قیمت بیت کوین سه روز پس از هاوینگ به مرز ۱۰,۰۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین سه روز پس از هاوینگ به مرز ۱۰,۰۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین امروز با ۸ درصد افزایش به مرز ۱۰,۰۰۰ دلار رسید.

اختصاصی ارزدیجیتال – بیت کوین که از سه روز پیش پس از وقوع هاوینگ (نصف شدن عرضه بیت کوین‌های جدید در هر ده دقیقه) جهش خود را آغاز کرده بود، امروز ۲۵ اردیبهشت با حدود ۸ درصد رشد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به مرز ۱۰,۰۰۰ دلار رسید. در زمان نگارش این خبر، قیمت کمی اصلاح شده است و روی سطوح حدود ۹,۷۰۰ دلار قرار دارد.

قیمت بیت کوین سه روز پس از هاوینگ به مرز ۱۰,۰۰۰ دلار رسید
نمودار قیمت بیت کوین

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار حدود سه روز پیش سومین هاوینگ تاریخ خود را پشت سر گذاشت. پاداش استخراج‌کنندگانی که با قدرت پردازش سخت‌افزارهای خود به حفظ امنیت شبکه بیت کوین کمک می‌کنند، نصف شد و از ۱۲.۵ BTC به ۶.۲۵ BTC رسید. هاوینگ به‌طور عمدی در کد این شبکه تعبیه شده است تا هر چهار سال یکبار (هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک) تورم بیت کوین را کاهش دهد و به افزایش کمیابی این «طلای دیجیتال» کمک کند. با وجود هاوینگ و طبق برآوردها، استخراج تمام بیت کوین‌ها تقریباً تا سال ۲۱۴۰ طول خواهد کشید. براساس یک دیدگاه رایج در میان سرمایه‌گذاران و کاربران بیت کوین، هاوینگ با نصف کردن عرضه بیت کوین‌های جدید به بازار، می‌تواند موجب رشد شدید قیمت این ارز دیجیتال شود. تاریخچه قیمت بیت کوین پس از دو هاوینگ قبلی هم این دیدگاه را تأیید می‌کند.

رشد شدید قیمت بیت کوین پس از هاوینگ در حالی رقم خورد که با توجه به هاوینگ ارزهای دیجیتال دیگر قبل از بیت کوین، از جمله لایت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس‌وی و کاهش قیمت آنها، بیشتر تحلیل‌گران انتظار کاهش قیمت را داشتند.

لحظه هاوینگ قیمت بیت کوین حدود ۸,۵۰۰ دلار بود که با احتساب قیمت ۱۰,۰۰۰ دلاری اخیر، می‌توان گفت طی ۳ روز گذشته قیمت حدود ۱۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

دیگر ارزهای دیجیتال بازار هم با میانگین ۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، امروز افزایش قیمت را تجربه کردند. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار با ۶ درصد رشد طی ۲۴ ساعت اخیر به ۲۰۲ دلار و ریپل (XRP) با ۳ درصد به ۰.۲ دلار رسید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
شاهین
شاهین
4 سال قبل

درمقاله دیگرتون گفته شده خیلیهاتواسفندماه که بیت به زیر۴هزاررسیدخریدزدنوهلدکردن البته ۳۰. ۴۰درصدشون مدتی قبل که بیت رفت بالای ۱۰هزارفروختن وباعث شدکه بیت ۸هزاری بشه الانم کم نیستن کسایی که روی ۴تا۵هزاردلارخریدزدن حالابستگیداره این خریدارانهنگهاباشنوصرافیایاتریدرای کوچیکتربازارچون اگردست تریدرای معمول باشه اگرروی۱۰هزارنفروشن رو۱۲خیلیاشون میفروشنوبازم قیمتوپایین میارن چون بیکاریوبیپولی حداقل فعلاکه جهانگیره برای همین احتمال یه ریزش دیگه هست

سوسک سیاه
سوسک سیاه
4 سال قبل

بیت کوین در حال سقوط هست دیگر استخراج همراه با ضرر جانی ومالیست پس اموال خود را به حراج بگذارید من روح ساتوشی هستم☠️?

علی امیری
علی امیری
4 سال قبل

هيئت دولت تدبير و اميد با سياست های اشتباه اش در سال هایی که مزين به نامه توليد بود باعث شد
همه کسانی که داشتن به نحوی ارز ديجيتال توليد کردن و صنايع وابسته هم تقويت ميشدن رو به تريدر و دلال تبديل کرد.
همون سياستی که هميشه مانعی برای توليد بود اينبار هم بخوبی توسط وزارت نيرو و هيئت محترم دولت اجرا شد.
فراموش نکنيم توليد بيت کوين هم باعث اشتغالزائی مستقيم و هم اشتغالزائی غير مستقيم در صنايع وابسته شده بود.

رضا
رضا
4 سال قبل

این مطالب رو که خودمون داریم میبینیم
اکثر کسایی که به سراغ سایت خوب و مرجع ارز ذگدیجیتال میان تازه واردینی هستند که دنبال ی مرجع مطمئن میگردن
چه خوب میشد بجز تحلیل بعد از ماجرا ی تحلیلی قبل از ماجرا هم بزارید
ممنون میشم از تیم خوب ارز دیجیتال