پاداش استخراج اتریوم در سال ۲۰۲۱ تا ده برابر کاهش خواهد یافت

پاداش استخراج اتریوم در سال ۲۰۲۱ تا ده برابر کاهش خواهد یافت

جاستین دریک (Justin Drake)، یکی از فعالان پروژه‌ اتریوم ۲.۰ و محقق بنیاد اتریوم، روز ۵ جولای (۱۴ تیر) گفت که ممکن است پاداش این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ تا ده برابر کاهش پیدا کند.

او در ادامه، برنامه زمانی این رویداد را چنین متصور شد:

زمان اجرای مراحل مهم این برنامه احتمالاً این‌گونه خواهد بود (ممکن است تاریخ‌ها کاملاً اشتباه باشند): ژانویه ۲۰۲۰: راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن. ژوئن ۲۰۲۰: آماده‌سازی لایت کلاینت اتریوم ۲.۰. نوامبر ۲۰۲۰: فورک اول اتریوم ۱ به منظور نهایی سازی اتریوم ۲.۰ (باید گفت که احتمالاً پاداش اتریوم کاهش پیدا نخواهد کرد). مارس ۲۰۲۰: اجرای فورک دوم اتریوم ۱ به منظور کاهش پاداش اتریوم تا ۱۰ برابر.

به گزارش کوین تلگراف، دریک اظهار داشت که مسائل غیرفنی وجود دارد که پیش‌بینی آن‌ها سخت است؛ به عنوان مثال، مسائلی که سبب می‌شوند به‌سرعت برای راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن، ۲ میلیون توکن اتر از سوی ۶۵ هزار اعتبارسنج گرو گذاری شده و یا اتریوم ۱ به سرعت به سوی دو هارد فورک آینده پیش برود.

جاستین دریک (Justin Drake)، یکی از محققان بنیاد اتریوم و فعال در پروژه‌ی اتریوم 2.0

جاستین دریک (Justin Drake)، یکی از محققان بنیاد اتریوم و فعال در پروژه‌ی اتریوم ۲.۰

توسعه‌دهندگان اتریوم همچنین پیش‌بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۲۱، شاردینگ به صورت کامل صورت گرفته و چندین سال نیز برای انتقال کامل اکوسیستم از الگوریتم اثبات انجام کار (PoW) به اثبات سهام، زمان نیاز خواهد بود.

اواسط ماه ژوئن، دریک در تماس با توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم اعلام کرد که مرحله‌ی اول انتقال شبکه‌ی اتریوم به اتریوم ۲.۰ احتمالاً در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد. گفته می‌شود که تیم توسعه‌ی اتریوم، مشغول نوشتن جزییات کد فاز صفر هستند.

فاز صفر همان مرحله‌ی اول انتقال شبکه‌ی اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات سهام به اثبات انجام کار بوده که در نتیجه‌ی آن، به جای ماینرها، اعتبارسنج‌ها (validator)، کار تائید بلاک را بر عهده خواهند گرفت.

طبق گزارش قبلی در روز ۲۸ ژوئن (۷ تیر)، حجم تراکنش‌های روزانه‌ی اتریوم برای اولین بار از ماه می ۲۰۱۸ تاکنون، از مرز یک میلیون عبور کرد. علاوه بر آن، ارزش تراکنش‌های ماهیانه‌ی درون زنجیره‌ای اتریوم در ماه دسامبر ۲۰۱۸ رکورد زد.

به گزارش شرکت تحقیقاتی دیار در ماه می، میزان تراکنش‌های انجام‌شده در برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) اتریوم نیز در ماه آوریل به ۷۷۶,۰۰۰ مورد رسیده و رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
علی میرزایی
علی میرزایی
۴ سال قبل

هارد فورک بعدی چه تاثیری رو قیمت اتر خواهد داشت؟
لطفا جواب بدین خانم عوض پور ممنون

محمدرضا بهرامی
محمدرضا بهرامی
۴ سال قبل

سلام ببخشید اونوقت قضیه دستگاه های استخراج اتریوم چی میشه کلا استخراج کنسل میشه و ماینر ها دستگاه هارو باید خاموش کنند؟

پویا
پویا
۴ سال قبل

لطفا منبع خبر را قرار دهید!!!

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
۴ سال قبل
پاسخ  پویا

با سلام. منبع خبر روی کلمه‌ی گزارش قرار داده شده.

هوشیار
هوشیار
۴ سال قبل

اینا حوصله شون سر رفت یه فورک میدن بیرون