نشانه‌های صعودی روی نمودار بیت کوین؛ اهداف بعدی قیمت چیست؟

نشانه‌های صعودی روی نمودار بیت کوین؛ اهداف بعدی قیمت چیست؟

بیت کوین اخیراً حرکت صعودی تازه‌ای را بالای سطح ۱۹٬۰۰۰ دلار آغاز کرده است. اگر در ادامه خریداران بار دیگر موفق به عبور از مقاومت‌های ۱۹٬۵۰۰ و ۱۹٬۶۵۰ دلاری شوند، شرایط برای ازسرگیری این حرکت صعودی فراهم خواهد شد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین طی روزهای گذشته موقعیت خود را به‌خوبی بالای سطح ۱۸٬۰۰۰ دلار حفظ کرده است. روز قبل قیمت مبنای حرکت خود را سطح ۱۹٬۰۰۰ دلار قرار داد و از آنجا حرکت صعودی جدیدی را آغاز کرد که در ادامه به شکسته‌شدن مقاومت‌های ۱۹٬۲۰۰ و ۱۹٬۲۵۰ دلاری ختم شد.

در جریان این جهش، مقاومت خط روند نزولی روی نمودار نیز از سر راه برداشته شد و بیت کوین توانست خود را به بالای ۱۹٬۴۰۰ دلار، میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و ۱۹٬۵۰۰ دلار برساند.

با این حال، خریداران بیت کوین در عبور از مقاومت ۱۹٬۷۰۰ دلاری ناموفق ظاهر شدند و اوج قیمت جایی در نزدیکی ۱۹٬۶۷۹ دلار شکل گرفت.

با اصلاح قیمت از اوج ۱۹٬۶۷۹ دلاری، بیت کوین اکنون زیر سطح ۲۳.۶درصد اصلاحی فیبوناچی در نوسان است. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۱۸٬۸۶۵ دلار تا اوج ۱۹٬۶۷۹ دلاری تنظیم شده‌اند. در صورت ازسرگیری روند صعودی، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت سطح ۱۹٬۶۰۰ دلار خواهد بود و نخستین مانع کلیدی برای خریداران نیز سطح ۱۹٬۶۵۰ دلار است.

نشانه‌های صعودی روی نمودار بیت کوین؛ اهداف بعدی قیمت چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار می‌تواند به‌عنوان مقاومت بعدی بیت کوین ظاهر شود. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح می‌تواند راه را برای جهش تا سطح ۲۰٬۵۰۰ دلار باز کند. پس از آن هم شانس قیمت برای جهش تا ۲۱٬۲۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

از طرفی، اگر در ادامه خریداران موفق به عبور از مقاومت ۱۹٬۶۰۰ دلاری نشوند، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت سطح ۱۹٬۳۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت کلیدی بعدی ۱۹٬۲۵۰ دلار است که با سطح ۵۰درصد اصلاحی فیبوناچی در یک ناحیه قرار گرفته است. ادامه روند نزولی و شکسته‌شدن حمایت ۱۹٬۲۵۰ دلاری هم می‌تواند با افزایش فشار نزولی، بیت کوین را تا ۱۸٬۸۰۰ دلار پایین بکشد.

شاخص مکدی (MACD) در حال ازدست‌دادن شتاب خود در محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۱۹٬۳۰۰ و ۱۹٬۲۵۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۱۹٬۵۰۰، ۱۹٬۶۰۰ و ۲۰٬۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
آیدین خفن
آیدین خفن
1 سال قبل

اوکراین و روسیه اگر پیمان آتش بس ببندند . از اون طرف روسیه گاز رو به روی اروپا باز کنه .اونوقت میشه گفت روند بازار صعودی خواهد بود

سهیل
سهیل
1 سال قبل

حالا فرض کنیم 21200 هم رفت شد صعود آخه ؟😐