تعداد نهنگ‌های بیت کوین به بالاترین میزان دو سال اخیر رسید

تعداد نهنگ‌های بیت کوین به بالاترین میزان دو سال اخیر رسید

در حال حاضر، تعداد نهنگ‌های بیت کوین بیش از هر زمان دیگری طی دو سال اخیر است. براساس داده‌ها، این روند برای هاوینگ سال ۲۰۱۶ نیز اتفاق افتاده بود.

به گزارش کوین تلگراف، در جدیدترین گزارش «Week On-Chain» در ۹ آوریل (۲۱ فروردین)، منبع نظارتی گلس‌‌نود (Glassnode) اعلام کرد که تعداد فعلی سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین بسیار شبیه به اوایل سال ۲۰۱۶ است.

به عبارت دقیق‌تر، ۳۰ روز پیش از هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۰، تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۱,۰۰۰ بیت کوین (معادل ۶.۹۲ میلیون دلار) نگهداری می‌کنند، در حال حاضر اندکی کمتر از ۱,۸۵۰ تاست. در آغاز سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ (اوایل بهار ۹۵)، چند ماه پیش از هاوینگ قبلی، تعداد این آدرس‌ها تقریبا برابر با این میزان بود.

شباهت عجیب بین این دو نقطه مشابه از دو چرخه هاوینگ بیت کوین نشان می‌دهد که نهنگ‌ها بازار را بسیار خوب می‌شناسند.

در گزارش گلس‌نود آمده است:

این روند نشان می‌دهد که علی‌رغم شرایط نامشخص بازار، نهنگ‌ها مطمئن هستند که اکنون زمان مناسبی برای جمع‌آوری بیت کوین است. این بدان معناست که آنها باور دارند فضای بیشتری برای رشد بیت کوین وجود دارد.

تعداد نهنگ‌های بیت کوین به بالاترین میزان دو سال اخیر رسید
تعداد آدرس‌هایی که ۱,۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر دارند.

نظر نهنگ‌های شناخته‌شده نیز ظاهرا مهر تائیدی بر باور به رشد بازار در آینده است. اوایل هفته گذشته، کاربر معروفی به نام «J0e007» که در صرافی بیتفینکس در حجم‌های بالا معامله می‌کند، درباره یک مدل قیمت بیت کوین نقدی ارائه داد و اظهار داشت که در این مدل، سرعت رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار و بالاتر بیش از حد خوش‌بینانه در نظر گرفته شده است.

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین حدود ۶,۸۰۰ دلار معامله می‌شود که ۴۰۰ دلار کمتر از ابتدای سال تاکنون است. این نشان می‌دهد که پادشاه ارزهای دیجیتال نتوانست مطابق پیش‌بینی‌ها حمایت نزدیک به ۷,۵۰۰ دلار را حفظ کند.

در این بین، تنها نهنگ‌ها نیستند که دست به جمع‌آوری بیت کوین زده‌اند. ماه گذشته، گلس‌نود اظهار کرد که تعداد کیف پول‌هایی که حاوی حداقل یک بیت کوین هستند نیز شاهد رکوردهای جدیدی بودند.

در آن زمان تحلیل‌گر بیت کوین، کیث ورینگ (Keith Wareing)، اظهار داشت که استخراج‌کنندگان بزرگ، از قیمت‌های پایین‌تر بیت کوین در روزهای پیش از هاوینگ اواسط می (اواخر اردیبهشت)، برای تقویت مواضع خود و جمع‌آوری بیت کوینِ بیشتر استفاده خواهند کرد.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد
محمد
1 سال پیش

یعنی موجودی همه کیف پول های بیت کوین رو میشه دید؟

علی قربانی
علی قربانی
1 سال پیش
پاسخ  محمد

بله میشه
« هرکسی می‌تواند یک تراکنش بیت کوین را ردیابی کند و اطلاعات مربوط به یک آدرس بیت کوین خاص را ببیند. به راحتی می‌توانید ببینید که یک آدرس چه تراکنش‌هایی را انجام داده است و در داخل آن چه مقدار بیت کوین وجود دارد.»

سعید
سعید
1 سال پیش

اگه امکان ش هست مارو بیشتر در جریان تحلیل های Joe007 قرار بدید ممنون.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off