شاخص‌های قیمتی: بیت کوین به سمت یک اوج جدید در حرکت است

شاخص‌های قیمتی: بیت کوین به سمت یک اوج جدید در حرکت است

بررسی شاخص‌های مختلف عملکرد قیمت در پلتفرم گلس‌نود نشان می‌دهد که روند قیمت بیت کوین در چرخه هاوینگ کنونی، به‌دقت در حال تکرار الگوی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ است.

روند قیمت بیت کوین شباهت زیادی به چرخه‌های هاوینگ پیشین دارد

به گزارش کوین تلگراف، پس از رشد بیش از ۸۰درصدی قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ و رسیدن به کف ۱۵٬۶۰۰ دلاری در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱)، تحلیلگران آن‌چین، اکنون به بررسی نقش هاوینگ سال آینده پرداخته‌اند.

رویداد هاوینگ پیش‌رو با کاهش پاداش استخراج هر بلاک از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین، مانند رویدادهای قبلی میزان عرضه بیت کوین را کاهش می‌دهد.

بنابراین، با اینکه این رویداد خود به‌عنوان سکوی پرشی برای رساندن قیمت به بالاترین سطح تاریخی عمل می‌کند، مشابه هاوینگ‌های گذشته، معاملات فیوچرز نیز افزایش می‌یابند که خود بر عملکرد قیمت بیت‌کوین تأثیر می‌گذارند.

نگاهی به داده‌های منتشرشده توسط گلس‌نود، شباهت‌های چرخه هاوینگ کنونی با دوره‌های قبلی را نشان می‌دهد. باوجود افزایش نسبتاً ضعیف قیمت، روند صعودی کنونی نشان می‌دهد که بیت کوین پایین‌ترین سطح بازار قرار دارد.

داده‌های آن‌چین: قیمت بیت کوین به سمت یک اوج جدید در حرکت است
عملکرد قیمت بیت کوین از ابتدای هر هاوینگ

بررسی عملکرد قیمت از آخرین اوج تاریخی آن نیز نشان می‌دهد که این چرخه کاملاً در حال تکرار الگوهای گذشته است.

داده‌های آن‌چین: قیمت بیت کوین به سمت یک اوج جدید در حرکت است
عملکرد قیمت بیت کوین از زمان شروع هر چرخه ATH

هم‌زمان، داده‌های گزارش اکوینومتریکس (Ecoinometrics) در اواخر ماه گذشته، نگرشی عمیق‌تر به عملکرد اخیر قیمت بیت کوین داشت.

این گزارش نیز تأیید می‌کرد که اوج جدیدی از قیمت در راه است، البته اگر رکود اقتصادی روند کنونی را مختل نکند.

اکوینومتریکس خاطرنشان می‌کند:

عملکرد قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد که کفی شکل گرفته است، اما با وجود یک رکود اقتصادی جهانی قریب‌الوقوع، زود است که آن را قطعی در نظر بگیریم. اگرچه بی‌ثباتی اقتصادی باعث افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن خواهد شد، اما بیت کوین هنوز مانند یک دارایی پرریسک معامله می‌شود.

داده‌های آن‌چین: قیمت بیت کوین به سمت یک اوج جدید در حرکت است
عملکرد قیمت بیت کوین پس از سومین هاوینگ

قیمت تا کجا افزایش خواهد یافت؟

به نظر می‌رسد با آخرین بازار نزولی، این باور که چرخه هاوینگ سال ۲۰۲۴ باعث جهش قابل‌توجه قیمت می‌شود، اشتباه از آب درآمد. 

فیلب‌فیلب (Filbfilb)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت معاملاتی دیسنترترید، اخیراً بر این باور تأکید کرده بود که چرخه بعدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ به بالاترین حد خود، حدود ۱۸۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید.

با این همه، او خاطرنشان کرد که با گذشت زمان، روند افزایشی قیمت بیت کوین یک اثر کاهشی (Tapering Effect) خواهد داشت. این بدان معناست که میزان افزایش قیمت در هرچه نسبت به چرخه قبلی کمتر خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

9 دیدگاه
Mr FFB
Mr FFB
1 سال قبل

من که میگم یه کف دیگه داریم 😀من منتظر اون موقع میمونم تا خرید کنم دباره

نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
1 سال قبل

سقف بیت ۴۹ تا۵۰هستش به هیچ وجه ریسک نکنید موج ۴ تموم میشه و موج ۵ نزولی شروع میشه

Ali
Ali
1 سال قبل

بنظرم تا 39 میره بعد میره برای کف جدید

بیندیشید و ثروتمند شوید
بیندیشید و ثروتمند شوید
1 سال قبل

اینده بیت کوین

بیت
بیت
1 سال قبل

پس صد در صد ریزشیه
چون همیشه عکس پیش بینیها عمل میکنه

آدلی
آدلی
1 سال قبل
پاسخ  بیت

🤣🤣🤣

mehrooz sahaleh
mehrooz sahaleh
1 سال قبل

ضمن تشکر از نویسنده محترم . چرخه هاوینگ 3 ساله را یا 2046 روز را ( تقریبا دو سال و 87 روز ) بخوبی روی چارت ترسیم نمودند . ببینید دوستان از آنجاییکه گردانندگان این سایت موارد تکنیکال را بخوبی عنوان می کنند ما هم گاها به موارد فاندامنتال میپردازیم که بسیار مهم می باشند ، لیکن متاسفانه کاربرانی هستند که این نوع مطالب را نمی پسندند ولی باید تاکید و باز هم تاکید نماییم که چه بپسندیم و چه غیر بازار ها تحت تاثیر این اخبار فاندا منتال قرار دارند .بگذارید یک مثال بیاورم وقتی ما بر روی ارزی الگو ها را بخوبی پباده می کنیم ، مثلا پاترن "" سر و گردن "" را ترسیم می کنیم ولی تکمیل نمیشود بدنبال خطا ها یا عدم ترسیم درست می رویم غافل از اینکه اخبار منتشر شده این اجازه را به ما نداده است. اخبار فاندا منتالی مانند ( نرخ بیکاری .. تولید خالص ملی .. و ... ) البته دوستانی هستند که به جهت حرفه ایی بودن مطالب را دنبال می کنند . مطلب امروز بر می گردد به تکمیل مواردی که در همین چند روز پیش عنوان کردیم که و گفتیم که " بیت " بزودی 30 هزار را خواهد زد ( کاری به پامپ و داپ های مقطعی نداریم ) و گفتیم که اگر بالای 30 هزار را تثبیت کند رشد کل بازار زود تر محقق خواهد شد . امروز بدنبال همان کامنت و گذشت چند روز از برخورد بیت به ناحیه 30 هزار و با اخباری که بیرون آمده است ، PPI ,نرخ بیکاری و ... ( مواردی که در کامنت گذشته مفصل در باره اش صحبت کردیم .) دو باره تاکید می کنیم که قطار ارز ها ی دیجیتال تارگت های بسیار بالایی را خواهد دید .همانطوریکه می دانید هیچ کس زمان آنرا دقیق نمی داند ولی همینقدر که باقی سال 2023 شاید برای ارز های دیجیتال حیرت آور باشد . ادمین محترم لطفا .

حسین
حسین
1 سال قبل

با این حساب این الگوی افزایشی قیمت مانند دو الگوی قبلی در یک قیمتی به سقوط منجر خواهد شد . لبه پرتگاه چه عددی است و کف دره چه خواهد بود ؟
شاید چهل هزار دلار محل شروع اصلاح باشد و کف سقوط در طی یک ماه حدود بیست هزار دلار باشد .
همانطور که صعود مانند دو الگوی قبلی نیست قاعدتا سقوط هم به همان میزان کمتر است.

Behzad Mesri
Behzad Mesri
1 سال قبل
پاسخ  حسین

اگر بیتکوین عدد ۳۲۹۵۰ رو رد کنه میشه گفت از ۱۵ هزار تا ۴۰ هزار در موج یک صعودی بودیم و باید منتظر اصلاح ۵۰٪ باشیم برای موج دوم و بعد از اون شروع موج سوم اما اگر ۳۲۹۵۰ رو نزنه و شروع به اصلاح کنه احتمال رسیدن به کف قبلی یا کف جدیدتر محتمل هست . موفق