00: 00: 00
ارز دیجیتال > آموزش بلاکچین > اتریوم > اتریوم برای جلوگیری از ASICها فورک جدیدی ارائه نخواهد کرد
اتریوم اخبار استخراج

اتریوم برای جلوگیری از ASICها فورک جدیدی ارائه نخواهد کرد

بنیان‌گذار اتریوم برای جلوگیری از ASICها فورک جدیدی ارائه نخواهد کرد

در جهت غیرفعال سازی تراشه‌های ASIC استخراج اتریوم، هیچگونه فورکی اجرا نخواهد شد.

طبق گزارشی که چند روز پیش منتشر شد، غول سازنده دستگاه های استخراج Bitmain، دستگاه جدید استخراج ارزهای دیجیتال با نام Antminer E3 را به بازار عرضه کرده است.

اتریوم برای جلوگیری از ASICها فورک جدیدی ارائه نخواهد کرد

ویتالیک بوترین برای مبارزه با ASICهای اتریوم، هیچگونه تغییری در شبکه اعمال نخواهد کرد.

برخلاف ویتالیک بوترین، توسعه دهندگان مونرو، با بروزرسانی قوانین سیستم مونرو به طور کامل از فعالیت این تراشه ها جلوگیری خواهند کرد.

روز جمعه در نشست دو هفته ای توسعه دهندگان، ویتالیک بوترین در واکنش به محصول جدید شرکت Bitmain نظر خود را بیان کرد.

استخراج کننده (Antminer E3) جنجال به پا کرده و پیرامون آن بحث هایی مطرح شده است. هفته پیش بسیاری از توسعه دهندگان اتریوم موافقت خود را با ارائه یک هاردفورک برای جلوگیری از استخراج با دستگاه‌های ASIC اعلام کردند.

در این نشست، یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم به نام پایپر مریام، طی صحبت های خود با بیان جزئیات، یک پیشنهاد فنی مبنی بر این موضوع را ارائه کرد که چطور کارت های گرافیک می توانند ضمن دستیابی به هدف مذکور، به عنوان مکانیسم اصلی استخراج باقی بمانند.

اتریوم برای جلوگیری از ASICها فورک جدیدی ارائه نخواهد کرد

اما هم چنان پیشنهاد بوترین این است که ظاهرا مشکل حاضر ارزش این همه هماهنگی را ندارد و در واقع اعمال چنین تغییری به آن نمی ارزد:

راضی کردن همه به بروزرسانی احتمالا تا حدی پر هرج و مرج بوده و باعث می شود از اهداف مهم تر منحرف شویم. پس در حال حاضر من به شخصه قصد عمل به اقدام خاصی را ندارم.

مریام در راستای کاهش اثربخشی تراشه های ASIC، برای ارائه یک کد تلاش کرده است. او تاکید می کند که پیشنهاد فعلی یک راه حل کوتاه مدت است و به طور نامحدود در برابر ASIC ها از شبکه محافظت نخواهد کرد. به گفته او در عوض، پیشنهاد فعلی به سادگی «برای غلبه بر سخت افزار موجود» کارساز است.

بوترین در پاسخ مخالفت خود را اعلام کرده و می گوید که هیچ یک از این اقدامات الزامی نیستند و ممکن است منابع را از مسیر تغییرات برنامه ریزی شده ای که می توانند استخراج مبتنی بر سخت افزار را به طور کامل از بین ببرند، دور کند.

همچنین، در جریان نشست مذکور نشانه هایی از تغییر استخراج اتریوم وجود داشت. هادسون جیمسون در مقام مدیر انجمن می گوید که از ماه می این کد شاهد یک فرایند تایید هویت رسمی خواهد بود که پیش بینی می شود ۵ ماه طول بکشد.

البته جیمسون گفته است که اگر جامعه اتریوم هم چنان طرفدار اجرای یک فورک باشد، می تواند بدون توجه به توسعه دهندگان اصلی به تلاش خود ادامه دهد:

اگر جامعه اتریوم حقیقتا خواستار اجرای یک فورک باشد، و دلیل خوبی برای این کار داشته باشد، قطعا می توانیم این کار را انجام بدهیم. اما فعلا اینطور که پیداست توسعه دهندگان اصلی با یکدیگر اختلاف نظر دارند و کاری از پیش نمی رود.

همچنین بوترین در این جلسه، برای اولین بار موضوع پیشنهاد اخیر خود را برای معرفی محدودیت تولید اتر اعلام کرد. به گفته ویتالیک بوترین کماکان این پیشنهاد در انتظار تایید بوده، و می تواند یا در آپدیت بعدی شبکه یا در کنار کاسپر معرفی شود.

منبع: coindesk
[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

اتریوم برای جلوگیری از ASICها فورک جدیدی ارائه نخواهد کرد

درباره نویسنده

ثریا نیل درار

ثریا نیل درار

دانش‌آموخته زبان خارجه و علاقه‌مند به افق‌های نو در علوم و فناوری‌های نوین

1
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
هادی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
هادی
هادی

جالبه که بعد ازینکه اخباری مبنی بر مخالفت ویتالیک بوترین با فورک جدیدی در مقابله با ASIC های اتریومی منتشر شد سایت bitmain قیمت این دستگاه رو به ۱۸۰۰ دلار افزایش داد !.. به نظر من با این قیمت خرید این دستگاه به هیچ وجه به صرفه نیست .. چرا که با حدود این قیمت یا کمی بالالتر میشه یک ریگ استخراج کارت گرافیکی راه انداخت که همین هش ریت رو هم داشته باشه .. خطرات ASIC ها رو هم نداشته باشه . خطر بالقوه تغییر الگوریتم و یا هر تغییری در پروتکل ،که باعث بدون استفاده شدن کامل دستگاه میشه و یا افزایش سختی ماینینگ که قطعا اتفاق خواهد افتاد و باعث کمبازده شدن دستگاه میشه خطر کمی نیست.ضمن اینکه دارنده ASIC امکان تغییر در ارزی که ماین میکنه رو هم نداره ! . در مقابل کارتهای گرافیک حتی در صورت از بین رفتن کامل امکان ماینینگ هر نوع ارزی .. حداقلش این است که هنوز در دنیای گیمینگ و انیمیشن سازی و … کاربرد دارند! و ارزش خودشان را دارند.