تحلیلگر مطرح: حجم بازار اتریوم می‌تواند به دو برابر بیت کوین برسد !

تحلیلگر مطرح: حجم بازار اتریوم می‌تواند به دو برابر بیت کوین برسد !

بر اساس نظر برخی تحلیل‌گران تکنولوژی، در طی ۵ سال آینده بلاک‌چین اتریوم می‌تواند به ظرفیت بسیار بالایی دست پیدا کند و ارزش بازار این ارز دیجیتال به دو برابر بیت کوین برسد.

با وجود اینکه قیمت این ارز کاهش ۹۰ درصدی را تجربه داشته است؛ یان مک‌لاود (Ian McLeod) تحلیل‌گر سازمان هنری Thomas Crown، که از بلاک‌ چین اتریوم برای حفاظت صنعت خود استفاده می‌کند؛ معتقد است قیمت اتریوم در این ماه به کف قیمت خود رسید و با توجه به این که به طور انکار ناپذیر کارایی دفتر کل آن رو به افزایش است پس قیمت آن هم افزایش می‌یابد. از در مصاحبه‌ی خود گفت:

من فکر می‌کنم قیمت اتریوم بسیار زیاد شود؛ احتمالاً این امر در آخر سال ۲۰۱۸ به وقوع می‌پیوندد و به سلطه‌ی بیت کوین در بازار پایان می‌دهد؛ در واقع فکر می‌کنم بیت کوین ۵۰ درصد از حجم بازارش را به اتریوم ببخشد.

قیمت اتریوم از ۱,۵۰۰ دلار در کمتر از ۱۲ ماه به زیر ۲۰۰ دلار رسید و سهم آن از این بازار کمتر ۱۰ درصد شد؛ خیلی از تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که قیمت اتریوم ممکن است حتی مدتی در قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار معامله شود.

تحلیلگر مطرح: حجم بازار اتریوم می‌تواند به دو برابر بیت کوین برسد !

نمودار حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال، بیت کوین و اتریوم

مک‌لاود اشاره کرد که پلتفرم قرارداد هوشمند (Smart Contract) اتریوم، در این شرکت استفاده می‌شود و در خیلی از موارد پیشنهاد استفاده اتریوم بیشتر از بیت کوین می‌باشد.

اتریوم مشکلات مربوط به اسناد و اثبات را حل می‌کند؛ تمام آثار هنری با یک قرارداد هوشند وارد بلاک‌ چین اتریوم شده است. در حالی که بیت کوین درگیر مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری می‌باشد؛ در پنج سال آتی تکنولوژی ارزهای دیجیتال بسیار فراگیر شده است و اتریوم پیشرفت‌های بسیاری را از آن خود خواهد کرد.

هر چند که مشکل مقیاس‌پذیری، مشکل ناشناخته‌ای نیست. در حال حاضر شبکه قرار است که از پروتکل اثبات کار (PoW) به پروتکل اثبات سهام (PoS) منتقل شود؛ که توسعه‌دهندگان باور دارند با این کار شلوغی شبکه‌ی بلاک‌ چین را کاهش و سرعت پردازش را افزایش دهند  که ۱۵ تراکنش در ثانیه می‌باشد و برای بیت کوین ۳ تا ۵ تراکنش است. لازم به ذکر است پروتکل اثبات سهام نسبت به اثبات کار قدرت سیستمی بسیاری کمتری را نیاز دارد.

همچنین بخوانید: اثبات انجام کار و اثبات سهام، مفهوم و تفاوت ها

به هر حال مک‌لاود معتقد است که مشکلات مربوط به تکنولوژی اتریوم در مقابل بیت کوین قابل مقایسه نیست. او در آخر می‌گوید:

سال‌هاست که اتریوم در همه‌چیز‌ها از بیت کوین عقب‌تر است، اما به در ۵ سال آتی که افراد بیشتری وارد دنیای ارزهای دیجیتال شود شکاف و اختلاف قیمت عظیمی بین این‌ دو رخ می‌دهد.

مبنع: Marketwatch
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
مرادی پدرام
مرادی پدرام
5 سال قبل

چند ماه استخراج داشته باشم میتونم تبدیلش کنم ب پول توی صرافی

مهران
مهران
5 سال قبل

تمام رمزارزهایی که داشتم کردم اتریوم قصدم اینه حداقل 2 سال دیگه نگهش دارم ببینم چی میشه

سینا
سینا
5 سال قبل

فقط اتریوم دارم جهش نوبت اتریومه