مقایسه بیت کوین و طلا از نظر ارزش برای سرمایه گذاران

مقایسه بیت کوین و طلا از نظر ارزش برای سرمایه گذاران

بسیاری بیت کوین را نمونه دیجیتالی طلا می‌دانند. هر دو این‌ها به سختی به دست می‌آیند، از نظر کمی محدودیت دارند و در نهایت اینکه زمانی به عنوان پول از آن‌ها استفاده می‌شده یا با هدف تبدیل شدن به پول دیجیتال خلق شده‌اند. با این حال سرمایه‌گذاری بر روی هر یک از این موارد باید با در نظر گرفتن تاریخچه و ویژگی‌های هر دارایی صورت پذیرد. در اینفوگرافیک مقایسه طلا و بیت کوین از نظر ارزش برای سرمایه‌گذاران، این تفاوت‌ها نمایش داده شده‌اند تا سرمایه‌گذاران دید بهتری نسبت به طلا و نمونه دیجیتال آن داشته باشند.

مقایسه بیت کوین و طلا از نظر ارزش برای سرمایه گذاران
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
محب
محب
۵ سال قبل

در قسمت نوسان، درباره طلا برام خیلی جالب بود، طلا به عنوان حافظ ارزش عمل کرده و از ارزش دارایی کاسته نشده ولی ارزش افزوده ای هم ایجاد نکرده!!!

م. فراهانی
م. فراهانی
۵ سال قبل

یه کم خنده دار بود. این مقایسه رو هم در انتها اضافه کنید تا ببینید در دنیای امروز کدوم کاربردی تر و باارزش تر هستند؟
فرض کنید 1 میلیون دلار سرمایه دارید و قصد مهاجرت. حالا فرض کنید می خواید این یک میلیون دلار رو از کشوری مثل ایران خارج کنید و در کشوری مثل کانادا سرمایه گذاری کنید. تجسم انتقال یک میلیون دلار طلا و یک میلیون دلار بیت کوین جواب آخرین مقایسه است.

بهرامی
بهرامی
۴ سال قبل

بیت کوین فقط برای انتقال ارز خوب است یعنی اینکه وقتی دیدید که فضای بازار ملتهب نیست و بلیط شما هم اوکی هست تمام دارایی خود را به بیت کوین تبدیل کرده و از کشور خارج شوید و به محض اینکه به کشور کانادا رسیدید باید مجدد بیت کوین خود را به دلار تبدیل کنید در ضمن کارمزد تبدیل بیت کوین به دلار را هم فراموش نکنید در نهایت این پروسه حداکثر 24 ساعت طول میکشد و در این 24 ساعت نوسان بیت کوین خیلی نیست ولی اما اگر پولتان را برای همیشه به بلاک چین و بیت کوین بسپارید بسیار بسیار خطرناک است .

میلاد ساتوشی
میلاد ساتوشی
۵ سال قبل

به نظر من طلا خیلی بهتره هم با ثبات تره و ملموسه بیت کوین رو هواست هر لحظه ممکنه صعود و نزول شدید داشته باشه به عنوان دارایی نمیشه روش حساب کرد

آرش شصت واری
آرش شصت واری
۳ سال قبل

کاش برگردی ببینی دوسال پیش چی نوشتی

BEHRANG
BEHRANG
۵ سال قبل

شیک و زیبا بود
ممنون