آیا جنگ چین با پول نقد به نفع ارزهای دیجیتال تمام می‌شود؟

آیا جنگ چین با پول نقد به نفع ارزهای دیجیتال تمام می‌شود؟

در حال حاضر رویکرد چین در خصوص بلاک چین و کاربردهای آن واضح و مشخص است. با توجه به قصد بانک مرکزی این کشور در خصوص عرضه ارز دیجیتال ملی، می‌توان گفت که چین در حوزه فناوری دفتر کل توزیع شده، چند قدمی از دیگر رقبا جلوتر است. اما سوال اینجاست که آیا اعلان جنگ چین به پول نقد، می‌تواند به فرصتی برای دیگر رقبا بدل شود تا خود را به چین برسانند؟

به گزارش بیت کوینیست، مقامات آمریکایی باید بترسند چرا که دست روی دست گذاشته و منتظر طی شدن مراحل اداری کاری‌های خود در حوزه بلاک چین هستند و دیگر متخصصین در اقصی نقاط جهان روز به روز از آنها جلو می‌افتند.

چین همچنان از بیت کوین فاصله می‌گیرد و این بدیهی است چرا که توانایی کنترل آن را ندارد و اینکه سرمایه‌هایی که به شکل بیت کوین هستند به کجا می‌روند، از دسترس‌شان خارج است. اما قصد چین چیست؟ چین می‌خواهد حضور پر رنگ‌تری داشته باشد و به ارز دیجیتال ذخیره‌ای دنیا بدل شود تا بتواند کنترل خود بر دارایی‌ها را بیش از پیش گسترش دهد. برای این کار، این کشور باید دلار را پشت سر گذاشته و پیروز میدان ارزهای دیجیتال باشد؛ مسئله‌ای که تا به اینجا به خوبی از پس آن بر آمده است.

اعلان جنگ به پول نقد می‌تواند حاکی از افزایش استفاده پکن از ارز به عنوان یک سلاح باشد. یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین می‌تواند دسترسی بی‌سابقه‌ای به چین در خصوص کنترل سرمایه‌های افرادش بدهد. جامعه‌ای بدون پول نقد، هدف نهایی هر دولتی است که می‌خواهد نظارتش بر مردم را گسترش دهد و بسیاری از کشورها از جمله چین به دنبال رسیدن به آن هدف‌اند.

اقتصاد چین نسبت به دست اندازهایی که در غرب دیده می‌شود مقاوم نیست. بدهی ملی بانک مرکزی چین رو به افزایش هست و برای مقابله با آن، چین مجبور به کاهش نرخ سود بانکی است. بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، بانک مرکزی چین به صورت غیرمنتظره‌ای نرخ سود وام‌ها را در روز دوشنبه کاهش داد که در چهار سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

وقتی صحبت از روش‌های پرداخت دیجیتال باشد، چین یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر است؛ چرا که در چین با یک حرکت روی تلفن همراه می‌توان کالاهای بسیاری خرید و برای اولین بار در تاریخ، توریست‌ها هم می‌توانند از روش پرداخت علی بابا استفاده نمایند.

در عین حال که دولت ترامپ دست و پای چین را بسته و مشکلات اقتصادی را برای این کشور به همراه داشته، فشار حالا بر سر دیجیتالی شدن حداکثری است. از طرف دیگر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های چینی از تغییر رویکرد چین در حوزه ماینینگ و بیت کوین پر شده‌اند اما به نظر نمی‌رسد به همین زودی‌ها عرصه را بر اقتصاد غیرمتمرکز و دارایی‌های غیر متمرکز باز کند.

شایعاتی نیز وجود دارد که چین به دنبال ایجاد یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا است و اگر این شایعات درست باشد، این حوزه به کلی تغییر خواهد کرد اما به حقیقت پیوستن این شایعه کمی دور از انتظار است. بسیاری توصیه می‌کنند که باید با دقت بازار خاور دور را زیر نظر گرفت چرا که اخبار بسیاری در آن نهفته است. به عقیده آنها انقلاب دیجیتال بعدی از این قسمت دنیا آغاز خواهد شد و بقیه کشورها هم ملزم به پیروی‌ از آن هستند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
احسان چگنی
احسان چگنی
4 سال قبل

چین اگر واقعا طلا رو پشتوانه خودش قرار بده به گفته کارشناسان باید بیش از 20 هزارتن ذخیره طلا داشته باشه ، که اگه از این غیر ممکن رونمایی کنه ، از الان میگم دلار امریکا قطعا سقوط میکنه و مردم امریکا برای جلوگیری از این ضرر مهلک به خرید ارز دیجیتالی مثل بیت کوین رو میارن !

(در حال حاظر بدهی امریکا به ازای هر شهروند حدود 65 هزار دلاره و روز بروز داره بیشتر میشه و قطعا یه فاجعه در شرف محقق شدنه چه با چین چه بدون چین .)

اما چرا مردم امریکا برای حفظ ارزش پولشون بیت کوین رو انتخاب میکنن و طلا نمیخرن ؟ خوب مشخصه چون چین با ارز دیجیتال خودش داره وارد بازی میشه هرچند اگر 20 درصد از مردم به خرید بیت کوین رو بیان کار تموم شده محصوب میشه چراکه در حال حاظر 40 میلیون حساب کاربری بلاکچین در دنیا فعاله که میشه 0.6 درصد جمعیت کره زمین و خرید 20 درصدی مردم باعث افزایش ضریبی بالا در قیمت و ثبت حساب های جدید میشه که فکر میکنم با همچین شکی طی یک ماه این عدد به 80 میلیون حساب کاربری هم میتونه برسه و این برای بیت کوین یعنی بمب اتم .

این موجب میشه پیش بینی جان مک آفی محقق بشه و بیت کوین عدد 1 میلیون دلار رو طی 12 تا 24 ماه آتی بخودش ببینه .

هرچند جان پیش بینیش بر عکس انچیزی که میگه به واسطه ریاضیات نیست بلکه داره تاریخ بیت کوین رو برای ما تکرار شدنی میبینه .


جان میگه حرکتی که سال 2011 به وقوع پیوست یکبار دیگه تکرار میشه در اون سال بیت کوین از 3 دلار به 1100 دلار افزایش پیدا کرد و در سال 2021 هم بعد از یک دهه این مورد اگر تکرار بشه بیت کوین 3000 دلاری به یک میلیون دلار میرسه .

البته باز هم تاریخ نشون داده امریکایی ها همیشه تو این جور شرایط با یه حرکت که هیچ کسی پیش بینی نمیکنه از مهلکه خارج میشن .

باید دید چنین جهشی به واسطه چین به وقوع میپیونده یا به واسطه جمله معروف تاریخ تکرار میشود !!! نظر شما چیه دوستان ؟؟