پاداش بلاک اتریوم کاهش پیدا خواهد کرد !

پاداش بلاک اتریوم کاهش پیدا خواهد کرد !

در آخرین روز از ماه آگوست، چند تن از توسعه‌دهندگان هسته اصلی اتریوم طی یک نشست ویدیویی در یوتیوب تصمیم گرفتند بمب سختی (difficulty bomb) اتریوم را به تأخیر انداخته و بر سر اعمال این کد در فورک آتی کنستانتینوپول (قسطنطنیه- Constantinople) به توافق رسیدند.

یکی از اهداف اصلی موسسه اتریوم اتخاذ یک الگوریتم اجماع جدید برای اثبات سهام در شبکه است. توسعه‌دهندگان برای تحقق این هدف راه‌حل جدیدی به نام بمب سختی را در نظر گرفته‌اند که فرایند ساخت بلاک جدید در شبکه اتریوم را دشوارتر می‌کند. فورک کنستانتینوپول نیز با هدف تسهیل به‌روزرسانی جدید شبکه اتریوم و تغییر مسیر آن از الگوریتم اثبات انجام کار به اثبات سهام طراحی شده است.

پاداش بلاک اتریوم کاهش پیدا خواهد کرد !

جلسه توسعه دهندگان Ethereum Core

هفته گذشته، توسعه‌دهندگان اتریوم ۳ سناریوی پیشنهادی برای تأثیر بمب سختی بر کاهش و حفظ پاداش بلاک ارائه کردند. بنا بر گفته آن‌ها پاداش ماینینگ با کد (EIP-1234) به ۲ اتر، و با (EIP-858) به ۱ اتر تغییر پیدا می‌کند. این در حالی است که (EIP-1295) میزان پاداش بلاک را از ۳ اتر پایین‌تر نمی‌آورد اما بر فاکتورهای دیگری اعم از ساختار انگیزه اثبات انجام کار در شبکه تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

طبق یکی از پست‌های منتشرشده در انجمن گیت هاب، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند گزینه اول یعنی کد (EIP-1234) را بپذیرند. این پیشنهاد برای به تأخیر انداختن بمب سختی برای مدت یک سال، مطرح شد تا بلاک تایم زنجیره در زمستان ۲۰۱۹ به ۳۰ ثانیه بازگشته و با اعمال فورک کنستانتینوپول میزان پاداش بلاک در شبکه کاهش پیدا کند. خلاصه این گفت‌وگو در قسمت پایین ذکر شده است:

با شروع CNSTNTNPL_FORK_BLKNUM کلاینت درجه سختی را بر اساس یک بلاک جعلی محاسبه می‌کند؛ بدان معنا که قرار است بمب سختی حدود پنج میلیون بلاک بعد از فورک قبلی اتریوم با نام Homestead ایجاد کند. به علاوه پاداش بلاک به ۲ اتر کاهش پیدا کرده و پاداش استخراج بلاک‌های uncle و nephew نیز بر اساس آن تنظیم خواهد شد.

پاداش بلاک اتریوم کاهش پیدا خواهد کرد !

در زمان نگارش این خبر اتریوم با قیمت ۲۹۸ دلار معامله می‌شود و طی یک هفته اخیر شاهد یک افزایش قیمت هفت درصدی بوده است. همچنین، گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CMS) در حال برداشتن گام‌های اولیه برای فهرست کردن اتریوم در بازار قرارداد آتی خود است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
امير
امير
5 سال قبل

ببخشيد خانم نيل درار اين قضيه مربوط به اتريوم كلاسيك هم ميشه ممنون از مقالتون

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل
پاسخ  امير

با سلام و تشکر از شما،

در دسامبر ۲۰۱۷ سیاست‌های جدیدی برای اتریوم کلاسیک معرفی شد. بر اساس این سیاست ها پاداش استخراج اتریوم کلاسیک در بلاک ۵ میلیون، ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده و هر ۵ میلیون بلاک مجدد ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

علی
علی
5 سال قبل

معلوم نیست چه زمانی از الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام میرسه؟
و اینکه ارز های دیگه ای مثل بیت کوین هم این تغییر رو در اینده خود دارن یا خیر؟

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل
پاسخ  علی

با سلام،

رویدادهای پیش رو و اخبار مهم در این خصوص قطعا در بخش رویدادها و اخبار انعکاس داده خواهند شد.

افسانه جمال زاده
افسانه جمال زاده
5 سال قبل

الآن خبر چه تاثیری می‌تونه داشته باشه بر قیمت؟ یکی توضیح بده، پلیز

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل

با سلام،

این خبر برای کاربران شبکه اتریوم مثبت و مسلما برای ماینرها منفی است. پروژه مذکور در نهایت به کاهش میزان پاداش استخراج بلاک در شبکه و رشد ارزش اتر منتهی خواهد شد.