تاکید رئیس جمهور چین برای استفاده از فناوری بلاک چین

تاکید رئیس جمهور چین برای استفاده از فناوری بلاک چین

شی جین پینگ (Xi Jinping)، رئیس جمهور چین و دبیر کل حزب کمونیست این کشور تاکید کرد که چین باید از فرصت ایجاد شده توسط فناوری بلاک چین استفاده کند.

به گزارش کوین دسک در روز جمعه ۳ آبان، شی در بخشی از هجدهمین جلسه مطالعات جمعی دیوان سیاسی کمیته مرکزی که در روز پنجشنبه در پکن برگزار شد، گفت که فناوری بلاک چین کاربردهای گسترده‌ای، از تامین سرمایه لازم برای کسب‌و کارها گرفته تا استفاده در حمل و نقل عمومی و کاهش فقر در چین دارد.

شی به اعضای کمیته گفت:

ما باید از فناوری بلاک چین به عنوان یک سکوی پیشرفت مهم برای نوآوری‌های مستقل از تکنولوژی‌های اصلی استفاده کنیم.

او همچنین افزود:

ما باید جهت اصلی خود را روشن کنیم، سرمایه‎‌گذاری در این بخش را افزایش دهیم، بر روی تعدادی از تکنولوژی‌های اصلی متمرکز شویم و به توسعه تکنولوژی بلاک چین و نوآوری‌های صنعتی سرعت بخشیم.

اعتقادها بر این است که اظهارات رئیس جمهور چین درباره بلاک چین اولین اظهار نظرات عمیق او در رابطه با این تکنولوژی است.

شی همچنین گفت، اجرای شبکه‌ای از قوانین در سیستم‌های بلاک چینی موجود و همچنین سیستم‌های بلاک چینی آینده ضروری است. در پایان، شی، شیوه‌نامه‌ای در مورد اجرای این قوانین، تحت عنوان راهنما و قانون‌گذاری مطرح کرد. شی گفت که آزمایش این تکنولوژی باید گسترده و شامل سرمایه‌گذاری‌هایی در پلتفرم‌های آموزشی و تیم‌های خلاق و نوآور قبل از هرگونه اجرا و پیاده‌سازی باشد.

او در سخنان خود همچنین خواستار ایجاد پلتفرم «بلاک چین پلاس» بود؛ پلتفرمی که به توسعه نیازهای شخصی از جمله آموزش، اشتغال، غذا و ایمنی دارویی در میان دیگر نیازهای اساسی انسان، می‌پردازد.

از زمان تصمیم بانک چین در سال ۲۰۱۷، ارزهای دیجیتال در این کشور ممنوع شدند، اما ارز دیجیتال انحصاری چین توسط بانک مرکزی این کشور در حال توسعه بوده و احتمالا به زودی راه‌اندازی می‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه