ویتالیک بوترین از نقشه راه نسخه دوم اتریوم رونمایی کرد

ویتالیک بوترین از نقشه راه نسخه دوم اتریوم رونمایی کرد

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، در کنفرانس Devcon4 که ۳۱ اکتبر در شهر پراگ برگزار شد، از نقشه راه نسخه دوم اتریوم (Ethereum ۲.۰) رونمایی کرد و آن را یکپارچه خواند.

این نسخه از اتریوم که سرنیتی نام دارد، چندین پروژه مختلف را در بر می‌گیرد که توسعه‌دهندگان از سال ۲۰۱۴ بر روی آن‌ها کار می‌کنند.

ویتالیک بوترین در این کنفرانس صحبت‌هایش درباره اتریوم را اینگونه خلاصه کرد:

نسخه دوم اتریوم ترکیبی از چند ویژگی‌‌ مختلف است که سال‌‌ها درباره آن صحبت کرده‌ایم، تحقیقات چندساله بر روی آن‌ها انجام داده‌ و به طور فعال در سال‌های اخیر مشغول ساختشان بوده‌ایم. سرانجام این نسخه از اتریوم در وضعیتی یکپارچه ارائه خواهد شد.

کاربران اتریوم و تحلیلگران از مدت‌ها پیش درباره زمان بروزرسانی بعدی شبکه بحث و مجادله داشته‌اند اما در اقدامی که اخیراً از سوی بنیاد اتریوم شاهد بودیم، بروزرسانی جدید برای برطرف کردن مشکلات فنی به تعویق افتاد.

در کنار بخش اصلی نسخه سرنیتی که تغییر به الگوریتم اثبات سهام است، پروژه‌ کسپر با تغییراتی در مقیاس‌پذیری که به شاردینگ نیز معروف است به همراه دیگر پروتکل‌های بهبود شبکه قرار خواهند داشت.

ویتالیک بوترین از نقشه راه نسخه دوم اتریوم رونمایی کرد

همچنین بخوانید: نگاهی اجمالی به راه‌حل‌های گسترش و سرعت‌پذیری اتریوم: کسپر، پلاسما، شاردینگ

بوترین در ادامه توضیح داد که توسعه‌دهندگان قبل از وقوع این «راه‌اندازی بزرگ»، برخی تغییرات جزئی را در پروتکل اعمال خواهند کرد. این تغییرات شامل پایدارسازی خصوصیات پروتکل و شبکه‌های آزمایشی بین کلاینتی خواهد بود که هر کدام از این شبکه ‌ها بین حداقل دو پیاده‌سازی مختلف از نسخه دوم اتریوم یکپارچه شده است.

او همچنین افزود که تست‌های بیشتر نیز اهمیت خواهند داشت و این را از نسخه اول اتریوم که بسیار سریع منتشر شد، درس گرفته است.

هنگامی که از او درباره زمان به وقوع پیوستن این چشم‌انداز سوال شد، از پاسخ دادن به آن طفره رفت و اظهار داشت که این اتفاق خیلی هم دیر رخ نخواهد داد.

همچنین در این کنفرانس، شخصی که به همراه ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۵ استاندارد توکن‌های ERC-20 را مطرح کرده بود، مدل جدیدی برای پیش‌فروش سکه (ICO) عرضه داشت که به ادعای او سرمایه‌گذاران را بهتر از قبل از خطر کلاهبرداری حفظ خواهد کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
قنواتی
قنواتی
4 سال قبل

از اصل موضوع دورشده بود

mehrdad
mehrdad
5 سال قبل

ینی قیمتش بالا میخاد بره؟اگه اره لایک کنید اگه نه دیسلایک

امیر
امیر
5 سال قبل
پاسخ  mehrdad

مگه ایرانه که بره بالا.

ساتوشی ناکاموتو
ساتوشی ناکاموتو
5 سال قبل

این نسخه اتریوم آیا ارتقا پیدا میکنه یا اتریوم 2 کلا یه چیز دیگ هستش؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل

در واقع نوعی ارتقای کلی هستش و هاردفورک اصلی اتریوم محسوب میشه

هومر
هومر
5 سال قبل

یعنی این جای قسطنطنیه میاد ؟ یا هر دو میان؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل
پاسخ  هومر

فورک قسطنطنیه قبل از اتریوم 2 و ژانویه 2019 انجام خواهد شد.

سینا
سینا
5 سال قبل

فکر میکنم اتریوم تیم رو به جلوی خوبی داره

امین
امین
5 سال قبل

زمان عرضه به بازار؟
مقدار آن؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل
پاسخ  امین

ویتالیک درباره زمانش صحبتی نکرده