میلیاردر مطرح: دیدگاه وارن بافت درباره بیت کوین کاملا اشتباه و منسوخ شده است

میلیاردر مطرح: دیدگاه وارن بافت درباره بیت کوین کاملا اشتباه و منسوخ شده است

چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، میلیاردر و سرمایه‌گذار مشهور، در مصاحبه اخیر خود به انتقاد از صحبت‌های وارن بافت (Warren Buffet) در ارتباط با بیت کوین پرداخته است. بافت اوایل هفته گفته بود که بیت کوین ارزشی ندارد و بی مصرف است.

به گزارش خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی، پالیهاپیتیا در مصاحبه خود با این شبکه در برنامه اسکواک باکس (Squawk Box)، انجام شد، در واکنش به صحبت‌های بافت گفت:

او [بافت]، کاملا در اشتباه است و دیدگاهش منسوخ و از رده خارج‌شده است.

بافت در بخشی از صحبت‌های خود عنوان کرده بود که بیت کوین چیزی تولید نمی‌کند و ارزش آن صفر است. او همچنین در صحبت‌های چند روز قبلش ادعا کرد هیچ گاه چیزی همانند بیت کوین را نخواهد خرید. بافت از جمله سرسخت‌ترین منتقدین بیت کوین است و بارها از این ارز دیجیتال با عناوینی نظیر «مرگ موش» و «سراب» یاد کرده است. به عقیده بافت بیت کوین نمی‌تواند یک ارز باشد.

پالیهاپیتیا ضمن بیان این مسئله به دیدگاه وارن بافت احترام می‌گذارد، گفت:

به نظر من او [بافت] یک فرد خارق‌العاده است. خیلی چیزها هم از تعاملات اندکم با او و هم بعد از آنها، یاد گرفتم.

پالیهاپیتیا در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود که هر فردی باید یک درصد از دارایی‌هایش را فقط در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.

فکر نمی‌کنم وقتی از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید وحشت کرونا همه جا را فرا گرفته و شاخص داو جونز هم ۲,۰۰۰ کاهش یافته، باید این بازارها را ول کرده و به سمت خرید بیت کوین بروید. به نظر من این ایده احمقانه‌ای است.

او پیشنهاد کرد که سرمایه‌گذاران می‌توانند یک درصد از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص دهند.

به نظر من منطقی است که بگوییم، یک درصد از دارایی‌های خالصم را در چیزی سرمایه گذاری کنم که هیچ ارتباطی با اینکه در دنیا چه می‌گذرد ندارد. باید به صورت مداوم در یک موقعیت سرمایه‌گذاری کنید و به آن دست نزنید و امیدوار باشید که روز مبادایی برای استفاده از این سرمایه‌ها نخواهد رسید؛ ولی اگر این روز برسد، [سرمایه] می‌تواند به داد شما برسد.

error in loading comments. please attention