بلک‌بری برای به اشتراک‌گذاری داده‌های پزشکی از بلاک چین استفاده می‌کند

بلک‌بری برای به اشتراک‌گذاری داده‌های پزشکی از بلاک چین استفاده می‌کند

شرکت بلک‌بری (BlackBerry) توسعه‌دهنده‌ی گوشی‌های هوشمند و تبلت، برای به اشتراک‌گذاری امن داده‌های پزشکی میان ارائه‌دهندگان خدمات بهداشت و درمان در جهت بهبود درمان بیماران، از بلاک چین استفاده می‌کند.

این شرکت، از مرکز عملیات شبکه‌ی خود استفاده کرده تا یک دفتر کل دیجیتال بر بستر بلاک چین به وجود آورد که هدف آن ایجاد یک سیستم جهانی امن برای ذخیره و به اشتراک‌گذاری داده‌های پزشکی مربوط به بیماران است.

بلک‌بری برای به اشتراک‌گذاری داده‌های پزشکی از بلاک چین استفاده می‌کند

این پلتفرم بلاک چینی توسط Onebio که یک بازار نظیر به نظیر (peer-to-peer) مربوط به داده‌های بیولوژیکی است، توسعه داده‌شده. شرکت بلک‌بری، به‌تازگی از پروژه‌ی spark خود که یک پلتفرم (Enterprise of Things (EoT است رونمایی کرده که هدف آن انتقال اطلاعات مربوط به سلامت در سراسر جهان است.

بلک‌بری برای به اشتراک‌گذاری داده‌های پزشکی از بلاک چین استفاده می‌کند

جان چن (John Chen)، مدیر اجرایی و مدیرعامل شرکت بلک‌ بری اظهار کرد:

ما از تجربه و فناوری خود درزمینه‌های امنیت، حفظ حریم خصوصی و ارتباطات در صنایع مرتبط، همچون، صنعت خودرو، سرویس‌های مالی و همچنین دولت برای مقابله با یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های حوزه‌ی سلامت، یعنی اطمینان حاصل کردن از حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌های شخصی در پایگاه‌های نهایی برای بهبود فرایند درمان استفاده کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید: آینده صنعت بیمه و پزشکی با بلاک چین چگونه خواهد بود؟

این راه‌حل مبتنی بر بلاک چین، که توسط بلک بری ارائه‌شده است، امکان درج داده‌های مربوط به‌سلامت را به بیماران، آزمایشگاه‌ها و نیز دستگاه‌های بیومتریک به‌صورت تضمین‌شده و ناشناس می‌دهد. این داده‌ها می‌توانند بین پژوهشگران به اشتراک گذاشته شوند. بلک‌بری این دفتر کل توزیع‌شده‌ی امن را برای نخستین بار در اختیار جامعه‌ی جهانی قرار داده است که می‌تواند برای تشخیص زودهنگام بیماری‌های نادر در کودکان به کار رود.

از پیشگامان فناوری در کمیسیون جهانی خواسته‌شده تا این پلتفرم را آزمایش کرده و ببیند چگونه به شکل بلادرنگ (real time) قادر است تحلیل‌های عملی برای کوتاه کردن فرایند تشخیص ارائه دهد.

بلک‌بری همچنین به‌تازگی سیستم‌عامل QNX را برای حوزه‌ی پزشکی ارائه داده است. این سیستم‌عامل به‌منظور توسعه‌ی ابزارهای رباتیک جراحی، سیستم‌های پایش بیماران، پمپ انفوزیون (Infusion pump) و سیستم‌های تحلیل خون و غیره طراحی‌شده است.

بلک‌بری برای به اشتراک‌گذاری داده‌های پزشکی از بلاک چین استفاده می‌کند

طبق اعلامیه‌ای مبتنی بر همکاری بلک بری با موسسه‌ی نوآوری مکنزی (Mackenzie Innovation Institute) که از پلتفرم EOT برای مراقبت از بهداشت استفاده می‌کند. ریچارد تام (Richard Tam) مدیر مالی این موسسه می‌گوید:

با درک عمیق‌تری از این مساله که سیستم‌های هوشمند ما چگونه قادرند با پلتفرم بلک‌بری تعامل کنند، می‌توان راهکارهای جدیدی برای اتصال، حفاظت و مدیریت فناوری‌های هوشمند در محیط بیمارستان یافت و فرآیند مراقبت از بیماران را باکیفیت بالاتری انجام داد.

منبع: CCN
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه