کارمزدهای بیت کوین ۵۸٪ کاهش پیدا کرده است

کارمزدهای بیت کوین ۵۸٪ کاهش پیدا کرده است

طی هفته گذشته با کاهش سطح فعالیت‌ها در شبکه بیت کوین، هزینه‌های انجام تراکنش روی آن با کاهش شدیدی روبه‌رو شده است.

به گزارش کوین دسک، بنابر آمار ارائه‌شده از سوی وب‌سایت بلاک چین دات‌کام، متوسط کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین در چهار روز منتهی به ۹ اوت (۱۹ مرداد) با افتی ۵۸ درصدی مواجه شده و از اوج دوماهه ۶.۴۷ دلار به ۲.۷۲ دلار کاهش یافته است.

کارمزدهای بیت کوین ۵۸٪ کاهش پیدا کرده است
کارمزد به‌ازای هر تراکنش برحسب دلار. منبع: Blockchain.com

این افت با کاهش اندازه ممپول نیز همراه شده است. گفتنی است ممپول، اتاق انتظار تراکنش‌های معتبر برای درج در بلاک چین بیت کوین است.

داده‌های دریافتی از بیت کوین ویژوالز (Bitcoin Visuals) نیز نشان می‌دهد تعداد تراکنش‌های تأییدنشده که در روز ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) به ۵۶,۶۴۸ واحد رسیده بود، از آن زمان تاکنون، روندی نزولی را طی کرده است.

کارمزدهای بیت کوین ۵۸٪ کاهش پیدا کرده است
اندازه ممپول و تراکنش‌های بیت کوین. منبع: Bitcoin Visuals

روز یکشنبه هفته جاری نیز، ممپول میزبان ۳,۶۵۶ تراکنش تأییدنشده بود که پایین‌ترین میزان از ۱۲ ژوییه (۲۲ تیر) تاکنون است. گفتنی است اندازه بلاک هم در این روز، برابر با ۹.۹ مگابایت بوده است.

وقتی فعالیت‌ها و تعداد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین با افزایش چشم‌گیری مواجه می‌شود، امکان وقوع ازدحام در ممپول وجود دارد و این به‌نوبه خود می‌تواند به افزایش زمان انتظار منجر شود.

دلیل این اتفاق هم این است که ماینرها می‌توانند تنها یک مگابایت از تراکنش‌ها را به‌ازای هر بلاک استخراج‌شده، اعتبارسنجی کنند.

ماینرها در واکنش به ازدحام تراکنش‌ها، تراکنش‌های با کارمزدهای بیشتر را در اولویت پردازش قرار می‌دهند و این باعث می‌شود کاربران وادار شوند کارمزدهای استخراج را افزایش دهند.

به ‌این ترتیب، متوسط کارمزدهای پرداختی، همزمان با رشد اندازه ممپول، رو به افزایش می‌گذارد و در ادامه با کاسته‌شدن از حجم ازدحام، روندی نزولی را در پیش می‌گیرد.

گفتنی است پیش‌تر در نیمه دوم ماه ژوییه (اواخر تیر و اوایل مرداد) با افزایش بهای بیت کوین از محدوده ۹,۱۰۰ دلار به بالای ۱۰,۰۰۰ دلار، اندازه ممپول، افزایشی ناگهانی را تجربه کرد.

در ۱۶ روز منتهی به ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) نیز تعداد تراکنش‌های در انتظار با افزایشی ۱,۹۰۰ درصدی مواجه شده بود. گفتنی است در این دوره، میانگین حجم کارمزدها بیش از ۶۵۰ درصد افزایش یافت.

با ادامه روند صعودی بیت کوین از قیمت ۳,۸۶۷ دلار در تاریخ ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) و پنج‌رقمی‌شدن بهای آن طی روزهای اخیر، تعداد تراکنش‌های تأییدنشده به اوج ۲۸ ماهه خود (۲۶۷,۰۶۸ تراکنش) در اواسط ماه مه (اواخر اردیبهشت) رسیده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه