به‌روزرسانی بزرگ کاردانو باعث رشد قیمت شدید آن شد

به‌روزرسانی بزرگ کاردانو باعث رشد قیمت شدید آن شد

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) بنیان‌گذار کاردانو، سرانجام تاریخ راه‌اندازی شلی (Shelley) را که گام مهم بعدی در نقشه راه کاردانو است تعیین کرد.

به گزارش کریپتوپوتیتو و به گفته هاسکینسون، مراحل اولیه‌ آغاز به کار فاز شلی از اواخر نهم ماه ژوئن (۲۰ خرداد ۹۹) شروع شده و اگر همه‌چیز طبق برنامه و به‌خوبی پیش برود، در سی‌ام ژوئن (۱۰ تیر) شلی رسما آغاز به‌ کار خواهد کرد.

هاسکینسون طی صحبت‌هایی در یک برنامه پادکستی، برنامه راه‌اندازی فاز شلی را طی ماه آینده تشریح کرد. او گفت:

می‌خواهید بدانید شلی کی راه‌اندازی می‌شود؟ اجازه دهید که بگویم بله، از نهم ژوئن… این زمانی است که شلی رسما آغاز به‌کار خواهد کرد. تاریخ مهم بعدی شانزدهم ژوئن (۲۷ خرداد) است، زمانی که تمام بخش‌های مربوط به شلی به‌صورت یک‌پارچه وارد فرایند می‌شوند.

او همچنین افزود که ورود به این فاز می‌تواند در سی ماه ژوئن اتفاق بیفتد:

اگر همه‌چیز خوب پیش برود، در روز سی ژوئن شاهد راه افتادن شلی خواهیم بود.

هاسکینسون همچنین به روند طولانی و دشوار آماده‌سازی شلی اشاره کرد. او پیش از این نیز به‌دلیل عدم درج تاریخ‌های مهم در وایت‌ پیپر (White Paper) کاردانو مورد انتقاد قرارگرفته بود. وی در همین‌باره افزود:

من حقیقتا به همه افتخار می‌کنم. سالی سخت را پشت سر گذاشتیم. سختی کار ما به این شباهت داشت که در حین رانندگی چرخ‌های ماشین را عوض کنیم. آن چه ما در حال ساخت آن هستیم در واقع، سیستم عامل بعدی جهان است.

شلی فرآیند سهام‌گذاری (Staking) را با خود برای کاردانو به ارمغان خواهد آورد و آن را تبدیل به یک بلاک چین اثبات سهام (Proof-of-Stake) خواهد کرد. کاربران با شرکت در فرایند اثبات سهام، با اختصاص ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول‌شان به شبکه، در تایید تراکنش‌ها و حفظ امنیت به شبکه کمک کرده و در ازای شرکت در این فرایند به شکلی قاعده‌مند سود دریافت می‌کنند.

کمی بعد و در تاریخ ۲۸ ماه می (۸ خرداد ۹۹)، هاسکینسون تصویر زیر را که نقشه راه شلی است در صفحه توییتر خود منتشر کرد. این تصویر جزئیات بیشتری را در خصوص این به‌روزرسانی به نمایش می‌گذارد و ۱۸ آگوست (۲۸ مرداد ۹۹) را به عنوان تاریخ ارائه‌ اولین پاداش‌های فرایند اثبات سهام نشان می‌دهد.

مشخص شدن تاریخ راه‌اندازی فاز شلی و افزایش قیمت کاردانو پس‌ازآن

طبق نقشه راه کاردانو، اجرای موفقیت‌آمیز شلی باعث می‌شود تا کاردانو برای کاربران به ارزی مفیدتر و با ارزش‌تر (از طریق پاداش‌دهی) تبدیل شود. هاسکینسون دراین‌باره می‌گوید:

فاز شلی نشان‌دهنده به بلوغ رسیدن، رشد و بالندگی شبکه است و آن را برای کاربران جدید و قدیمی مفیدتر، سودآورتر و با ارزش‌تر می‌کند.

در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال کاردانو (ADA) طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۵٫۱ درصد افزایش یافته بود. افزایشی که بیش‌تر آن طی ساعاتی پس از اظهارات هاسکینسون روی داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
بهرام
بهرام
۴ سال قبل

سلام آقا شاهین ممنون بابت مطلب ارزشمندتون من 27 هزار کاردانو دارم میخوام برای دریافت پادش استکش کنم همه ی مراحل رو به درستی انجام میدم اما و کیف پول balance من عدد صفر رو نشون میده در حالی که کیف پول اصلیم رقم 27 هزار کاردانو رو نشون میده

محمد آقا
محمد آقا
۴ سال قبل

آقای حیدری لطفا شلی را به زبان ساده توضیح بدید. کاربران چه حرکتی میتونن انجام بدهند برای کسب سود؟
آیا شلی چیزی غیر از کاردانو است؟
من چیزی متوجه نشدم لطفا توضیح بفرمایید

وثوق
وثوق
۴ سال قبل

سهند بیا که پولدار شدیم داداش /m\

.:Sahand:.
.:Sahand:.
۳ سال قبل
پاسخ  وثوق

:))))))
مردم از خنده پسر