik Voorhees) در سال گذشته را داشته است.

در ژوئن 2018، FBI اعلام کرد که ۱۳۰ پرونده‌ مربوط به ارزهای دیجیتال داشته که فروش داروهای تقلبی در دارک‌وب یک از نگرانی‌های اصلی در میان آنها بوده است. با این وجود حوزه‌ی کریپتو هنوز بخش محدودی از فعالیت‌های تحقیقات فدرال را تشکیل می‌دهد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در سال گذشته، با ایجاد سایتی که سرمایه‌گذاران را با معرفی موقعیت‌های هیجان‌انگیز و غیرواقعی برای سرمایه‌گذاری امتحان می‌کرد، سعی کرد کاربران را آموزش داده و در کنار ICOهایی که تقلبی بودن آنها را شناسایی کرده بود، یک پرچم قرمز قرار می‌داد و افرادی را که قصد خرید توکن‌های مربوط به این ICOها را داشتند به یک صفحه‌ی آموزشی در وبسایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار هدایت می‌کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تهدید‌های امنیتی و حفظ امنیت در فضای ارزهای دیجیتال می‌توانید به بخش امنیت سایت ارزدیجیتال مراجعه فرمایید.

منبع: cointelegraph

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه