بیت کوین به ۱۴,۰۰۰ دلار رسید؛ قدم بعدی چیست؟

بیت کوین به ۱۴,۰۰۰ دلار رسید؛ قدم بعدی چیست؟

قیمت بیت کوین در آستانه ثبت بالاترین رکورد ماهانه خود قرار دارد، اما خریداران برای ثبت سقف تاریخی تازه‌ باید سد محدوده مقاومتی ۱۴ هزار دلار را در هم بشکنند.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین در سال جاری میلادی، روزهای پرتلاطمی را پشت سر گذاشت و پس از سقوط ناباورانه در ماه مارس (اسفند ۹۸) به ۳,۷۰۰ دلار توانست با طی روندی صعودی در ماه‌های بعد از آستانه ۱۴ هزار دلار نیز عبور کند. طی روزهای اخیر، بیت کوین با ثبت بالاترین قیمت از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) به این سو، توانسته است سطح قیمتی ۱۴,۱۰۰ دلار را نیز لمس کند.

بنابراین با رکوردشکنی پیاپی بیت کوین، احتمال شکل‌گیری یک چرخه صعودی جدید به‌شدت قوت گرفته است. علاوه بر این، شاخص دلار آمریکا نیز که با ارزش آن رابطه‌ای معکوس دارد، در حال بازیابی خود در بحبوحه ترس فراگیر از ویروس کرونا است و این می‌تواند روند صعودی بیت کوین را تقویت کند.

بیت کوین هنوز نتوانسته محدوده مقاومتی ۱۳,۷۰۰ تا ۱۴,۲۵۰ دلار را بشکند

نمودار هفتگی بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

با نگاهی به نمودار هفتگی می‌توان سطوح مهمی را مشاهده کرد که شکستن از سد آنها برای ادامه تکانه صعودی ضروری است. یکی از این سطوح، محدوده مقاومت شکل گرفته در حوالی ۱۴ هزار دلار است. شکستن این محدوده می‌تواند جرقه صعود برای فتح آستانه مقاومت بعدی در بازه ۱۶,۵۰۰ تا ۱۷,۰۰۰ دلار را شعله‌ور کند.

این دو سطح، آخرین موانعی هستند که برای برجای گذاشتن سقف تاریخی تازه‌ای پیش روی بیت کوین قرار دارند. این در حالی است که بسیاری از آلت کوین‌ها در مقایسه با اوج‌های تاریخی خود در سال ۲۰۱۷ راه طول و درازی را برای ثبت رکوردهای تازه در پیش دارند.

برای حرکت نزولی احتمالی نیز دو سطح حیاتی مهم وجود دارد. اولین و اصلی‌ترین سطح در مجاورت محدوده ۱۱,۴۰۰ تا ۱۱,۸۰۰ دلار قرار دارد. این محدوده به‌مدت دو سال، یک بازه مقاومتی اساسی بوده و این یعنی اینکه پیش از هر حرکت صعودی، احتمال دارد بازآزمایی شود.

با این حال، اگر این محدوده از دست برود، محدوده حمایتی بعدی در مجاورت بازه ۱۰,۱۰۰ تا ۱۰,۴۰۰ دلار قرار دارد. اگر بازار در قلمروی صعودی باشد، حفظ این محدوده از اهمیتی کلیدی برخوردار خواهد بود.

احتمال ثبت بالاترین رکورد ماهانه برای بیت کوین وجود دارد

نمودار یک‌ماهه بیت کوین
نمودار یک‌ماهه بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

همان‌طور که در نمودار ماهانه قابل مشاهده است، ثبت بالاترین رکورد ماهانه برای بیت کوین محتمل است؛ اتفاقی که در صورت وقوع با دوازدهمین سالگرد انتشار وایت پیپر بیت کوین همزمان خواهد شد.

با این حال، اهمیت محدوده مقاومتی کنونی در آن است که می‌توان آن را بزرگ‌ترین سدی دانست که پیش از حرکت به سوی سقف تاریخی تازه، پیش روی بیت کوین قرار دارد.

اگر محدوده مقاومتی ۱۳,۷۰۰ تا ۱۴,۲۰۰ دلار شکسته شود، ادامه روند صعودی کنونی به‌سمت سقف تاریخی تازه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود؛ چرا که در این میان، سطوح قابل اهمیت چندانی دیده نمی‌شود.

البته نباید از این نکته غافل شد که شروع یک چرخه صعودی تازه معمولاً با دوره‌های انباشت نیز همراه شده که طی آن محدوده‌های مقاومتی پیشین بازآزمایی و به‌عنوان محدوده حمایتی تأیید می‌شوند. وقوع یک دوره از انباشت به این معنی خواهد بود که قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۱۱,۶۰۰ دلار نیز شاهد اصلاح باشد تا از حمایت کافی برای یک حرکت صعودی بزرگ برخوردار شود.

رفتار کنونی بازار، یادآور چرخه صعودی سال ۲۰۱۶ است

نمودار هفتگی بیت کوین در سال ۲۰۱۶
نمودار هفتگی بیت کوین در سال ۲۰۱۶. منبع: تریدینگ ویو

نمودار سال ۲۰۱۶ محدوده‌های انباشتی را نشان می‌دهد که از خلال آنها یک روند استوار صعودی شکل گرفته است. هر سطح مقاومتی قبلی برای تأیید بازآزمایی شده و پس از آن بازه‌ای برای انباشت شکل گرفته است.

معمولاً پس از طی یک دوره تحکیم محدود، فشرده‌سازی شروع به شکل‌گیری می‌کند و درنهایت به یک بریک اوت (شکستن سطوح مهم) ختم می‌شود.

سیگنال بزرگ دیگری که نباید از آن غافل شد، خریدهای سریع در هنگام اصلاح بازار است. این حرکات معمولاً در قالب نوارهای باریک درازی مشاهده می‌شوند؛ چراکه خریداران با کاهش قیمت به‌سرعت دست به خرید می‌زنند. احتمالاً طی هفته‌های آتی در صورت وقوع اصلاح قیمتی شاهد حرکت مشابهی خواهیم بود.

سناریوی محتمل برای قیمت بیت کوین

نمودار سناریوی یک‌هفته‌ای بیت کوین
نمودار سناریوی یک‌هفته‌ای بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

بازه قیمتی ۱۳,۷۰۰ تا ۱۴,۲۵۰ یک محدوده مقاومتی حیاتی برای بیت کوین است. اگر این ارز دیجیتال نتواند از پس شکست این محدوده مقاومتی بربیاید، احتمال وقوع یک اصلاح قیمتی قوت می‌گیرد.

بنابراین، سناریوی محتمل فعلی برای بیت کوین، نوسان در بازه ۱۱,۴۰۰ تا ۱۴,۲۰۰ دلار است. این تثبیت یک‌سویه، درست مشابه آن چیزی است که در دوره‌های انباشت سال ۲۰۱۶ شاهدش بودیم.

احتمالاً اتر و دیگر آلت کوین‌ها با خاتمه اصلاح قیمت بیت کوین، وارد بازی بشوند. با این حال، چندین ماه طول خواهد کشید تا آلت کوین‌ها حرکت صعودی خود را آغاز کنند.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

10 دیدگاه
میثم
میثم
1 سال پیش

یه واگرایی شدیدا واضح در 50 کندل آخر در تایم 6h تشکیل شده که میشه مطمعن بود یه پولبک به کف کانال یعنی تا محدوده 12250 اتفاق می افته.
شما این واگرایی رو نادیده گرفتین

سجاد ثریا
سجاد ثریا
1 سال پیش
پاسخ  میثم

واگرایی ها اگر با پرایس اکشن تایید بشن معاملات با احتمال وقوع بالای هستن ، در کل اندیکاتورها جادو نمیکنن و در ترکیب با پرایس اکشن خوب هستن و با پرایس اکشن خیلی از سیگنال های اشتباه میشه فیلتر کرد و وارد معامله نشد ، بطور مثال شما میبینین که قیمت در ناحیه اشباع خرید واگرای منفی داده اما بعلت ترند شدید و صعودی بودن
قیمت دوباره اندیکاتور بعد از کمی پایین اومدن دوباره با ناحیه اشباع خرید وارد بشه و قیمت بالاتر بره اگر پرایس اکشن برای تاییدش بذارین معمولا این معاملات اشتباه فیلتر میکنین، در تایم فریم های دیگه هم واگرایی هست که بازم انها باید با پرایس اکشن تایید بشن ، اینکه شما در چه تایم فریمی اونها را پیدا و معامله میکنین بستگی به سبک معامله گری شما داره ، اسکلپر هستین ، معامله گر روزانه هستین ، سویینگ تریدر هستین ، پوزیشن تریدینگ هستین

Hamed ESI
Hamed ESI
1 سال پیش

ممنون بابت تحلیل خوب و محتملتون، فقط کاش بشه یه سناریوی B رو هم پشتش داشته باشیم، به نظرتون اگه قیمت 14200 رو رد کنه تا 15000 بره تثبیت بعدیش بالای 14200 میتونه باشه یا از محدوده ی پایینتری حمایت خواهد شد؟

سجاد ثریا
سجاد ثریا
1 سال پیش
پاسخ  Hamed ESI

بنظرم در صورت شکسته شدن مقاومت ۱۴ هزار دلار هدف بعدی قیمت… عرضه قبلی قیمت در سال ۲۰۱۸ هست که ۱۶۰۰۰ دلار هست و پول بک بزنه به ۱۴۰۰۰ که خیلی عالیه و ترید ایده ال هر تریدر در پولبک هاس. من شخصا تیک پرافیتم را برا اساس عرضه و تقاضا تنظیم میکنم ، حمایت ها و مقاومت های بعدی کمی ایده ال هستن و بهتر قبل از رسیدن بهشون تیک پرافیت انجام بشه .

سجاد ثریا
سجاد ثریا
1 سال پیش

بیت کوین در تایم فریم هفتگی مدتهاست در ایچیموکو سیگنال بای داده و اخرین باری که در این تایم فریم سیگنال داد منجر به صد برابر شدن قیمت شد و چندین سال قبل بود ، بیت کوین در تایم فریم روزانه واگرای در rsi داره و اگر پرایس اکشن تایید کنه واگرای را ( قیمت خط روند کوتاه مدتش بشکنه و بعدش پولبک بزنه به اون خط ) ریزش میکنه تا ۱۲۵۰۰ ، در ریزش قبل از ۱۲۵۰۰ به ۱۰۰۰۰ هم این واگرای داد و بعد از تایید پرایس اکشن و شکستن خط روند کوتاه مدت و پول بک به اون ریزش کرد . این ریزش فرصت خوبی برای ورود هست برای دیدگاه بلند مدت ، تریدر های کوتاه مدت در تحلیل بالا مدیریت ریسک و سرمایه را فراموش نکنید ، استفاده از حد ضرر و حد سود و تحلیل تکنیکال برای ورود شما را به تنهای موفق نمیکنه اون چیزی که شما را موفق میکنه مدریت ریسک و سرمایست ، و اینکه به عنوان متخصص بلاک چین این میگم که اگر قدرتی که این تکنولوژی داره بتونین عمیقا درک کنید ذره ای در خرید بیت کوین شک نمیکردین ، بلاک چین اومده تا بشر از فساد تمرکز نجات بده و دنیا را بدون مرز و یکی کنه ، بلاک چین در صورت قدرت گرفتن هوش مصنوعی از نوع بدش پناهگاه بشر برای تشخیص حقیقت از فریب هوش مصنوعی هست . بلاک چین از دید من بزرگترین اختراع بشر تا این لحظه هست

مصطفی
مصطفی
1 سال پیش

نظرت درباره ETC چیه؟ فکر میکنی ETC میتونه موفقیت ETH رو تکرار کنه در طی چند سال آینده؟ مخصوصا که تعداد 210 میلیون حداکثر عرضه کوین داره.

مجتبی
مجتبی
1 سال پیش

ظاهرا بیت کوین ، روی 400 میلیون تومن مقاومت بیشتری داره تا
14000 دلار.
هرچقد میره بالا ، دلار میاد پایین جلوی ریال و نمیزاره به 400 تومن برسه 🙂

محمد حسین آقا محمدی
محمد حسین آقا محمدی
1 سال پیش
پاسخ  مجتبی

مرسی هیچکدام از تحلیل گرها هم این به فکرشون نمیرسید

سجاد ثریا
سجاد ثریا
1 سال پیش
پاسخ  مجتبی

???
به نکته ظریفی اشاره کردی

سید
سید
1 سال پیش
پاسخ  مجتبی

معلوم شده که بانکهای ما هم وجوه بیتکوین را سپرده دارند وگرنه نمیتونستند قیمت ریالی بیت را زیر 400 میلیون نگه دارند.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.