وضعیت بازار: رشد سریع قیمت بیت کوین

وضعیت بازار: رشد سریع قیمت بیت کوین

طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین با جهشی قابل‌توجه همراه بوده است. بازارهای دیگر هم روز گذشته را در وضعیتی نسبتاً آرام سپری کردند.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در حال حاضر با جهشی ۲.۲ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده ۱۱,۷۵۰ دلار معامله می‌شود. در این مدت، بازه نوسانات قیمت بیت کوین بین ۱۱,۴۰۹ تا ۱۱,۸۳۹ دلار بوده است. این در حالی است که قیمت این ارز دیجیتال بالاتر از میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۵۰ روزه‌ای قرار دارد؛ مسئله‌ای که نشانه‌ای مثبت برای بازار است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

از روز گذشته تا به اینجا‌، بیت کوین جهشی قابل‌توجه را ثبت کرده است. پادشاه ارزهای دیجیتال توانست از ۱۱,۴۷۷ دلار به ۱۱,۸۳۹ دلار برسد. کمی بعد شاهد اصلاحی جزئی در نمودار بودیم و در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۱,۷۵۰ دلار معامله می‌شود.

کیتی استاکتون (Katie Stockton)، تحلیل‌گر شرکت فِیرلید استراتژیز (Fairlead Strategies)، ضمن اشاره به این مسئله که بیت کوین روز یکشنبه و با جهش به بالای یک میانگین متحرک مهم، روند صعودی خود را آغاز کرد، گفت:

این ارز دیجیتال پس از جهش به بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه در فاز تثبیت قرار داشت. احتمال یک جهش کوتاه‌مدت در روند صعودی میان‌مدت وجود دارد. این مسئله نشان می‌دهد که یک فاز انباشت راه را برای رسیدن دوباره به اوج ماه اوت (مرداد) هموار می‌کند.

۱۷ اوت (۲۷ مرداد)، بیت کوین توانست اوج قیمت سال ۲۰۲۰ خود را ثبت کند. در این تاریخ، هر واحد بیت کوین در صرافی بیت استمپ با قیمت ۱۲,۴۷۶ دلار معامله شد.

نوسانات قیمت بیت کوین
نوسانات قیمت بیت کوین

علیرغم اینکه حجم معاملات و تعداد تراکنش‌های بیت کوین در سطح پایینی قرار دارد، حجم معاملات آنی در صرافی‌ها در روز دوشنبه، بیش از حجم معمول روزهای دوشنبه است. حجم معاملات آنی در صرافی‌های بزرگ، روز دوشنبه به ۴۷۳,۷۳۹,۷۶۴ دلار رسید. این رقم از میانگین ماه گذشته (۳۴۸,۱۱۰,۵۷۹ دلار) هم بیشتر است!

وضعیت بازار: رشد سریع قیمت بیت کوین
حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌ها

جان ویلاک (John Willock)، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی تریتوم (Tritum)،‌ در اظهارنظر اخیر خود پیش‌بینی کرد که به‌زودی قیمت بیت کوین از ۱۲,۰۰۰ دلار عبور می‌کند. او در ادامه افزود:

قطعا در آینده نزدیک به ۱۲,۰۰۰ دلار می‌رسیم. پیش‌بینی می‌شود که تأثیرات بالقوه محرک‌های مالی آمریکا باعث افزایش بیش از پیش قیمت در دارایی‌هایی پوششی مانند طلا و بیت کوین شود. این دارایی‌های عموما به‌عنوان سرپناه امن سرمایه‌ها شناخته می‌شود.

نرخ بازگشت سرمایه طلا و بیت کوین
نرخ بازگشت سرمایه طلا و بیت کوین

کنستانتین کوگان (Constantin Kogan)، از مدیران ارشد شرکت بیت بول کپیتال (BitBull Capital)، با اشاره به کاهش درآمد ماینرها از کارمزدها، گفت:

سهم درآمد ماینرها از پردازش تراکنش‌ها و دریافت کارمزدها در روزهای شنبه تا دوشنبه، به کمترین میزان در سه ماه گذشته و محدوده ۳.۴۹ درصد رسید.

وضعیت بازار: رشد سریع قیمت بیت کوین
تعداد ترکنش‌های بیت کوین

شایان ذکر است که سهم درآمد ماینرها از کارمزدهای شبکه، ۱۲ ژوییه (۲۲ تیر) به پایین‌ترین میزان و محدوده ۲.۵۲ درصد رسیده بود. به‌گفته کوگان، یکی از دلایل کاهش سهم درآمد ماینرها از کارمزدهای شبکه را می‌توان پایین بودن نوسانات بیت کوین و پردازش آنها در شبکه این ارز دیجیتال دانست.

روز یکشنبه ۲۳۱,۴۳۷ تراکنش در شبکه بیت کوین پردازش شد که در مقایسه با ۱ ژوییه کاهشی ۴۰ درصدی داشته است. ۱ ژوییه، ۳۸۲,۴۰۸ تراکنش در شبکه پردازش شده بود. کوگان در این رابطه گفت:

درآمد ماینرها به‌واسطه نوسانات کم در بازار کاهش یافته است.

زمینه سرمایه‌گذاری جدید

قیمت اتریوم، ارز شماره دو بازار ارزهای دیجیتال، روز دوشنبه با ۱ درصد افزایش به ۳۷۹ دلار رسید. در حال حاضر هر واحد اتر در محدوده ۳۷۸ دلار معامله می‌شود.

حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز یا دیفای نیز همچنان سرمایه‌گذاران بیت کوینِ بیشتری را به‌سمت خود می‌کشد. پروژه هاروست فایننس (Harvest Finance) یکی از همین پروژه‌هاست که امکان سرمایه‌گذاری خودکار ارزهای دیجیتال در پروژه‌های محبوب دیفای را برای سرمایه‌گذاران مهیا می‌کند. این پروژه اوایل ماه سپتامبر نزدیک به صفر بیت کوین سرمایه در اختیار داشت که این میزان روز یکشنبه به ۱۰,۰۰۰ بیت کوین رسید.

حجم بیت کوین‌های قفل‌شده در هاروست فایننس روز دوشنبه به ۱۱,۴۷۹ واحد (معادل ۱۳۵,۳۹۴,۸۰۵ دلار) برآورد شده بود. حجم دارایی‌های قفل‌شده در این پلتفرم نیز نزدیک به ۳۴۸ میلیون دلار است.

وضعیت بازار: رشد سریع قیمت بیت کوین
بیت کوین‌های قفل‌شده در هاروست فایننس

برایان موسوف (Brian Mosoff)، مدیرعامل شرکت اتر کپیتال (Ether Capital)، در ارتباط با سپرده‌گذاری بیت کوین در پروتکل‌هایی مانند هاروست فایننس، ضمن اشاره به نوسانات کمتر بیت کوین نسبت به اتر و به تبع آن، سودهای معاملاتی کمتر، گفت:

نوسانات بیت کوین اخیرا کمتر از اتر بوده است و ممکن است سپرده‌گذاری آن در دیفای «ایمن‌تر» باشد.

نوسانات بیت کوین و اتریوم
نوسانات بیت کوین و اتریوم

بازارهای دیگر

ارزهای دیجیتال روز گذشته را عمدتا با وضعیتی سبز پشت سر گذاشتند. دش با ۱۴.۱٪ جهش، استلار با ۷.۶٪ رشد و مونرو با ۲.۸٪ افزایش قیمت همراه بودند.

از سوی دیگر، تزوس، ارکید (Orchid) و بیت کوین اس‌وی به‌ترتیب اب ۱.۵، ۱.۲ و ۰.۴۵ درصد کاهش قیمت، بازنده‌های دیروز بازار لقب گرفتند.

شاخص بازار نیکی ۲۲۵ آسیا روز گذشته را با ۱.۱ درصد جهش پشت سر گذاشت. افزایش ۴.۹ درصدی تولید ناخالص داخلی چین در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ از جمله دلایل این افزایش شاخص عنوان شده است.

شاخص FTSE100‌ اروپا دیروز ۰.۵۹ درصد پایین آمد. نگرانی‌ها در ارتباط با برگزیت دلیل این کاهش ارزش بیان شده است.

شاخص S&P500‌ در آمریکا هم سقوطی ۱.۶ درصدی داشت. ضرب‌الاجل نانسی پلوسی (Nancy Pelosi) برای مذاکرات پیش از انتخابات ماه نوامبر و ابهامات پیرامون طرح حمایتی ویروس کرونا، به این سقوط دامن زده است.

قیمت هر بشکه نفت خام با کاهشی ۰.۲۰ درصدی به ۴۰.۶۲ دلار رسید. طلا نیز با افزایشی ۰.۱۸ درصدی همراه بود و در حال حاضر در قیمت ۱۹۰۱ دلار معامله می‌شود. نرخ سود اوراق قرضه ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا هم با ۱.۳ درصد افزایش به ۰.۷۶۲ رسیده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
HERO
HERO
۳ سال قبل

بدبخت اونایی که از صرافای ایرانی بیت کوین خریدن اونم تو اوج قیمت.. به امید اینکه سود میکنن ولی...

سیاوش ربی
سیاوش ربی
۳ سال قبل
پاسخ  HERO

همیشه بلند مدت به قضیه نگاه کن. سال دیگه همشون تو سودند احتمال ۸۰ تا ۹۰ درصد

صدف
صدف
۳ سال قبل
پاسخ  HERO

من‌تازه میخوام بیت کوین بخرم کدوم صرافی رو پیشنهاد میدین؟

دامون
دامون
۳ سال قبل
پاسخ  صدف

من میتونم بهتون بفروشم اگر خواستید.

مجتبی
مجتبی
۳ سال قبل

قیمتو نیگا!!
مملکت نیس که...
دلار اومد پایین ، 40 میلیون بیت اومد پایین یه روزه

علی
علی
۳ سال قبل

میشه در مورد این پروتکل هاروست فاینانس نحوه عملکردش و قابلیت هاش مقاله یا مطلبی رو منتشر کنین
تشکر

MostafaMiri65
MostafaMiri65
۳ سال قبل

رشد سریع، سقوط شدیدتر

shahab
shahab
۳ سال قبل
پاسخ  MostafaMiri65

کندل ماهانه قیمتی بالای 12500 بسته خواهد شد و ماه بعد از 12300 تا13000 نوسان خواهیم داشت با توجه به شرایط موجود اقتصاد جهانی و رویکرد شرکتهای سرمایه گذاری ریزش شدید بعیده