وضعیت بازار: افزایش شدید قیمت بیت کوین و اتر

وضعیت بازار: افزایش شدید قیمت بیت کوین و اتر

از روز گذشته تا به حال قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم افزایش شدیدی را تجربه کرده‌اند. به‌گفته تحلیل‌گران، سوای از وضعیت تکنیکال، انتشار اخبار مثبت، جهش قیمت این ارزهای دیجیتال تسریع کرده است.

به گزارش کریپتواسلیت، داده‌های بازار نشان می‌دهد که همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۴,۰۰۰ دلار، ارزش بازار این ارز دیجیتال هم بار دیگر از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است. رسیدن به این محدوده از آن جهت پراهمیت است که ۱ تریلیون دلار یک مقاومت روانی است.

۵۴,۴۰۰ دلار بیشترین قیمتی است که بیت کوین طی دو هفته‌ گذشته به آن رسیده است. پیش‌تر تحلیل‌گران با اشاره به میانگین متحرک ۳۴ روزه، پیش‌بینی کرده بودند که قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت ممکن است با جهشی همراه شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

این در حالی است که عوامل فاندامنتال هم در این جهش بی‌تأثیر نبوده است. خرید بیت کوین توسط شرکت نروژی آکر (Aker ASA) به‌عنوان عامل اصلی رسیدن قیمت به رکورد دو هفته‌ای خود مطرح شده است. عرضه بسته حمایتی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن هم در این جهش مؤثر بوده است.

قیمت بیت کوین ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) تا محدوده ۴۳,۰۰۰ دلار هم سقوط کرده بود. این سقوط بزرگترین سقوط بیت کوین از ماه مارس  ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) تا آن زمان بوده است.

به‌روزرسانی اتریوم و جهش قیمت

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

همزمان با انتشار اخباری در ارتباط با به‌روزرسانی پیش‌روی اتریوم، قیمت این ارز دیجیتال هم با جهشی قابل‌توجه همراه شد و در حال حاضر در محدوده ۱,۸۳۰ دلار معامله می‌شود. پیش از ثبت این قیمت، قیمت اتریوم طی یک اصلاح تا ۱,۷۲۷ دلار هم سقوط کرده بود.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

همان طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، قیمت اتریوم پیش از رسیدن به ۱,۸۰۰ دلار بالاتر از میانگین متحرک ۳۴ روزه معامله می‌شد.

علاوه بر طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹ که مدت‌هاست در بین توسعه‌دهندگان اتریوم دست‌به‌دست می‌شود، خرید این ارز دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران نهادی،‌ جهش قیمتش را تسریع کرد. شرکت چینی میتو (Meitu) چندی پیش اعلام کرد که ۲۲ میلیون دلار اتر و ۱۷ میلیون دلار بیت کوین خریده است. به‌گفته این شرکت، نگهداری ارزهای دیجیتال گزینه مطمئن‌تری از پول نقد است.

error in loading comments. please attention