توسعه‌دهندگان اتریوم به دنبال‌ هاردفورک‌های کوچکتر و پی‌درپی

توسعه‌دهندگان اتریوم به دنبال‌ هاردفورک‌های کوچکتر و پی‌درپی

بنا بر اخبار به دست آمده از نشست دو هفته‌ای برگزار شده در تاریخ ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین)، توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم (ETH) قصد دارند تا هاردفورک‌های کوچک‌تری را در بازه‌ی زمانی کمتری پیاده‌سازی کنند.

تیم بیکو (Tim Beiko)، مدیر این نشست، موضوع بازه‌ی زمانی میان این هاردفورک‌ها یا به‌ روزرسانی‌های شبکه را مطرح نمود و اذعان داشت که این بحث همچنان ادامه خواهد داشت. سپس، یکی از توسعه‌دهندگان با اشاره به این موضوع که توسعه‌دهنده‌ی دیگری به نام الکسی آخونف (Alexey Akhunov) با بازه‌ی زمانی کوتاه‌تری برای پیاده‌سازی هاردفورک موافق بود، به بحث پرداخت.

وی در راستای مطلع شدن از نظر دیگر توسعه‌دهندگان از زمان‌بندی این هاردفورک‌ها، به نظرسنجی در خصوص زمان‌بندی سه ماهه پرداخت. سه پاسخ اول به این پیشنهاد، منفی و یا غیرقطعی بود. در این میان، جوزف دلونگ (Joseph Delong) نیز این بازه زمانی را تغییر موضعی بسیار سریع خواند. پس از آن نیز، یکی دیگر از اعضای تیم توسعه‌دهندگان به نام مارتین هولست سویند (Martin Holst Swende)، به بیان خلاصه‌ای از نظرات پرداخت و اظهار داشت:

مدت طولانی است که موظف به پیاده‌سازی هاردفورک‌هایی بزرگ در مدت سه ماه نبوده‌ایم. بنابر این، هنگامی که کارها به پایان برسد، این اتفاق بیشتر شبیه به پنجره‌هایی از فرصت خواهد بود.

سپس، یکی دیگر از اعضای گروه توسعه‌دهنده اشاره داشت که این گروه همچنان مشغول به تکمیل یک هاردفورک در ظرف شش ماه است و پیشنهاد داد برای آن که این کار به خوبی انجام شود، دو چیز وجود دارد که احتمالاً نیاز است خودکارسازی شوند. وی همچنین به یکی از موضوعاتی که پیش از آن در اتریوم مجیشنز (Ethereum Magicians)، انجمن توسعه‌دهندگان اتریوم، مورد بحث قرار گرفته بود، اشاره کرد.

توسعه‌دهندگان اتریوم به دنبال‌ هاردفورک‌های کوچکتر و پی‌درپیدر اولین پست این بحث صورت گرفته، در تاریخ ۱۵ مارس (۲۴ اسفند)، بیکو، جوانب مثبت و منفی این نوع هاردفورک‌های پیشنهادی را مطرح کرد و اظهار داشت که تیم توسعه‌دهنده، این موضوع را همان روز، در فراخوان توسعه‌دهندگان مورد بحث قرار داد.

با توجه به برخی از استدلال‌های موافق با این موضوع، این حرکت، سبب اجرای به ‌روزرسانی‌های مکرری در پروتکل خواهد شد و همچنین، به گروه این اجازه خواهد داد تا دغدغه‌ها و تغییرات را بهتر جدا کرده و زمان استقرار به ‌روزرسانی‌هایی که به چندین فورک نیاز دارند را کاهش دهند.

علاوه بر آن، از آن جا که پیشنهادات بهبود شبکه اتریوم (EIPs) کمتری برای آزمایش و همچنین، تعاملات EIP کمتری نیز برای بررسی وجود خواهد داشت، روند آزمایشی به طور قابل‌توجهی آسان‌تر خواهد شد.

همچنان بحث‌هایی پیرامون هاردفورک‌هایی مکرر و بزرگ‌تر و این‌ که زمان زیادی برای ارزیابی امنیتی کنار گذاشته خواهد شد، مطرح می‌شود. برای اجرای یک هاردفورک در بازه زمانی بیشتر، به به‌روزرسانی کلاینت و هماهنگی کاربر در بازه زمانی بیشتری نیاز است. در خصوص هاردفورک‌های پی در پی، یک اشکال نرم‌افزاری در فورک، خطر به تعویق افتادن هاردفورک بعدی را در پی خواهد داشت.

طبق گزارش روزهای گذشته‌ی سایت ارزدیجیتال، بنا بر گزارش منتشرشده از سوی وب‌سایت تحلیلی برنامه غیرمتمرکز، DApp.com، ترون (TRX)، بیشترین میزان کاربر را در برنامه‌های غیرمتمرکز دارد، در حالی که این روند برای اتریوم نزولی سیر می‌شود. همچنین این هفته، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم و IOHK، شرکت حامی کاردانو (ADA)، رویکرد توسعه‌ی ایاس و اتریوم را مورد انتقاد قرار داد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه