سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند!

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند!

پیش از این، به دلیل استفاده از بیت کوین در دارک وب و بازار سیاه برای فعالیت‌های غیرقانونی، بسیاری این فناوری جدید را مترادف و هم‌رده مواد مخدر و داروهای غیرمجاز می‌دانستند. اما اکنون آگاهی عمومی در این رابطه افزایش پیدا کرده و افراد مشهور یا به اصطلاح سلبریتی‌های زیادی به سمت این پول ناشناس روی آورده‌اند.

اگر به شما بگویم که رپر شناخته‌شده و برنده «جایزه گرمی» (Grammy) برای آلبومی که در سال ۲۰۱۴ منتشر کرده بود بیت کوین را می‌پذیرفت، آیا باور می‌کردید؟ «فیفتی سِنت» (۵۰ Cent) این‌کار را انجام داد و او تنها یک نمونه از نفوذ بیت کوین در میان افراد تاثیرگذار در قلب فرهنگ پاپ غربی است. مجله بیت کوین مگزین اسامی ۱۰ سلبریتی‌ای که بیت کوین دارند را منتشر کرده است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کانیه وست

بله، خود Yeezy به بیت کوین علاقه‌مند است!

یکی از پرکارترین رپرها و تهیه‌کنندگان موسیقی، «کانیه وست» (Kanye West)، که نام هنری او Yeezy است، در مصاحبه رادیویی که در سال ۲۰۱۸ با «چارلامگنه» (Charlamagne) داشت، به طور خلاصه در رابطه با بیت کوین صحبت کرد. او در این مصاحبه ۲ بار به بیت کوین اشاره کرد و دومین مرتبه نیز با اشاره به این‌که قرار بود تصویر هریت تابمن (Harriet Tubman) بر روی اسکناس ۲۰ دلاری چاپ شود، مدت زمان قابل توجهی درباره‌ی بیت کوین حرف زد.

او با ابراز عقیده خود مبنی بر این‌ که جامعه برای پیشرفت و حرکت رو به جلو، به جای گذشته باید نگاهی به آینده داشته باشد، گفت:

این لحظه‌ای بود که دلم می‌خواست از بیت کوین استفاده کنم، زمانی که تصویر هریت تابمن را روی اسکناس ۲۰ دلاری دیدم.

کمی پیش از این مصاحبه، وست در حساب توییتر خود توییتی منتشر کرد که تنها عبارت «غیرمتمرکز» در آن نوشته شده بود.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

کانیه که یکی از تحسین‌شده‌ترین رپرهای قرن ۲۱ است، از آن زمان تاکنون در رابطه با بیت کوین و به طورکلی ارزهای دیجیتال سکوت اختیار کرده است، هرچند توییت و اظهار نظر ۱۵ ثانیه‌ای او در مورد بیت کوین در سال ۲۰۱۸، از او برای جامعه بیت کوین به یادگار مانده است.

اشتون کوچر

«اشتون کوچر» (Ashton Kutcher) رباینده قلب متولدین دهه ۹۰ میلادی، که به خاطر نقش‌هایش در «۷۰امین نمایش»، «رفیق» و «ماشین من کجاست؟» شناخته شده است، یکی از طرفداران پروپا قرص بیت کوین در میان هالیوودی‌ها است.

او در صحبتی که در کنفرانس TechCrunch Disrupt در سال ۲۰۱۳ داشت، گفت:

من فکر می‌کنم بیت کوین‌ دارد روز به روز بیشتر اهمیت می‌یابد و جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کند. واقعیت این است که در حال حاضر مردم از بیت کوین اشتباه استفاده می‌کنند و سعی بر هک کردن آن دارند.

او در ادامه حرف‌هایش با اشاره به هک کردن کیف پول و صرافی‌های ارز دیجیتال افزود:

این روند همانند روزهای ابتدایی شروع فعالیت بانک‌ها است که گاوصندوق‌های امنی نداشتند و مردم به نحوی وارد بانک‌ها می‌شدند و به راحتی از درون گاوصندوق پول می‌دزدیدند. در واقع این کار باعث افزایش اعتبار پول شد.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

اشتون کوچر همچنین در سال ۲۰۱۸، مقداری ریپل به ارزش ۴ میلیون دلار را به صندوق خیریه حفاظت از حیات وحش «الن دجنرس» (Ellen Degeneres) اهدا کرد. شاید این اقدام و این واقعیت که او روی ریپل نیز سرمایه‌گذاری کرده است، او را در لیست افراد منفور برخی ماکسیمالیست‌های سمی و افراطی قرار دهد. اما به خاطر داشته باشید که او ریپل را اهدا کرد و بیت کوین را نگه داشت، به نظر می‌رسد که او نیز متوجه وضعیت بازار است.

ویلیام شاتنر

کاپیتان کرک هنوز هم به دنبال ستاره‌ها است.

«ویلیام آلن شاتنر» (William Alan Shatner) بازیگر و نویسنده کانادایی است که همه او را از مجموعه تلوزیونی پرطرفدار «پیشتازان فضا» (Star Trek) و نقش کاپیتان کِرک به خاطر دارند. شانتر نیز یکی دیگر از علاقه‌مندان به بیت کوین است.

شاتنر در ابتدا نسبت به بیت کوین بدبین بود و جمله‌ای با مضمون «بیت کوین یک ارز سایبری خود بزرگ‌پندار است» را نیز توییت کرده بود. اما این بازیگر بازنشسته، بار دیگر در جریان انفجار ICOها در سال ۲۰۱۷ به فضا بازگشت.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

اگرچه او از طرفداران اتریوم است، اما همچنین با شرکت کانادایی «سولار الاینس» (Solar Alliance) نیز همکاری می‌کند. این شرکت مسئولیت اداره فارم استخراج بیت کوین در ایلینویز را بر عهده دارد که تماما با استفاده از انرژی خورشیدی کار می‌کند.

میشل فان

«میشل فان» (Michelle Phan)، یوتیوب ویدئو بلاگر و اینفلوئنسر ۳۲ ساله حوزه زیبایی و آرایش یکی دیگر از افراد این لیست است.

بیشتر سلبریتی‌های این لیست در جریان اولین چرخه هایپ بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به این ارز دیجیتال علاقه‌مند شدند، اما میشل فان از حامیان جدید بیت کوین است.

این بلاگر آمریکایی به تازگی در پادکست Off the Pill گفت:

به همین خاطر است که بیت کوین، کریپتو و تمرکززدایی موج بعدی خواهند بود. این مهم‌ترین تحول و تکامل فضای اینترنتی است.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

او در حالی که در حال ساختن امپراتوری چند میلیون دلاری خود در زمینه آرایش و میکاپ است، گهگاهی نیز اظهار نظری درباره بیت کوین در توییتر و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌کند.

مایک تایسون

درست است! بدترین مرد سیاره (لقب تایسون) و قهرمان سابق دسته‌ی سنگین وزن بوکس حرفه‌ای نیز یک بیت کوینر است.

تایسون در سال ۲۰۱۵، خط خودپرداز (ATM) بیت کوین خود را در لاس‌وگاس راه‌اندازی کرد. نام این خودپرداز نیز «مایک تایسون بیت کوین» (Mike Tyson Bitcoin) است! شاید هم او فراموش کرده که یک تیم بازاریابی استخدام کند. بر روی هر واحد از این ATM ها نیز طرح خالکوبی صورت معروف او نقش بسته است.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

او در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۵ با کوین‌دسک انجام داد، اظهار داشت:

مردم واقعا ارزی که بر مبنای معادلات عددی باشد را درک نمی‌کنند. من هم شخصا هنوز درکش نکردم. اما واقعا خوشحالم که بخشی از این انقلاب هستم و امیدوارم که مشارکت من در این فضا، منجر به تعاملات بیشتر شود و در نتیجه به افزایش دانش و آگاهی مردم در این زمینه کمک کند.

تونی هاک

«تونی هاک» (Tony Hawk)، پدرخوانده اسکیت‌ بوردینگ جهان، ۶ سال است که به جرگه دوست‌داران بیت کوین پیوسته است. او در سال ۲۰۱۹ در توییتی گفته بود:

سواری بر روی افزایش اخیر قیمت خیلی خوش خواهد گذشت.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

بنیاد غیرانتفاعی او به نام بنیاد تونی هاک نیز بیت کوین را می‌پذیرد.

ایلان ماسک

«وقت‌هایی که ایلان ماسک» (Elon Musk) کمی از ساختن آینده فارغ می‌شود و وقت آزاد دارد، ممکن است مشغول رسیدگی به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شود که علیه او ترتیب داده شده یا درباره بیت کوین صحبت کند. حتی دیده شده که در برخی موارد خاص، او این دو مقوله را با هم ترکیب کرده است.

بنیان‌گذار «اسپیس‌اکس» (SpaceX) و تسلا موتورز، در اعلانی عمومی عنوان کرد که تنها ۰.۲۵ بیت کوین در اختیار دارد. اما شاید این فقط یک اعلام عمومی محافظه‌کارانه بود. او قطعا درگیر مفهوم ارز دیجیتال شده و به آن می‌پردازد، چرا که در پادکست ARK Invest، طراحی بیت کوین را «ماهرانه و عالی» خواند.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

او در این پادکست همچنین افزود:

پول کاغذی در حال از بین رفتن است و مطمئنا ارز دیجیتال روش بسیار بهتری برای انتقال ارزش نسبت به تکه‌ای کاغذ است.

راسل اوکانگ

نفر بعدی «راسل اوکانگ» (Russel Okung)، بازیکن فوتبال آمریکایی تیم (LA Chargers) است که به تازگی به دلیل حمایت جانانه‌اش از بیت کوین به عزیز دل جامعه بیت کوین بدل شده است.

او برای آغاز ورودش به عرصه ارزهای دیجیتال، در توییتر خود درخواست کرد که از این پس حقوق او را به بیت کوین پرداخت کنند.

البته او این درخواست را به صورت حضوری نیز عنوان کرد و مدیر مالی تیم Chargers در پاسخ او گفت:

بیت کوین دیگه چه کوفتیه؟

او در مصاحبه‌ای گفت که تاکنون چندین بار تلاش کرده که مدیریت را راضی کند و به تلاش خود ادامه خواهد داد. این همان اراده پولادینی است که از یک ورزشکار انتظار دارید. اوکانگ از زمانی که عشقش به بیت کوین را علنی کرد هر روز بیشتر و بیشتر در دریای بیت کوین غرق شد. در اول سپتامبر (شهریور) سال جاری او در مصاحبه‌ای در جریان افتتاحیه رویداد «بیت کوین ایز» (Bicoin Is) اظهار داشت که امیدوار است نقش موثری در افزایش پذیرش و آگاهی مردم نسبت به بیت کوین داشته باشد.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

اوکانگ در مصاحبه‌اش گفت:

بیت کوین مانند رنسانس است؛ بیدارگر و روشن‌گر، به همین دلیل است که ما می‌خواهیم آن را دریابیم.

فیفتی سنت

رپر مشهور و شناخته‌ شده‌ی آمریکایی، فیفتی سنت (۵۰ Cent) به صورت کاملا تصادفی با استفاده از بیت کوین میلیونر شد. می‌پرسید چگونه؟ با پذیرفتن ارز دیجیتال برای فروش یکی از آلبوم‌هایش و نگه داشتن بیت کوین‌های حاصل از فروش آلبوم و فراموش کردن آن.

این ستاره رپ در سال ۲۰۱۴ با فروش «آلبوم جاه‌طلبی حیوانی» (Animal Ambition)، با توجه به ارزش بیت کوین در آن زمان ۷۰۰ بیت کوین به دست آورد. درست در ابتدای سال ۲۰۱۸ و هنگام آغاز روند نزولی قیمت بیت کوین پس از انفجار قیمت سال ۲۰۱۷، بیت کوین‌های او ارزشی معادل ۷ میلیون دلار داشت.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

در توییتی که حالا حذف شده (احتمالا به دلایل امنیتی) او این hodl تصادفی را جشن گرفت و نوشت:

برای بچه‌ای از جنوب شهر بد نیست!

ناس

«نصیر جونز» (Nasir Jones) که با نام Nas در دنیای رپ شناخته می‌شود، رپ را رها کرد تا زندگی جدیدی را در سیلیکون ولی آغاز کند.

در سال ۲۰۱۴، هنگامی که بیت کوین بحث جدید و ناشناخته‌ی روز در سان فرانسیسکو بود، او در استارتاپی به نام کوین‌بیس سرمایه‌گذاری کرد. بن هوروویتز (Ben Horowitz)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری «اندریسن هوروویتز» (Andreesen Horowitz)، بیت کوین را به ناس معرفی کرد.

سلبریتی‌هایی که بیت کوین دارند

او در مصاحبه‌ای گفت:

بیت کوین همانند اینترنت به صنعتی بزرگ تبدیل خواهد شد. بن هوروویتز واقعا چشمان مرا به آن روز باز کرد. بحث عصر اینترنت نیست، بیت کوین دوره و عصر مختص به خود را دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
alireza sadafi
alireza sadafi
4 سال قبل

مقاله ی خوبی بود لدت بردم دستتون درد نکنه.

Masoud
Masoud
4 سال قبل

پول کاغذی هیچوقت از بین نمیره٬ در واقع هروقت پدر بزرگ یا مادربزرگها تونستند کیف پول دیجیتال بسازند و بیت کوین بخرند و خرج کنند اونوقت میشه گفت پول کاغذی رفتنیه اما قراره بیت کوین رو با چی بخرند ؟ مثلن ۱۰ تا جعبه تخم مرغ میفرستن صرافی تا براشون بیت کوین بفرسته؟ یا یه کارگر حقوقش رو با بیت کوین میگیره بعد وقتی رسید خونه میبینه در یک ساعت ۳۰ درصد سقوط کرده؟
بیت کوین یه بازار مکاره ساخته که اگر دانش پیشبینی قیمت داشته باشید میتونید سود خوبی بدست بیارید. فقط همین.

alireza sadafi
alireza sadafi
4 سال قبل
پاسخ  Masoud

مطمعن باش ارز دیجیتال یک روز جایگزین پول های کاغدی میشن بعیده که بیتکوین اون ارز باشه ولی یک روز تو اینده مردم با خودشون میگن اصلا باورم نمیشه که مردم سال 2020 یک تکه کاغذو همه جا با خودشون میبردن به اسم پول

علی جهان
علی جهان
4 سال قبل
پاسخ  Masoud

حالا نمیگم بیت کوین ولی یه روزی اون ارزی که باید بشه ارشد ارزهای دیگه قیمتی پیدا میکنه که هیچ نهنگی توانایی دست بردن تو قیمتشونداشته باشه

امیر م
امیر م
4 سال قبل
پاسخ  Masoud

دقیقا حرفی که زدی مثال تاریخی داره
اون زمانی که پول کاغذی به وجود اومدهم یه سریا میگفتن حالا که چی مگه میشه ؟ادم فلز رو ول کنه بیاد با چیزی معامله کنه که با یه کم اب خیس میشه یا از بین بره؟ یا مثلا بیان بگن مگه واقعا کسی پیدا میشه انقدر ساده لوح باشه که طلا رو بده کاغذ رنگی بگیره؟ اصن همین پول کاغذی رو با چی میخوان بخرن ،پس بازم همه محتاج سکه های طلا میشن دوباره،
اما گذشت زمان ثابت کرد نه طلا از رونق افتاد نه اینکه پول کاغذی شکست خورد.هرکدوم توی جای خودشون ارزش دارن. ،،تو دنیایی که با ارز دیجیتال معاملات انجام میشه دیگه لزومی به تبدیلش به ارز فیات نیست،شما با بیت کوین حقوق میگیری با بیت کوین هم خریدمیکنی
بزاز ازت یه سوال بپرسم یه زمانی وجه رایج ایران سکه طلا بود هنوزم داراییه باارزشیه ولی شما میتونی بری رستوران شام بخوری جای پول بهش سکه طلا بدی؟ باید ببری تبدیلش کنی به اسکناس،یه زمانی هم همین داستان واسه اسکناس پیش خواهد اومد.

Masoud
Masoud
4 سال قبل
پاسخ  امیر م

امروز طلا پشتوانه بسیاری از ارزهای ملی کشورهاست. نگاه فانتزی به آینده منجر به ظهور فناوری های جدید و کاربردی شده٬ مثل خودرو پرنده٬ اما به معنی این نبوده که هرفردی خودرو پرنده داشته باشه و اجازه داشته باشه با اون پرواز کنه.
شما فکر میکنی وزارت دفاع آمریکا نمیتونه با ابرکامپیوترهایی که داره ۵۱٪ از هش ریت شبکه رو بدست بگیره؟
کالایی که خارج از اداره دولت ها باشه به دلیل حرص و طمع ذاتی انسان ها میتونه منجر به کلاهبرداری و دستکاری قیمت بشه.
بیت کوین تبدیل به ذخیره ارزش شده اما اینکه باعث بشه ارزهای ملی نابود بشن؟ هرگز.

امیر م
امیر م
4 سال قبل
پاسخ  Masoud

من واااقعا متوجه منظورتون ازنگاه فانتزی نشدم .اما قاعدتا ابزار ومقولاتی مانند ارزهای دیجیتال رو‌بسیار کاربردی تر از یهچیزی مثل ماشین پرنده میدونم، ولی در مورد طلا که به قول شما پشتوانه پول خیلی از کشورهاستاینو میتونم بگم که اول از همه این ضعف یک متاع(اسکناس) رو میرسونه که واسه اثبات با ارزشش بودنش باید از یه چیز دیگه(طلا) مایه بزاره.همچنین بازم میگم با ارزش یا بی ارزش بودن یک شی ، قراردادیه .نظرتون رو‌ به یه مقاله داخل همین سایت جلب میکنم که در مورد طلا یه مثال جالبی میزد،آزتک ها و بومی های امریکا در زمان های گذشته از طلا به عنوان یه فلز زینتی که کاربردش تو مجسمه سازی و زیورالات بود استفاده میکردند اما در معاملاتشون از سنگ نمک برای خریدمایحتاج دیگه به عنوان چیزی که ارزشمنده استفاده میکردند.ولی بعد از ورود اروپایی ها سنگ نمک جای خودشو به طلا داد.من تمام سعیمو بر این گذاشتم که تمام جملاتم مستند باشن ولی شما همون دوخط اول گفتی ،،،ابر کامپیوتر های وزارت دفاع امریکا نمیتونه با حمله ی ۵۱ درصدی هش ریت بیت کوین رو بدست بگیره؟؟ حالا اگه کامپیوترهای ناسا یا پنتاگون رو بیاریم قبول نیست؟حتما روش باید برچسب اموال وزارت دفاع خورده باشه؟حالا اصلا چرا کامپیوتر وزارت دفاع روسیه نتونه؟به نظر من این فرضیه های توطئه جنگ سرد بیشتر میخوره فانتزی باشه.من خودم در حد اگاهی خودم عرض میکنم همین کامپیوتر کوانتومی گوگل قدرت پردازشش پنجاه کیلوبیته ولی برای شکست الگوریتم تابع sha256 نیاز به پردازشی با قدرت بالاتر از سه هزار کیلو بیت هستش از طرفی به نظرماگر تا الان چند تا بیت با استفاده از یه ابرکامپیوتر فرضی استخراج شده بود الان کل شبکه خوابیده بود به دلیل اینکه پس از استخراج اولین بیت توسط سیستم،با توجه به نرخ هش ریت بالایی که ایجاد شده واسه استخراج بیت بعدی سختی شبکه به توان اون هش ریت بالا می. ره که در این صورت اولا اون کامپیوتر واسه بیت بعدی حکم یه دستگاه ماینر رو پیدا میکنه در ثانی سختی شبکه به حدی بالا میره که حکماٌ بقیه ماینرهای دارای هش ریت پایین تر دیگه کارایی نخواهند داست و از کار می افتند.بازم من در حد اطلاعات نصفه نیمه خودم جواب دادم دوستان اگر جاییش غلط بود ممنون میشم اصلاح کنید.

امیر م
امیر م
4 سال قبل
پاسخ  امیر م

حالا جالبه در حال حاضر الماس خیلی باارزش تر از طلاست و طی یک برآورد زمین شناسی. میزان ذخایر الماس در داخل زمین حدود چهار ملیارد تن الماس هستش که استخراجش مستلزم پیشرفت تکنولوژی های موجوده.پس میشه اینجور بیان کرد شاید صد سال دیگه از تیز بودن الماس فقط واسه چاقوی قصابی استفاده بشه .