جایگاه Dash، پس از دستیابی به رکورد ۵۰۰ دلار تثبیت شد

جایگاه Dash، پس از دستیابی به رکورد ۵۰۰ دلار تثبیت شد

ششمین ارز دیجیتال بزرگ طبق ارزش کل بازار، پس از شکستن رکورد ۵۰۰ دلار در روز یکشنبه، به قیمت ۳۵۰ دلار سقوط کرد و امروز دوباره قیمت این ارز به بالای ۴۰۰ دلار رسید.

هم اکنون نرخ ارز دلار آمریکا/ دش $۴۰۳ است. طبق وب سایت CoinMarketCap، نرخ رشد این ارز رمزپایه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴.۵۸ درصد و در هفته گذشته ۴۸ درصد بوده است.

گفته میشود که این رکورد، به دلیل حرکت سرمایه گذاران از بیت کوین به سمت ارزهای رمزپایه جایگزین است که علت اصلی آن تعلیق هاردفورک Segwit2x  بود. به دنبال اقدامی که درست در لحظه آخر و به دلیل متوقف کردن هاردفورک بحث برانگیز بیت کوین به عمل آورده شد، بازار شاهد افزایش قیمت گسترده توکن های رقیب در بلاک چین‌هایی نظیر دش، بیت کوین کش و غیره بود.

همچنین افزایش قیمت می تواند به این دلیل هم باشد که تیم اصلی توسعه دهنده دش ، آخرین نسخه نرم افزار خود را منتشر کرده است. در این نسخه، حجم بلاک تا ۲ مگابایت افزایش یافته و تراکنش‌ها هزینه کمتری را به همراه خواهند داشت. شاید اقدام مذکور، روند تبدیل دش به عنوان یک شبکه پرداخت را تقویت نماید، به ویژه در میان کسانی که معتقدند اعمال تغییر در بلاک چین آن، منجر به بهبود عملکرد خواهد شد.

در واقع، تجزیه و تحلیل نمودار قیمت نشان می دهد که پایه تا بالای ۳۸۰ دلار خواهد ماند و همچنین پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک، این ارز قادر به بازیابی رکوردهای بالای خود باشد.

نمودار دش

جایگاه ارز رمزپایه‌ی دش، پس از دستیابی به رکورد بالای 500 دلار تثبیت خواهد شد
نمودار بالا نشان میدهد:

  • قیمت ها پس از گذراندن یک دوره خوب در ماه گذشته، با حمایت از سطح ۲۵۰ دلار، افزایش یافتند.
  • سیگنال ما (MA) در دوره ۵ روزه و ۱۰ روزه روند بولیش (صعودی) قوی را نشان میدهد، بنابرین احتمالا شیب های نزولی مدت زمان زیادی باقی نمانند.
  • مشاهده میشود که خط روند رو به رشد (قرمز)، تا سطح ۳۲۵ دلار را حمایت کرده و احتمالا خط روند نزولی تا محدوده ۳۰۶ دلار را حمایت مینماید.
  • توقف دیروز بالاتر از حد مقاومت بحرانی در سطح ۴۱۴ دلار بود.

بنابراین، ظاهرا بخت با روند صعودی یار است. البته شاخص نسبی نشان می دهد که خرید بیش از حد انجام شده است. علاوه بر این، نمودار ۱ ساعته زیر، محدوده ی برگشت تا سطح ۳۵۰ دلار را نشان میدهد.

نمودار یک ساعته

جایگاه ارز رمزپایه‌ی دش، پس از دستیابی به رکورد بالای 500 دلار تثبیت خواهد شد2
نمودار فوق این موارد را نشان می‌دهد:

  • انحراف بریش (نزولی) RSI، نشان از یک بازگشت قدرتمند را دارد.
  • این شاخص نشان دهنده ضرر در این قیمت است.
  • با این حال، سیگنال ما (Ma) در ۵۰ و ۱۰۰ حرکت صعودی داشته و احتمالا هرگونه شیب نزولی تا حد ۳۵۰ متوقف شود.

دیدگاه‌ها

  • امکان اصلاح بالقوه فنی ۳۵۰ دلار را نمی توان رد کرد، اما می توان آن را به سرعت تغییر داد.
  • با توجه به ماهیت فزاینده شیب میانگین‌های کلیدی، به نظر می رسد که این پایه تا سطح بالاتری و تا حدود ۳۸۰ دلار تغییرکرده باشد.
  • یک تثبیت قابل قبول در حد ۳۸۰ الی ۴۰۰ دلار می تواند منجر به افزایش ثبت رکورد بالای ۵۰۰ دلار شود.

 

منبع : coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه