یک تحقیق جامع: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۴۰۰هزار دلار می‌رسد

یک تحقیق جامع: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۴۰۰هزار دلار می‌رسد

پژوهش‌های جدید یک گروه تحقیقاتی پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین به ۳۹۷,۰۰۰ دلار خواهد رسید. در این پژوهش عنوان شده است که اگر بیت کوین بتواند ۱۰ درصد از ارزش بازارهای دنیا را در اختیار بگیرد، قیمتش با افزایش ۴,۰۰۰ درصدی همراه خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، تحقیقات تازه یک گروه فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به رقم ۴۰۰,۰۰۰ دلار در ده سال آینده وجود دارد. این تحقیق همچنین ادعا می‌کند که بازار آلت کوین‌ها نیز این روند صعودی را دنبال خواهد کرد.

بر اساس ویرایش جدید کریپتو ریسرچ ریپورت (Crypto Research Report) که ژوئن ۲۰۲۰ (تیر) منتشر شده است، احتمال افزایش شدید قیمت بیت کوین و برخی آلت کوین‌ها تا سال ۲۰۲۵ وجود دارد. این گزارش ضمن اشاره به آلت کوین‌هایی نظیر اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش، ادعا می‌کند که این روند صعودی تا پنج سال ادامه خواهد داشت.

به عقیده ما بیت کوین هنوز در ابتدای منحنی پذیرش خود است. قیمت ۷,۲۰۰ دلاری که در پایان سال ۲۰۱۹ شاهدش بودیم، معادل ۰.۴۴ درصد تمام بازارهای در دسترس در دنیاست (۲۱۲ تریلیون دلار). اگر بیت کوین بتواند سهم خود را از این بازارها به ۱۰ درصد برساند، هر واحد از آن قیمتی معادل ۴۰۰,۰۰۰ دلار خواهد داشت.

۲۰۳۳‍۲۰۳۰۲۰۲۵۲۰۲۰حال حاضر
۳۹۵,۲۷۰‍۳۹۷,۷۲۷۳۴۱,۰۰۰۱۹,۰۴۴۹,۲۶۳بیت کوین
۳,۴۴۱۳,۶۴۴۳,۵۴۹۳۳۱۲۰۸اتر
۲,۲۹۹۲,۲۵۲۱,۲۱۶۸۳۴۴لایت کوین
۱۲,۹۴۱۱۳,۰۱۶۶۶۹۰۴۱۴۲۳۵بیت کوین کش
۸.۲۶۷.۸۱۲.۴۰۰.۰۹۰.۰۷استلار

در این صورت، قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ با جهشی ۴,۰۰۰ درصدی همراه خواهد بود. از سوی دیگر، قیمت آلت کوین‌هایی نظیر اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش نیز ممکن است تا آن زمان جهشی قابل‌توجه داشته باشد و به ترتیب ۱,۶۰۰، ۵,۰۰۰ و ۵,۴۰۰ درصد رشد کنند. در این گزارش از استلار با جهشی ۱۱,۰۰۰ درصدی به‌عنوان ارز دیجیتالی که بیشترین میزان رشد را داشته، یاد شده است. در این صورت باید منتظر قیمت ۷.۸۱ دلاری برای این ارز دیجیتال باشیم.

در این پژوهش از مجموع ارزش بازار (TAM) برای پیش‌بینی قیمت استفاده شده است. این معیار معمولا برای تعیین قیمت یک دارایی دیجیتال در آینده استفاده می‌شود. در ارتباط با ارزهای دیجیتال، حساب‌های برون مرزی، ذخیره ارزش، نقل و انتقالات سرمایه، تراکنش‌های آنلاین، پرداخت‌های خرد، معاملات ارزهای دیجیتال، بازی‌ها، قمار آنلاین، وام‌ها، ذخایر ارزی و … مجموع ارزش بازار را تشکیل می‌دهند.

در بخش دیگری از این گزارش افزایش سرعت تراکنش‌های درون زنجیره‌ای و برون زنجیره‌ای در ارتباط با آلت کوین‌ها نیز بررسی شده است. در بخش نتیجه‌گیری این بررسی‌ها آمده است:

[میزان] رشد تعداد تراکنش‌هایی که در صرافی‌ها برای انجام معاملات (سفته‌بازی) انجام می‌گیرد، از [میزان] رشد تراکنش‌های کاربردی که برای خرید کالا و خدمات انجام می‌شود، بیشتر است.

سرعت درون زنجیره‌ای، معیاری است که با استفاده از تراکنش‌های روی بلاک چین اندازه‌گیری می‌شود. از سوی دیگر، سرعت برون زنجیره‌ای با استفاده از فعالیت‌های معاملاتی در صرافی‌ها به‌دست می‌آید.

محققان در بخش دیگری از گزارش خود عنوان کرده‌اند که قیمت این ارز دیجیتال و فعالیت‌های مرتبط با آن در صرافی‌ها، هر دو در زمانی مشابه افزایش یافته‌اند.

یک تحقیق جامع: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۴۰۰هزار دلار می‌رسد
معیار سرعت تراکنش‌های برون زنجیره‌ای و ارتباط آن با قیمت

اگر پذیرش ارزهای دیجیتال [هم] به‌عنوان یک پس‌انداز بلندمدت و [هم] به‌عنوان ارز کاربردی برای تراکنش‌هایی نظیر خرید قهوه یا انجام معاملات (ترید) بیشتر شود، قیمت آنها نیز بالاتر می‌رود. سرعت بالای [تراکنش‌های] درون زنجیره‌ای و پایین بودن سرعت [تراکنش‌های] برون زنجیره‌ای، به این معناست که ارزهای دیجیتال بیشتر برای سفته‌بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربرد آنها به‌عنوان ذخیره ارزش کمتر است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

20 دیدگاه
امین کوین نژاد
امین کوین نژاد
۳ سال قبل

مهم نیست
به ۱۰۰ هزار طی دوسال دیگه هم برسه
که میرسه
کافیه

بعد اونجوریکه الت کوینها مهم و قابل رشدن بیت مهم نیست
کا رشد خواهند کرد عالی

امین
امین
۳ سال قبل

۱۰ سال ←← ۴۰ برابر

میثم بازیار
میثم بازیار
۳ سال قبل

سلام . خسته نباشید
به نظرم که این حرف ها خوش خیالی هست بیتکوین اگه از ۱۰ هزار عبور کرد اونوقت دم از ۴۰۰ هزارش بزنن بیتکوین اوجش همون ۲۰ هزارتا بود و دیگه تموم

ارامش
ارامش
۳ سال قبل

عبور کرد

ساسان
ساسان
۳ سال قبل

گرامی یه زمانی بیت کوین یک دلار بود اگه میگفتن 10 هزار دلار میشه ده سال دیگه امثال شما میخندیدن بهش. شما یه حساب کتاب ساده رو هم بلد نیستی. شما اگه نگاه کنی در هر هاوینگ یه کف جدید درست میشه برا بیت کوین. چون در هر هاوینگ هزینه استخراج میشه دو برابر. در قبل این هاوینگ هزینه استخراج از 3500 تا 4500 متغیر بود که بعد هاوینگ از 8 هزار تار9 هزار متغیر حالا اینم به کنار هر روز بیشتر با این صنعت استخراج بیشتر اشنا میشن سختی شبکه بیشتر میشه. پس مطمئن باش در هاوینگ بعد هزینهراستخراج کفش بین 16 تا 18 هزار برا بیت کوین و همینوط در هاوینگ بعد میشه 30 تا 35 هزار و همینجور در هر هاوینگ افزایش پیدا میکنه. شما یه دو دوتا چهارتا ساده هم کنی خواهی فهمید تا پیایان سال میلادی. دیگه باید با بیت کوین زیر 10 هزار تا خداحافظی کنی و همینطور در هاوینگ بعد باید با بیت زیر 18 تا 20 خداحافظی کنی. چون اگه قراره هزینه تولید از فروش بیشتر باشه که همه خاموش میکنن دستگاه ها رو و بیت کوین به فنا میره. پس یه کم عاقلونه نظر بده. من خودش به شخصه اعتقاد داره تا 2028 قیمت بیت بالای 500 هزار دلارم میشه. تا اون زمان قطعا شرکت ها و اشخاص زیادی به این صنعت روی اوردن. اینو داشته باش تا به موقعش

حسین
حسین
۳ سال قبل
پاسخ  ساسان

خیلی تحلیل قشنگی کردی داش ساسان
لذت بردم
این منطقی ترین کامنتی بود که دیدم امیدوارم اون پیش بینیت هم در مورد قیمت بیت کوین درست در بیاد

Saeed mohammadi
Saeed mohammadi
۳ سال قبل

کاش که میشد هر مطلب غیر‌علمی و بی‌فایده رو بارگذاری نکنید صرفا جهت اینکه مطلبی برای محتوا سایت گفته باشید چون هم وقت خودتون رو برای ترجمه میگیرید هم وقت دوستان سایت ارزدیجیتال رو برای مطالعه اینگونه مطالب غیرعلمی و بدون منبع مشخص که کدام محققانی اینگونه تحلیل هارو انجام دادن.

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
۳ سال قبل

سلام و درود خدمت شما؛ محققین این پژوهش از داده‌های مدل پیش‌بینی قیمت معتبری استفاده کردن و با دلایلی که توی مطلب عنوان کردیم همچین ادعایی داشتن. وظیفه ما انتقال بی کم و کاست رویکردها و اخبار تازه در این حوزه است

احسان
احسان
۳ سال قبل

10 سال دیگه اصلا بیتکوین ارزشی نخواهد داشت
به دهه پیش نگاه کنید نه خبری از گوشی لمسی بود نه تلفنای هوشمند، نه ماشینای تسلا نه اینستاگرام و ... .
دهه بعدی هم شکوفایی شدید تکنولوژی هست و صد درصد جایگزین برای بیتکوین به وجود میاد، اونی که فکر میکنه بیتکوین تا ابد پایداره از اون آدماس یه تا آخرین لحظه به نوکیا 1100 چسبیده بود و حاضر به خرید گوشی لمسی نبود

mohammad.sayyedi
mohammad.sayyedi
۲ سال قبل
پاسخ  احسان

دوست من کجای این دنیایی؟ از عصر ارتباطات که خارج شده این،خیلی وقته،از سال2010به بعد تو عصر دنیای مجازی به سر می بریم،هنوز اول راهه قطعا ارزهای دیجیتال حتی از سر ناچاری مورد قبول عامه قرار خواهد گرفت چونکه بدون مرزه و محدودیتی نداره،تازه دنیا با سرعت عجین شده،کدام سازوکار انتقال دارایی را می شناسید که بهتر و بدون دردسرتر از شبکه بلاکچین از هر مرزی عبور کنه!,مگر نه؟

p24
p24
۳ سال قبل
پاسخ  احسان

دوست عزیز حرف شما بصورت کلی در مورد پیشرفت تکنولوژی درسته و حتی به نظر من سرعت پیشرفت فناوری بیشتر هم هست! اما تحلیل، مقایسه و نتیجه گیریتون اشتباهه! چرا؟ چون ارزش بیت به جامعه طرفداران و فعالان و سرمایه گذارانش هست و در بدترین حالت این جامعه همیشه با هم هماهنگ هستن و با پیشرفت تکنولوژی همراه میشن! بیت کوین مثل همین فورکهایی که تا حالا داشته پوست خواهد انداخت اما از بین نخواهد رفت! مثالی هم که زدید اشتباهه!! حرف شما مثل این میمونه که 10 سال قبل اگه BMW اتومبیلی با فلان مشخصات میساخته الان دیگه نباید وجود داشته باشه! در حالی که هر محصولی با تکنولوژی همراه میشه و نسخه ها به روز و جدیدش رو ارائه میده! شما نمی خواد راه دور برید که دهه بعد جایگزین بیت از نظر فنی خواهد اومد! همین الان ارزهای دیجیتالی با فناوری و معماری بهتر از بیت کوین هم وجود دارند، هرچند بیت هم به واسطه جامعه ای که پشتوانه اش هست مداوم در حال اپدیت هست! اما دلیل اینکه ارزهای جدید نمیتونن در کنار بیت حرفی برای گفتن داشته باشند همین پشتوانه مردمی بیت کوین هست!
موفق باشید

پیام
پیام
۳ سال قبل
پاسخ  احسان

با این عمق دید و صحت استدلالت، برگام ریخت

بابک
بابک
۳ سال قبل
پاسخ  احسان

داستان ابزار ذخیره ارزش یک نیاز همیشگی برای بشر هست درست مثل اینکه شما بخوای نقش طلا در زندگی انسان رو زیر سوال ببری
اتفاقا مطلبی که شما میگی اتفاق افتاده (از طلا به سوی بیتکوین)

CryptoGraam
CryptoGraam
۳ سال قبل
پاسخ  احسان

موافقم

حامد
حامد
۳ سال قبل

برای چند دقیقه 10 هزار دلار بمونه 400 هزار دلار پیشکش

خط مقدم
خط مقدم
۳ سال قبل

سال ۱۳۹۶
یک تحقیق خیلی جامع:در سال ۲۰۲۰قیمت بیت کوین به صدهزاردلار خواهد رسید...

mohammad.sayyedi
mohammad.sayyedi
۲ سال قبل
پاسخ  خط مقدم

من از سال 2025با شما حرف میزنم، قیمت هر بیت کوین880هزار دلار,تاریخ21دسامبر پراید هم شده 1میلیارد تومان👋👋👋

ADA
ADA
۲ سال قبل

من در سال 2030با شما حرف میزنم😂 قیمت بیت کوین 50 میلیون دلاره و اصلاح داره تا 49 میلیون و چهارصدو چهل هزار

ارامش
ارامش
۳ سال قبل
پاسخ  خط مقدم

سلام خسته نباشین من از سال 2020 یاهاتون صحبت میکنم فعلا ک رو 18. ،19 گیر کرده بالاتر رف بهتون اطلاع رسانی میکنم

sara1994
sara1994
۲ سال قبل
پاسخ  ارامش

من از سال ۲۰۲۱ باهات صحبت میکنم ۶۰هزار تا رو دیدم الان تو اصلاحه بین ۳۰تا ۳۵ گیره فعلا