بیت کوین حمایت شد؛ نگاه‌ها به قیمت ۷۴۰۰ دلار دوخته شده است

بیت کوین حمایت شد؛ نگاه‌ها به قیمت ۷۴۰۰ دلار دوخته شده است

به نظر می‌رسد که بیت‌کوین برای وارد شدن به روند صعودی در کوتاه مدت آماده است. در حالی که اندیکاتور‌ها نشان می‌دهند که بیت‌کوین در ۷۲ ساعت گذشته حمایت خوبی را داشته است.

میانگین متحرک ۵۰ روزه (50ma)، که یکی از شاخص‌ترین اندیکاتور‌های مورد استفاده برای تریدر‌هاست که این اندیکاتور در این دو روز مورد ارزیابی قرار گرفت. به هرحال کندل‌ها در هر دو روز وارد این حمایت کلیدی (میانگین متحرک ۵۰ روزه) شدند؛ که می‌توانیم بگوییم بازار خرسی (روند نزولی) نا موفق بوده است.

بیت کوین حمایت شد؛ نگاه‌ها به قیمت 7400 دلار دوخته شده است

نزدیک شدن قیمت بیت‌کوین به میانگین متحرک ۵۰ روزه (50ma) می‌تواند نشان بر وارد شدن به به رالی صعود قیمت باشد

وضعیت امروز چارت قیمت بیت‌کوین فرق می‌کند. اولین ارز دیجیتال بازار امروز به میانگین متحرک ۵۰ روزه‌ی خود نزدیک شد؛ با توجه به این که روز گذشته قیمت ۶,۹۰۰ را تجربه داشتیم امروز دوباره به قیمت ۷,۰۰۰ برگشتیم.

در زمان نگارش مقاله با توجه به قیمت لحظه‌ای سایت ارزدیجیتال به محدوده‌ی ۷,۱۰۸ رسیده‌ است که نسبت به روز گذشته‌ افزایش حدود یک درصدی را داشته است.

برای اینکه روند حرکت بیت‌کوین بهتر بررسی کنیم؛ بهتر است در تایم‌فریم‌های روزانه و چهارساعته چارت‌ها را بررسی کنیم.

تایم فریم ۴ ساعته

بیت کوین حمایت شد؛ نگاه‌ها به قیمت 7400 دلار دوخته شده است

همانطور که در چارت بالا می‌بینید آخرین کندل در حالی تشکیل شده است که  روند قیمت در حال خروج از کانال نزولی است

تشکلیل آخرین کندل بالاتر از کانال نزولی نشان بر این است که بیت‌کوین در حال خارج شدن از کانال نزولی است. احتمال وقوع چنین سناریویی با توجه به اندیکاتور RSI یا شاخص قدرت وابسته حرکت بیت‌کوین بیشتر می‌شود که باز هم روند حرکت‌ بازار را صعودی نشان می‌دهد.

بیت کوین حمایت شد؛ نگاه‌ها به قیمت 7400 دلار دوخته شده است

همانطور که مشاهده می‌کنید آخرین کندل در محدوده‌ی میانگین متحرک ۵۰ روزه (50ma) تشکیل شده است

تشکیل شده کندل روزانه در محدوده‌ی حمایتی اندیکاتور 50ma می‌توان نشان بر این باشد که خرس‌ها از روند نزولی خسته شدند.

همه و همه می‌توانند دلایل خوشبینانه‌ی وارد شدن بازار به روند صعودی باشد هر چند که بیت‌کوین از محدوده‌ی حمایتی اندیکاتور‌های ۵ روزه و ۱۰ روزه (10ma و 5ma) پایین‌تر است.

احتمال وارد شدن دوباره به قیمت ۸,۵۰۰ (چیزی که چند روزه گذشته شاهدش بودیم) وجود دارد به شرطی که قیمت وارد محدوده‌ی ۶,۸۴۷ نشود. (این قیمت پایین‌ترین قیمتی است که دیروز ثبت شد)

جمع بندی

  • به نظر می‌رسد که بیت‌کوین در حال خارج شدن از کانال نزولی است و ممکن است در ۲۴ ساعت آتی قیمت ۷,۴۰۰ را ثبت برساند که ما این قیمت را با توجه به اندیکاتور‌های 50ma و RSI در نظر می‌گیریم.
  • اگر قیمت بیت‌کوین به ۶,۸۴۷ برسد احتمال ریزش قیمت زیر ۶,۷۰۰ هم وجود دارد؛ همانطور که خط زرد رنگ را در چارت می‌بینید قیمت ۶,۷۰۰، محدوده‌ی خطِ صعودی حمایتی است.
منبع:coindesk

 

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
صدرا
صدرا
۵ سال قبل

به امید 200.000 $ دلاری بیت کوین با شرط پذیرش ETF در آینده نه چندان دور...! :)

Napoleon
Napoleon
۵ سال قبل
پاسخ  صدرا

میرسه....
خییلی هم زود میرسه
شک نکن