قیمت اتریوم به ۶۰۰ دلار رسید؛ بررسی ۳ دلیل اصلی

قیمت اتریوم به ۶۰۰ دلار رسید؛ بررسی ۳ دلیل اصلی

قیمت اتریوم در روزهای اخیر موفق شد از مرز ۵۸۰ دلار عبور کند و در حال حاضر نیز در محدوده ۵۹۰ دلاری در حال نوسان است. به‌عقیده بسیاری، زمزمه‌های راه‌اندازی اتریوم ۲.۰، وضعیت تکنیکال و عوامل فاندامنتال این جهش صعودی را پشتیبانی می‌کنند.

به گزارش کوین تلگراف، راه‌اندازی نسخه دوم اتریوم، شکستن الگوهای تکنیکال در تایم فریم‌های بالاتر و کارمزدهای شبکه، از جمله مهم‌ترین عوامل جهش اخیر هستند.

اتریوم ۲.۰

وقتی که اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده در اتریوم ۲ به ۵۲۴,۲۸۸ واحد برسد، شبکه اصلی اتریوم ۲.۰ نیز کار خود را آغاز خواهد کرد.

داده‌های کریپوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که ارزش اتریوم‌های سهام‌گذاری قرارداد سپرده‌گذاری این شبکه، با قیمت اتریوم همبستگی دارد.

قیمت اتریوم در مقایسه با ارزهای سهام‌گذاری‌شده
قیمت اتریوم در مقایسه با ارزهای سهام‌گذاری‌شده

کی یونگ جو (Ki Young Ju)،‌ مدیرعامل کریپتوکوانت، با بیان این مسئله که با نزدیک‌تر شدن به راه‌اندازی اتریوم ۲، این همبستگی بیشتر می‌شود، می‌گوید:

با نزدیک‌تر شدن به تاریخ راه‌اندازی اتریوم ۲.۰، به نظر می‌رسد شاهد افزایش همبستگی ارزش اترهای سهام‌گذاری‌شده و قیمت این ارز دیجیتال باشیم.

با توجه به اهمیت بالای اتریوم ۲.۰ و تأثیرات آن بر قیمت، راه‌اندازی آن نیز از جمله مهم‌ترین مسائل حال حاضر این شبکه به حساب می‌آید. با راه‌اندازی نسخه جدید شبکه اتریوم، انتظار می‌رود که شاهد افزایش ظرفیت تراکنش‌ها و بهبود مقیاس‌پذیری آن باشیم.

ازآنجاکه حدود ۳۰۰ میلیون دلار اتر در قرارداد سپرده اتریوم ۲ قرار داده شده است، می‌توان گفت که در بلندمدت هم شاهد کاهش فشار فروش در این شبکه خواهیم بود.

تایم فریم‌های بالاتر

قیمت اتریوم برای اولین بار از ماه مه سال ۲۰۱۸، موفق شد تا از محدوده ۵۰۰ دلار عبور کند. شکستن مقاومت ۵۰۰ دلاری در حالی اتفاق افتاد که کانال ۲ ساله این ارز دیجیتال هم شکسته شد. در حال حاضر مقاومت ۵۸۰ دلاری هم شکسته شده است و قیمت اتریوم در محدوده‌ای بالاتر از ۵۹۰ دلار در نوسان است. به‌عقیده بسیاری از کارشناسان، قیمت اتریوم تا بیش از ۶۲۰ دلار، مقاومت چندانی را پیش روی خود نمی‌بیند.

اگر قیمت اتریوم بتواند ۶۲۰ دلار را بشکند، مقاومت بعدی در تایم فریم‌های بالاتر، ۷۸۲ دلار، ۹۱۵ و ۱,۲۰۰ دلار خواهد بود.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

معامله‌گران انتظار دارند که اتریوم ۶۲۰ دلار را در کوتاه‌مدت بشکند و احتمالا تا جهش بعدی، در کانالی مشخص، نوسان کند.

یکی از تحلیل‌گران اتریوم با نام مستعار روکی (Rookie)، احتمال می‌دهد که قیمت اتریوم در روزهای آتی از ۶۲۰ دلار عبور کند؛ چرا که وضعیت تکنیکال آن این مسئله را نشان می‌دهد.

شایان ذکر است که احتمال بازگشت قیمت اتریوم و بیت کوین در روزهای پایان هفته جاری میلادی وجود دارد. به‌گفته تحلیل‌گران، الگوریتم‌های TWAP ممکن است باعث جهش دوباره قیمت شوند. کیوا وانگ (Qiao Wang)، معامله‌گر و تحلیل‌گر، در این باره می‌گوید:

دلیل وجود آخر هفته‌ها، ریزش سرمایه‌گذاران ترسو است. پس از آن و روزهای دوشنبه خریداران دانه‌درشت الگوریتم‌های TWAP خود را رو می‌کنند.

عوامل فاندامنتال

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای اتراسکن (Etherscan)، میزان کارمزدهای (گس) روزانه شبکه اتریوم در حال شکستن رکورد تاریخی خود است.

گس به کارمزدهای پرداختی در شبکه اتریوم گفته می‌شود. هر گاه حجم کارمزدها بیشتر شود، نشان‌دهنده افزایش استفاده کاربران از شبکه اتریوم است.

حجم کارمزدهای اتریوم
حجم کارمزدهای اتریوم

به احتمال زیاد، افزایش حجم کارمزدها ناشی از دو عامل است: افزایش آدرس‌های اتریوم ۲.۰ که اقدام به سهام‌گذاری می‌کنند و افزایش پروژه‌های حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای).

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
farzad
farzad
3 سال قبل

به نظر شما. دستگاه E3. چه بلایی سرش میاد. اگه اتریوم ۲بیاد ؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
3 سال قبل
پاسخ  farzad

با به‌روزرسانی کامل اتریوم و تغییر به الگوریتم اثبات سهام (تا حدود سال ۲۰۲۲)، دستگاه‌های استخراج اتریوم هم کارکردشون رو از دست خواهند داد.

7zand
7zand
3 سال قبل

اه بیت کوین گلد از دستم در رفت سود 6 برابری تو دو ساعت

شرفی
شرفی
3 سال قبل

من یکی از اون ترسوها بودم و فروختم ?

قاسم خلیلی
قاسم خلیلی
3 سال قبل
پاسخ  شرفی

منم منتظرم لایت ی کوچولو دیگع خودشو هل بده و ۹۵ رو بزنه??