خالق اتریوم دکترای افتخاری دریافت کرد

خالق اتریوم دکترای افتخاری دریافت کرد

بر اساس اظهاریه رسمی وب‌سایت دانشگاه بازل سوئیس در روز ۳۰ نوامبر(۹ آذر)، دکترای افتخاری از سوی این دانشگاه به ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، اعطا شد.

با اشاره به توییت رسمی دانشگاه بازل، به پاس موفقیت‌های برجسته بوترین در زمینه ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند و طراحی موسسات دکترای افتخاری از سوی دانشکده اقتصاد و بازرگانی قدیمی‌ترین دانشگاه سوئیس به وی اعطا شد.

این مدرک افتخاری از سوی رئیس دانشکده اقتصاد و پروفسور نظریه‌های اقتصاد، دکتر الکساندر برنتسن طی جشن سالانه Dies academicus که روز جمعه برگزار شد، به ویتالیک بوترین اهدا گردید.

دانشگاه بازل به طور ویژه به نقش متحول‌کننده بوترین برای مطرح کردن ایده تمرکززدایی به همراه داشتن نقشی برابر در انقلاب دیجیتالی اشاره کرد. این دانشکده تأکید داشت که بوترین مقاله‌های عملی را بدون داشتن مدرک تحصیلی و یا تعهدی نسبت به دانشگاه انجام داده است.

خالق اتریوم دکترای افتخاری دریافت کرد

در جولای سال جاری میلادی بوترین از صرافی‌های متمرکز انتقاد کرده و اظهار داشت که اینگونه موسسات باید در جهنم بسوزند. به اعتقاد این توسعه دهنده نرم‌افزار، جامعه کریپتو باید با تفکر «پادشاه احمق در حال قدرت‌گرفتن» مقابله کنند. خالق اتریوم همچنین احساسات و اشتیاق محکم خود را به سوی تمرکززدایی تأیید کرد.

در اوایل ماه نوامبر، بوترین از برخی جزئیات به‌روزرسانی‌‌های آتی شبکه اتریوم رونمایی کرد. نسخه ۲ اتریوم که سرنیتی (Serenity) نام دارد، دربرگیرنده چندین پروژه اتریوم خواهد بود که از سال ۲۰۱۴ این نهاد در حال کار کردن بر روی آن‌هاست. بوترین در گردهمایی معرفی به‌روزرسانی‌های بعدی بدون اعلام داشتن زمانی دقیق برای به‌روزرسانی نسخه دوم اتریوم اظهار داشت که خیلی هم دیر اتفاق نخواهد افتاد.

اتریوم به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های ارز دیجیتال با پلتفرم بلاک چین عمومی، با به همراه داشتن قراردادهای هوشمند و فراهم‌کردن بستری برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، کار خود را از تابستان سال ۲۰۱۵ آغاز کرد.

اتریوم که اخیراً جایگاه پیشین خود را به ریپل واگذار کرد، هم‌اکنون در رده سوم بزرگترین ارزهای دیجیتال از نظر حجم بازار ایستاده است. اتریوم بیشترین قیمت خود را اواسط ژانویه و با ثبت رکورد ۱,۴۰۰ دلار تجربه کرد. در ادامه و با افزایش فشار فروش در سال جاری، اتریوم مرزهای حمایتی خود را یکی پس از دیگری شکست و در حال حاضر در قیمت ۱۱۳ دلار در حال معامله است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
مانی
مانی
5 سال قبل

دمش گرم. به اینا باید دکتری داد نه مثل شرکت ما که هر مدیری رفته یه دکتری گرفته یا خریده که فقط صداش کنن دکتر.
چند سال دیگه شرکتمون اگه سرپا باشه به امید خدا شده ساختمان پزشکان.
ولی این دکتر جوان کجا و این دکترای دستمال به دست کجا.

میثم
میثم
5 سال قبل

ایران هم 4 تا جوان استان فارس اومدن رم و سی پیو کامپیوتر رو بیخ هم بستن و اخبار نشون میده می گه بومی سازی استخراج ارز دیجیتال :)

سمندر
سمندر
5 سال قبل

به جای ویتالیک اگر بودم چند تا اتر رو که برداشته بودم میفروختم و یه چیزی مقوی میخوردم تا از این ریخت و قیافه دربیام

یعقوب نعمتی
یعقوب نعمتی
5 سال قبل

دوستان به نظرتون شروع موج بعدی افزایش قیمتها کی خواهد بود

امیر
امیر
5 سال قبل

مهم نیست کی مهم است که این بار هر ارزی رشد پیدا کنه دیگه این اتریوم مثل قبل نمیشه. دلیل اون هم سهم بازار و به روزرسانی های غیرمنطقی (به جای کاربردی و منطقی)قراردادهای هوشمند است که نمیشه اعتماد و ثبات رو در این ارز دید. لازم است بگم اشتباه از آنجا شروع شد که به جای اینکه ثباتی ایجاد بشه که بشه در پروژه های عمومی از قراردادهای هوشمند اتریوم استفاده کرد الان باید بیشتر از خرید سرور هزینه قراردادهای هوشمند داد چون ثبات قیمت و هش شبکه به شکلی کاهش داشته که ماین یک بلاک به دقیقه رسیده.

ایمان
ایمان
5 سال قبل

این پست راجع به ویتالیک و پیشرفت تمرکز زدایی هست

امیر
امیر
5 سال قبل

دکتر ویتالیک لیاقت چنین جایگاهی را دارد.
حالا با روحیه بیشتری به تمرکز زدایی ادامه خواهد داد.

امیر
امیر
5 سال قبل
پاسخ  امیر

نتها کسی که لیقاتش رو نداره الان اتفاقا همین فرد است. البته 2 سال پیش لیاقت بیشتر از این رو داشت. چون انحصار داشت اما الان دیگه این درست نیست قرارداد هوشمند ما با اتریوم 820 دلار شروع شد به 200 دلار در oct 11 امسال رسید پروژه رو بستیم.ما 600 دلار ضرر دادیم که اگر سرور از آمازون گرفته بودیم تا الان کمتر شده بود.