کنفرانس سالانه اتریوم خوشبینی‌ها به عرضه اتریوم ۲ را افزایش داد

کنفرانس سالانه اتریوم خوشبینی‌ها به عرضه اتریوم ۲ را افزایش داد

دیروز همایش سالانه برنامه‌نویسان اتریوم در دنور، از بخش‌های ایالت کلرادو برگزار شد و تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان پروژه اتریوم دور هم گرد آمدند و امیدها برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر اتریوم ۲ را بیشتر کردند.

به گزارش بیت کوینیست، این رویداد سالانه دیشب و بعد از جشن‌های مختلف که در آن برندگان مسابقات این دوره اعلام شد، به پایان رسید. برگزاری این کنفرانس، امیدها برای راه‌اندازی نسل جدید محبوب‌ترین ارز دیجیتال در حوزه قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را زنده کرد.

این کنفرانس توجه بسیاری از برنامه‌نویسان و حمایت‌کنندگان مالی از سراسر جهان را برای رقابت بر سر پروژه‌های جدید بر بستر اتریوم به خود جلب کرد. قبل از این کنفرانس، رویداد «بیدل ویک» (BUIDL Week) برگزار شده بود که میزبان کارگاه‌ها و نمایش‌های فناورانه برای جامعه در حال رشد بلاک چین نیز بود.

از میان دسته‌های مختلفی مانند برنامه‌های غیرمتمرکز مخصوص بازی، اینترنت اشیا، قراردادهای هوشمند و افزونه‌های پلتفرم‌های محبوبی مانند متامسک (Metamask)، امسال شاهد تمرکز ویژه‌ای بر روی اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) بودیم.

سال گذشته در حوزه ارزهای دیجیتال، اقتصاد غیرمتمرکز بیشترین رشد را داشته است و این پیشرفت سریع در سال ۲۰۲۰ هم ادامه‌دار بوده است. ارزش بازار اقتصاد غیرمتمرکز در پایان هفته اخیر به بیش از ۱.۲ میلیارد دلار رسید.

یک مورد نامطلوب که برای یکی از شرکت‌کنندگان در این سمینار پیش آمده بود، بهره‌برداری از سیستم وام‌دهی bZx روی پلتفرم DeFi بود که بعد از حملات یک هکر و از دست رفتن ۱۰,۰۰۰ اتریوم، باعث از کار افتادن پلتفرم فالکروم (Fulcrum) شد.

«تیم اوگیلوی» (Tim Ogilvie)، مدیر عامل «Staked»، که همکاری نزدیکی با bZx دارد، گفت:

ریسک‌ها بزرگی وجود دارد، اقتصاد غیرمتمرکز مورد جدیدی است که به سرعت در حال رشد است. رشد اقتصاد غیرمتمرکز به معنی از چرخه خارج شدن سیستم‌های سنتی خواهد بود.

ویتالیک بوترین نیز روز شنبه (۲۶ بهمن) نظر خود درباره اقتصاد غیرمتمرکز را با رسانه‌ها به اشتراک گذاشت:

فکر می‌کنم پرکاربردترین برنامه‌های مربوط به اقتصاد غیرمتمرکز، ساده‌ترینِ آن‌ها هستند؛ ارزهای دیجیتال باثبات، دارایی‌های ترکیبی و صرافی‌های غیرمتمرکز.

بوترین در مورد بروزرسانی مورد انتظار اتریوم ۲ نیز حرف‌هایی برای گفتن داشت. او با ابراز خوش‌بینی نسبت به تاریخ راه‌اندازی سرنیتی، اعلام کرد که اتریوم ۲ در چند ماه اخیر به سرعت و مرتباً در حال پیشرفت بوده است.

ویتالیک بوترین
ویتالیک بوترین در رویداد دنور

وی با بیان اینکه مشکل مقیاس‌پذیری در اتریوم ۲ حل شده است، گفت تاخیر در راه‌اندازی اتریوم ۲ این فرصت را به آن‌ها می‌دهد که پیش از اجرای بلاک چین جدید، اقدامات بیشتری را برای تسهیل رشد شبکه انجام دهند.

امیدوارم اتریوم ۲ به سرعت راه‌اندازی شود. اما حتی اگر این اتفاق ۵ سال طول بکشد، این مدت زمان، امکان همکاری بیشتر در خصوص بهبود وضعیت شبکه را در اختیار ما قرار می‌دهد، مسئله‌ای که آزادی عمل ویژه‌ای را تا زمان عرضه کامل نسخه جدید، به توسعه‌دهندگان می‌دهد.

سپس از بوترین در مورد میزان تاثیرگذاری او بر پروژه سوال شد و اینکه آیا اتریوم می‌تواند بدون او زنده بماند یا نه. اما او اطمینان خاطر دارد که به خاطر هجوم تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان، اتریوم قطعاً می‌تواند بدون او به فعالیتش ادامه دهد. طبق گفته بوترین، او در حال حاضر خود را از برخی مباحث داغ در جامعه اتریوم کنار کشیده است و برخی از کارها را به سایر توسعه‌دهندگان محول کرده است.

قیمت اتریوم بعد از یک رشد بزرگ از ابتدای سال ۲۰۲۰، با یک اصلاح قیمت به ۲۴۸ دلار بازگشته است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
حسيني
حسيني
4 سال قبل

با سلام
مشکل فنی استک کی برطرف میشه؟ چون از حدود 10 ساعت پیش از ارسال این دیدگاه امکان ورود به حساب کاربری نمی باشد و پیغام خطای " سایت با مشکلی فنی مواجه شده است" رو میده