هاوینگ، بازار سهام و وضعیت شبکه؛ سه چیزی که باید در این هفته زیر نظر بگیریم

هاوینگ، بازار سهام و وضعیت شبکه؛ سه چیزی که باید در این هفته زیر نظر بگیریم

بیت کوین تنها چند روز دیگر با مورد انتظارترین رویداد خود در چند سال گذشته فاصله دارد. از سوی دیگر بازار‌های سنتی نیز پس از هفته‌ها صعود، هیجان تازه‌ای به بازار افزوده‌اند.

خبرگزاری کوین تلگراف در گزارش تازه خود در حالی به بررسی عوامل موثر در بازار بیت کوین می‌پردازد که حدود یک هفته دیگر شاهد وقوع رویداد هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج خواهیم بود. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد که وضعیت پادشاه ارزهای دیجیتال در هفته پیش‌رو چگونه است؟

یک هفته تا هاوینگ بیت کوین

تحلیل‌گران بیت کوین طی هفت روز آتی تنها به یک چیز خواهند پرداخت و آن سومین هاوینگ بیت کوین است. این رویداد پراهمیت از نقطه‌نظر فنی «نصف شدن سوبسید بلاک» نام دارد و طی آن، تولید بیت کوین‌های جدید که به ماینر‌ها تعلق می‌گیرد نصف می‌شود. در حال حاضر هر ماینری موفق به استخراج یک بلاک شود، ۱۲.۵ بیت کوین می‌گیرد، پس از هاوینگ این میزان به ۶.۲۵ واحد کاهش خواهد یافت.

کاهش ۵۰ درصدی تولید، به خصوص در مقایسه با سابقه‌ی تاریخی دو هاوینگ پیشین، اثرات جانبی قابل‌توجهی در میزان تقاضا خواهد داشت.

مدل قیمتی انباشت به عرضه، تاثیرات کاهش عرضه پس از هاوینگ را به خوبی توضیح می‌دهد. این مدل نشان می‌دهد که نوسانات اصلی قیمت، یک تا دو سال پس از هاوینگ رخ خواهد داد.

هاوینگ، بازار سهام، اصول فاندامنتال: سه چیزی که باید این هفته در بیت کوین زیر نظر بگیرید
مدل انباشت به عرضه از ۴ می (۱۵ اردیبهشت)

بیت کوین هنوز راهش را از بازار سهام جدا نکرده است

برخی نوسانات قیمتی بیت کوین همچنان به تقلید از حرکات بازار‌های بزرگ سهام رخ می‌دهد.

روز یکشنبه معاملات آتیِ شاخص S&P500 و داوجونز و برخی دیگر از بازارهای سهام، سه درصد سقوط کردند. با فاصله کمی پس از این سقوط، قیمت بیت کوین نیز با کاهش قیمت همراه بود. هنگام انتشار این مطلب، هر واحد بیت کوین در رقم ۹.۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

جدال لفظی آمریکا و چین بر سر منشا ویروس کرونا از یک طرف و تاثیرات این ویروس بر احساسات بازار از سوی دیگر، سبب شده تا ترس، جو حاکم بر بسیاری از بازارها باشد.

هاوینگ، بازار سهام، اصول فاندامنتال: سه چیزی که باید این هفته در بیت کوین زیر نظر بگیرید
نمودار یک ساله‌ی بیت کوین در مقابل  S&P۵۰۰

وضعیت شبکه در بهترین حالت

وضعیت شبکه‌ی بیت کوین، علی رغم نوسانات گاها صعودی و گاها نزولی قیمت، مثبت قلمداد می‌شود. توان محاسباتی (هش ریت) و سختی استخراج پادشاه ارز‌های دیجیتال، در بالا‌ترین سطح خود قرار دارد.

هاوینگ، بازار سهام، اصول فاندامنتال: سه چیزی که باید این هفته در بیت کوین زیر نظر بگیرید
نمودار یک ساله‌ی نرخ هش بیت کوین

سختی استخراج ۵ می (۱۶ اردیبهشت)، طی اصلاح سختی شبکه ۱.۴ درصد افزایش خواهد یافت. این آخرین اصلاح سختی پیش از هاوینگِ آینده است.

هاوینگ و اصلاح سختی شبکه بیت کوین، هر دو به عنوان فاکتورهایی شناخته می‌شوند که کار تحلیل‌گران را راحت‌تر می‌کنند. اصلاح سختی شبکه، صرف‌نظر از قیمت فعلی بیت کوین (بر حسب ارزهای فیات)، باعث می‌شود تا عرضه این ارز دیجیتال هدف دستکاری قرار نگیرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه