قیمت اتریوم در حال رسیدن به کم نوسان‌ترین دوران خود است

قیمت اتریوم در حال رسیدن به کم نوسان‌ترین دوران خود است

آخرین برآوردها از قیمت اتریوم نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال در حال رسیدن به رکورد کمترین نوسانات قیمتی خود است. طی چند ماه اخیر، اتریوم در محدوده فشرده‌ای خرید و فروش شده است.

به گزارش بیت کوینیست و بر اساس تحلیل‌های اسکیو (Skew)، اتریوم تغییرات بسیاری کمی را تجربه کرده و شاخص نوسان آن رقم ۱.۷۳ درصد را نشان می‌دهد.

طی هفته‌های گذشته، قیمت اتریوم در میان ۱۸۰ الی ۱۹۰ دلار در نوسان بوده است. روز پنج‌شنبه نیز این ارز دیجیتال با قیمت ۱۸۶ دلار برای هر واحد معامله شد.

علی‌رغم تغییرات شدید قیمت بیت کوین، اتریوم هفته‌های گذشته را با ثبات پشت سر گذاشت. در حال حاضر نشانه‌ها حاکی از آن است که همبستگی میان قیمت اتریوم و بیت کوین در حال از بین رفتن است و این ارز دیگر شاهد فروش‌های حجم شدید نیست.

شاخص نوسان اتریوم در حال نزدیک شدن به کمترین میزان خود

یکی دیگر از دلایل ثبات قیمت اتریوم را می‌توان در بالا رفتن حجم معاملات آن دانست که در حال حاضر ۷.۷ میلیارد دلار است. این یعنی ۱۲ درصد از حجم معاملات کل بازار ارزهای دیجیتال به اتریوم اختصاص دارد و نکته جالب اینجاست که این رقم هم ثبات نسبی را در ماه‌های اخیر تجربه کرده است.

به نظر می‌رسد اتریوم جایگاه خود را در بازار ارزهای دیجیتال تثبیت کرده است و دیگر درصدد تصاحب جایگاه نخست نباشد.

طی روزهای اخیر شاهد ورود ۷۳۷ میلیون دلار از سوی بازار تتر (Tether) به سمت اتریوم بودیم که پیش‌تر حدود ۵۰۰ میلیون دلار بود. ورودی بازار بیت کوین به اتریوم نیز ۴۶۲ میلیون دلار اعلام شده است. یکی از دلایل ثبات قیمت را می‌توان استفاده نوع جدیدی از توکن‌های تتر در بستر اتریوم نیز دانست که از شبکه این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند و یکی از فعال‌ترین توکن‌های بازار است. سهم جفت تتر اتریوم در بازار تا ۶۰ درصد بالا رفته و امکان کشف قیمت‌های جدید و مستقلی را فراهم کرده است.

قیمت اتریوم طی بازار صعودی سال ۲۰۱۷ و با بالا گرفتن تب و تاب عرضه اولیه سکه (ICO) در سال ۲۰۱۸، با نوسانات شدیدی مواجه شد. در آن زمان پیش‌بینی می‌شد که اتریوم یک ارز کاربردی باقی بماند و ارزشی در حدود ۴۰۰ دلار داشته باشد. این در حالی است که این ارز با قیمتی کمتر از ۲۰۰ دلار، در حال افزایش کاربردش در حوزه اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) است.

شاخص نوسان بیت کوین، کمی کمتر از ۴ درصد است و نشان از ثبات قیمت نسبی این ارز دارد.

شبکه اتریوم در حالت عادی قرار دارد. مدتی قبل هم توسعه دهندگان این شبکه اعلام کردند که عصر یخبندان ماینینگ اتریوم را به تاخیر می‌اندازند. بحث‌ها و حاشیه‌ها پیرامون نسخه دوم اتریوم هم هنوز تاثیر چندانی بر قیمت آن نگذاشته است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
antigravity
antigravity
4 سال قبل

بنظرم هر وقت میخواین یه مقاله ای بذارین تو سایت قبلش اطلاع بدین آماده معامله گری باشیم!
چون فقط غافلگیر میشیم! :|