کوبا ارزهای دیجیتال را برای دور زدن تحریم‌ها بررسی می‌کند

کوبا ارزهای دیجیتال را برای دور زدن تحریم‌ها بررسی می‌کند

کوبا آخرین کشوری است که در حال بررسی ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده است. این خبر را رویترز به نقل از دولت این کشور در روز ۳ جولای (۱۲ تیر) منتشر کرد.

به نقل از کوین‌دسک و با استناد به گزارش SBS، حزب کمونیست کوبا در کانال تلویزیونی وابسته به دولت اعلام کرد که ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی از طرح جدید دولت برای افزایش درآمد یک چهارم جمعیت کشور و بهبود ساختار بازار در نظر گرفته است.

این حرکت احتمالا از متحد کوبا یعنی ونزوئلا تاثیر گرفته است که سال گذشته «ارز دیجیتال پترو» را راه‌اندازی کرد. در گزارش منتشر شده مشخص نشده که کوبا قصد راه‌اندازی توکن خود را دارد و یا به دنبال گزینه‌های جایگزین است.

کوبا نیز همانند ونزوئلا تحت تحریم‌های شدید ایالات متحده است. همچنین به دلیل بروز بحران اقتصادی و سیاسی در ونزوئلا، میزان کمک‌رسانی این کشور به کوبا کاهش شدیدی داشته است.

کوبا ارزهای دیجیتال را برای دور زدن تحریم‌ها بررسی می‌کند

میگل دیاز کانل، رئیس‌جمهور این کشور در اطلاعیه تلویزیونی اظهار داشت که نقشه استفاده از ارز دیجیتال برای افزایش عرضه‌ و تقاضای ملی و رشد اقتصادی طراحی شده است.

این طرح دولت حق بازنشستگی را بیشتر کرده و دستمزد کارمندان دولت، خدمات اجتماعی و رسانه‌های دولتی را تقریبا تا ۲ برابر افزایش خواهد داد.

به نظر می‌رسد دولت امید زیادی به ارزهای دیجیتال دارد. ونزوئلا هنوز موفق نشده به طور رسمی توکن خود را در سطح بین‌المللی عرضه کند، هرچند سال گذشته در اوپک آن را به عنوان روش خرید نفت خود معرفی کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، پس از راه‌اندازی پترو به سرعت دستور قرار گرفتن پترو در لیست دارایی‌های تحت تحریم را صادر کرد.

حدود ۳ ماه گذشته، یکی از بانک‌های روسیه به دلیل زیرپا گذاشتن تحریم‌های آمریکا و رساندن خدمات مالی به پترو، تحت تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت.

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه