هشدار چین به سرمایه‌گذاران: ارزهای دیجیتال، بلاک چین نیستند

هشدار چین به سرمایه‌گذاران: ارزهای دیجیتال، بلاک چین نیستند

مقامات یک شهر بندری در منطقه شاندونگ در شرق چین به نام ویهای (Weihai)، در اطلاعیه‌ای یک هشدار جدی به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دادند:

اطمینان حاصل کنید که واقعا بر روی نوآوری‌های بلاک چینی سرمایه‌گذاری می‌کنید، نه ارزهای دیجیتالی که با نقاب بلاک چین ظاهر شده‌اند.

بر اساس گزارش کوین‌دسک در روز دوشنبه، ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر)، طبق بیانیه‌ای، متولی امور مالی در شهر بندری ویهای (Weihai) بیان کرد که سرمایه‌گذاران باید محتاطانه‌تر عمل کنند، زیرا ایجاد و معامله ارزهای دیجیتالِ غیرقانونی، در حال افزایش است.

معامله ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه سکه (ICO) از سال ۲۰۱۷ در چین غیرقانونی بود، اما تکنولوژی بلاک چین، چندی پیش توسط رئیس جمهور چین، شی جین پینگ (Xi Jinpin) مورد حمایت قرار گرفت. با این حال، دولت چین ادعا کرد که شرکت های زیادی در قالب استارتاپ‌های بلاک چینی ظاهر شده‌اند ، بستر مبادلاتی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرده‌اند و از طریق فروش متمرکز توکن‌هایشان، سرمایه جذب کرده‌اند.

مقامات ویهای در این بیانیه اعلام کرده‌اند:

در شرایطی که کشور در حال ترویج تکنولوژی‌های بلاک چینی است، مردم دوباره شروع به ایجاد هیجان و در بوق و کرنا کردن ارزهای مجازی کرده‌اند و برخی از عملیات غیرقانونی مرتبط با آن دوباره احیا شده است.

سایر مقامات محلی از جمله اداره پلیس و شعبه ویهای بانک مرکزی و کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین، این بیانیه را تایید کرده و قصد دارند از ICOها و صرافی‌های ارز دیجیتال غیرقانونی بازررسی کنند.

در این بیانیه آمده است:

برخی شرکت‌ها سرورهایی در خارج از چین راه‌اندازی کرده‌اند و محصولات خود را در بین سرمایه‌گذاران چینی در شبکه‌های اجتماعی چین تبلیغ می‌کنند. آنها معمولا، تراکنش‌های خود را از طریق برنامه‌های پرداختی آنلاین پردازش می‌کنند، بنابراین امکان بازیابی این وجوه بسیار سخت خواهد بود زیرا این سرمایه‌های جذب شده در خارج از کشور (چین) در گردش هستند.

بر اساس این بیانیه، برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال از تاییدیه‌های افراد مشهور و محبوب و در عین حال از مفاهیم پیچیده مربوط به تکنولوژی، برای فریب سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند. ضمن اینکه با دستکاری قیمت‌های ارز دیجیتال و قرار دادن حد برداشت برای آن، سود می‌برند.

در ادامه این بیانیه آمده است بقیه فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با کرپیتو شامل جذب سرمایه‌گذار از طرح‌های پانزی و وعده بالا رفتن ارزش ارز دیجیتال مورد نظر با اطلاعات غلط می‌شوند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
ایمان
ایمان
4 سال قبل

تیتر و محتوا دوتا چیز مختلف رو میگه ...

فریما جلالی
فریما جلالی
4 سال قبل
پاسخ  ایمان

رویکرد فعلی چین در رابطه با ارزهای دیجیتال منفی و در مورد پروژه های بلاک چینی مثبته. این خبر هم این موضوع رو بیان میکنه.

هادی اذری
هادی اذری
3 سال قبل

مگه بیشتر بلاک چینها توکن و ارز خودشون رو ندارن ؟