یک تحقیق جامع: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۴۰۰هزار دلار می‌رسد

یک تحقیق جامع: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۴۰۰هزار دلار می‌رسد

پژوهش‌های جدید یک گروه تحقیقاتی پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین به ۳۹۷,۰۰۰ دلار خواهد رسید. در این پژوهش عنوان شده است که اگر بیت کوین بتواند ۱۰ درصد از ارزش بازارهای دنیا را در اختیار بگیرد، قیمتش با افزایش ۴,۰۰۰ درصدی همراه خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، تحقیقات تازه یک گروه فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به رقم ۴۰۰,۰۰۰ دلار در ده سال آینده وجود دارد. این تحقیق همچنین ادعا می‌کند که بازار آلت کوین‌ها نیز این روند صعودی را دنبال خواهد کرد.

بر اساس ویرایش جدید کریپتو ریسرچ ریپورت (Crypto Research Report) که ژوئن ۲۰۲۰ (تیر) منتشر شده است، احتمال افزایش شدید قیمت بیت کوین و برخی آلت کوین‌ها تا سال ۲۰۲۵ وجود دارد. این گزارش ضمن اشاره به آلت کوین‌هایی نظیر اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش، ادعا می‌کند که این روند صعودی تا پنج سال ادامه خواهد داشت.

به عقیده ما بیت کوین هنوز در ابتدای منحنی پذیرش خود است. قیمت ۷,۲۰۰ دلاری که در پایان سال ۲۰۱۹ شاهدش بودیم، معادل ۰.۴۴ درصد تمام بازارهای در دسترس در دنیاست (۲۱۲ تریلیون دلار). اگر بیت کوین بتواند سهم خود را از این بازارها به ۱۰ درصد برساند، هر واحد از آن قیمتی معادل ۴۰۰,۰۰۰ دلار خواهد داشت.

۲۰۳۳‍۲۰۳۰۲۰۲۵۲۰۲۰حال حاضر 
۳۹۵,۲۷۰‍۳۹۷,۷۲۷۳۴۱,۰۰۰۱۹,۰۴۴۹,۲۶۳بیت کوین
۳,۴۴۱۳,۶۴۴۳,۵۴۹۳۳۱۲۰۸اتر
۲,۲۹۹۲,۲۵۲۱,۲۱۶۸۳۴۴لایت کوین
۱۲,۹۴۱۱۳,۰۱۶۶۶۹۰۴۱۴۲۳۵بیت کوین کش
۸.۲۶۷.۸۱۲.۴۰۰.۰۹۰.۰۷استلار

در این صورت، قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ با جهشی ۴,۰۰۰ درصدی همراه خواهد بود. از سوی دیگر، قیمت آلت کوین‌هایی نظیر اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش نیز ممکن است تا آن زمان جهشی قابل‌توجه داشته باشد و به ترتیب ۱,۶۰۰، ۵,۰۰۰ و ۵,۴۰۰ درصد رشد کنند. در این گزارش از استلار با جهشی ۱۱,۰۰۰ درصدی به‌عنوان ارز دیجیتالی که بیشترین میزان رشد را داشته، یاد شده است. در این صورت باید منتظر قیمت ۷.۸۱ دلاری برای این ارز دیجیتال باشیم.

در این پژوهش از مجموع ارزش بازار (TAM) برای پیش‌بینی قیمت استفاده شده است. این معیار معمولا برای تعیین قیمت یک دارایی دیجیتال در آینده استفاده می‌شود. در ارتباط با ارزهای دیجیتال، حساب‌های برون مرزی، ذخیره ارزش، نقل و انتقالات سرمایه، تراکنش‌های آنلاین، پرداخت‌های خرد، معاملات ارزهای دیجیتال، بازی‌ها، قمار آنلاین، وام‌ها، ذخایر ارزی و … مجموع ارزش بازار را تشکیل می‌دهند.

در بخش دیگری از این گزارش افزایش سرعت تراکنش‌های درون زنجیره‌ای و برون زنجیره‌ای در ارتباط با آلت کوین‌ها نیز بررسی شده است. در بخش نتیجه‌گیری این بررسی‌ها آمده است:

[میزان] رشد تعداد تراکنش‌هایی که در صرافی‌ها برای انجام معاملات (سفته‌بازی) انجام می‌گیرد، از [میزان] رشد تراکنش‌های کاربردی که برای خرید کالا و خدمات انجام می‌شود، بیشتر است.

سرعت درون زنجیره‌ای، معیاری است که با استفاده از تراکنش‌های روی بلاک چین اندازه‌گیری می‌شود. از سوی دیگر، سرعت برون زنجیره‌ای با استفاده از فعالیت‌های معاملاتی در صرافی‌ها به‌دست می‌آید.

محققان در بخش دیگری از گزارش خود عنوان کرده‌اند که قیمت این ارز دیجیتال و فعالیت‌های مرتبط با آن در صرافی‌ها، هر دو در زمانی مشابه افزایش یافته‌اند.

یک تحقیق جامع: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۴۰۰هزار دلار می‌رسد
معیار سرعت تراکنش‌های برون زنجیره‌ای و ارتباط آن با قیمت

اگر پذیرش ارزهای دیجیتال [هم] به‌عنوان یک پس‌انداز بلندمدت و [هم] به‌عنوان ارز کاربردی برای تراکنش‌هایی نظیر خرید قهوه یا انجام معاملات (ترید) بیشتر شود، قیمت آنها نیز بالاتر می‌رود. سرعت بالای [تراکنش‌های] درون زنجیره‌ای و پایین بودن سرعت [تراکنش‌های] برون زنجیره‌ای، به این معناست که ارزهای دیجیتال بیشتر برای سفته‌بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربرد آنها به‌عنوان ذخیره ارزش کمتر است.

اشتراک
اطلاع از
guest
16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
امین کوین نژاد
امین کوین نژاد
6 ماه پیش

مهم نیست
به ۱۰۰ هزار طی دوسال دیگه هم برسه
که میرسه
کافیه

بعد اونجوریکه الت کوینها مهم و قابل رشدن بیت مهم نیست
کا رشد خواهند کرد عالی

امین
امین
6 ماه پیش

۱۰ سال ←← ۴۰ برابر

میثم بازیار
میثم بازیار
6 ماه پیش

سلام . خسته نباشید
به نظرم که این حرف ها خوش خیالی هست بیتکوین اگه از ۱۰ هزار عبور کرد اونوقت دم از ۴۰۰ هزارش بزنن بیتکوین اوجش همون ۲۰ هزارتا بود و دیگه تموم

ساسان
ساسان
6 ماه پیش

گرامی یه زمانی بیت کوین یک دلار بود اگه میگفتن 10 هزار دلار میشه ده سال دیگه امثال شما میخندیدن بهش. شما یه حساب کتاب ساده رو هم بلد نیستی. شما اگه نگاه کنی در هر هاوینگ یه کف جدید درست میشه برا بیت کوین. چون در هر هاوینگ هزینه استخراج میشه دو برابر. در قبل این هاوینگ هزینه استخراج از 3500 تا 4500 متغیر بود که بعد هاوینگ از 8 هزار تار9 هزار متغیر حالا اینم به کنار هر روز بیشتر با این صنعت استخراج بیشتر اشنا میشن سختی شبکه بیشتر میشه. پس مطمئن باش در هاوینگ بعد هزینهراستخراج کفش بین 16 تا 18 هزار برا بیت کوین و همینوط در هاوینگ بعد میشه 30 تا 35 هزار و همینجور در هر هاوینگ افزایش پیدا میکنه. شما یه دو دوتا چهارتا ساده هم کنی خواهی فهمید تا پیایان سال میلادی. دیگه باید با بیت کوین زیر 10 هزار تا خداحافظی کنی و همینطور در هاوینگ بعد باید با بیت زیر 18 تا 20 خداحافظی کنی. چون اگه قراره هزینه تولید از فروش بیشتر باشه که همه خاموش میکنن دستگاه ها رو و بیت کوین به فنا میره. پس یه کم عاقلونه نظر بده. من خودش به شخصه اعتقاد داره تا 2028 قیمت بیت بالای 500 هزار دلارم میشه. تا اون زمان قطعا شرکت ها و اشخاص زیادی به این صنعت روی اوردن. اینو داشته باش تا به موقعش

حسین
حسین
6 ماه پیش
پاسخ  ساسان

خیلی تحلیل قشنگی کردی داش ساسان
لذت بردم
این منطقی ترین کامنتی بود که دیدم امیدوارم اون پیش بینیت هم در مورد قیمت بیت کوین درست در بیاد

ارامش
ارامش
1 ماه پیش

عبور کرد

Saeed mohammadi
Saeed mohammadi
6 ماه پیش

کاش که میشد هر مطلب غیر‌علمی و بی‌فایده رو بارگذاری نکنید صرفا جهت اینکه مطلبی برای محتوا سایت گفته باشید چون هم وقت خودتون رو برای ترجمه میگیرید هم وقت دوستان سایت ارزدیجیتال رو برای مطالعه اینگونه مطالب غیرعلمی و بدون منبع مشخص که کدام محققانی اینگونه تحلیل هارو انجام دادن.

احسان
احسان
6 ماه پیش

10 سال دیگه اصلا بیتکوین ارزشی نخواهد داشت
به دهه پیش نگاه کنید نه خبری از گوشی لمسی بود نه تلفنای هوشمند، نه ماشینای تسلا نه اینستاگرام و … .
دهه بعدی هم شکوفایی شدید تکنولوژی هست و صد درصد جایگزین برای بیتکوین به وجود میاد، اونی که فکر میکنه بیتکوین تا ابد پایداره از اون آدماس یه تا آخرین لحظه به نوکیا 1100 چسبیده بود و حاضر به خرید گوشی لمسی نبود

CryptoGraam
CryptoGraam
6 ماه پیش
پاسخ  احسان

موافقم

بابک
بابک
6 ماه پیش
پاسخ  احسان

داستان ابزار ذخیره ارزش یک نیاز همیشگی برای بشر هست درست مثل اینکه شما بخوای نقش طلا در زندگی انسان رو زیر سوال ببری
اتفاقا مطلبی که شما میگی اتفاق افتاده (از طلا به سوی بیتکوین)

پیام
پیام
6 ماه پیش
پاسخ  احسان

با این عمق دید و صحت استدلالت، برگام ریخت

p24
p24
6 ماه پیش
پاسخ  احسان

دوست عزیز حرف شما بصورت کلی در مورد پیشرفت تکنولوژی درسته و حتی به نظر من سرعت پیشرفت فناوری بیشتر هم هست! اما تحلیل، مقایسه و نتیجه گیریتون اشتباهه! چرا؟ چون ارزش بیت به جامعه طرفداران و فعالان و سرمایه گذارانش هست و در بدترین حالت این جامعه همیشه با هم هماهنگ هستن و با پیشرفت تکنولوژی همراه میشن! بیت کوین مثل همین فورکهایی که تا حالا داشته پوست خواهد انداخت اما از بین نخواهد رفت! مثالی هم که زدید اشتباهه!! حرف شما مثل این میمونه که 10 سال قبل اگه BMW اتومبیلی با فلان مشخصات میساخته الان دیگه نباید وجود داشته باشه! در حالی که هر محصولی با تکنولوژی همراه میشه و نسخه ها به روز و جدیدش رو ارائه میده! شما نمی خواد راه دور برید که دهه بعد جایگزین بیت از نظر فنی خواهد اومد! همین الان ارزهای دیجیتالی با فناوری و معماری بهتر از بیت کوین هم وجود دارند، هرچند بیت هم به واسطه جامعه ای که پشتوانه اش هست مداوم در حال اپدیت هست! اما دلیل اینکه ارزهای جدید نمیتونن در کنار بیت حرفی برای گفتن داشته باشند همین پشتوانه مردمی بیت کوین هست!
موفق باشید

حامد
حامد
6 ماه پیش

برای چند دقیقه 10 هزار دلار بمونه 400 هزار دلار پیشکش

خط مقدم
خط مقدم
6 ماه پیش

سال ۱۳۹۶
یک تحقیق خیلی جامع:در سال ۲۰۲۰قیمت بیت کوین به صدهزاردلار خواهد رسید…

ارامش
ارامش
1 ماه پیش
پاسخ  خط مقدم

سلام خسته نباشین من از سال 2020 یاهاتون صحبت میکنم فعلا ک رو 18. ،19 گیر کرده بالاتر رف بهتون اطلاع رسانی میکنم

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
16
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x