ثبات در قیمت بیت کوین؛ روند بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مشخص می‌شود

ثبات در قیمت بیت کوین؛ روند بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مشخص می‌شود

بیت کوین کریسمس را با یک قیمت نسبتاً تثبیت شده و تقریبا بدون نوسان قیمت پشت سر گذاشت. امروز نیز تاکنون شاهد تغییرات بسیار کمی در قیمت بیت کوین و اکثر آلت‌کوین‌های بازار بوده‌ایم.

بازار ارزهای دیجیتال در یک نگاه
تغییرات قیمت روزانه بازار ارزهای دیجیتال در یک نگاه

قیمت بیت کوین در حال حاضر، عملا در وسط محدوده قیمت ماهیانه خود قرار دارد. محدوده قیمت ماهیانه بیت کوین ۶,۵۰۰ تا ۷,۷۰۰ دلار است و قیمت بیت کوین تقریبا در وسط آن واقع شده است.

در زمان نگارش این گزارش بیت کوین در مقابل دلار در قیمت حدود ۷,۲۹۰ دلار معامله می‌شود. این ثبات قیمت در بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، پس از افزایش قیمت اندک و نادری که در اول این هفته (دوشنبه) به ۷,۶۶۰ دلار داشت، باقی مانده است.

نمودار 7 روزه قیمت بیت کوین
نمودار ۷ روزه قیمت بیت کوین

با نزدیک شدن به انتهای سال ۲۰۱۹، به نظر می‌رسد معامله‌گران آرام شده‌اند. به گفته معامله‌گران و طبق گزارش کوین تلگراف، احتمالا قیمت بیت کوین با ثبات نسبی سال را به پایان خواهد برد و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ شاهد حرکت‌های جدی قیمت خواهیم بود.

به عقیده میخائیل وان دِ پوپه (Michaël van de Poppe)، یکی از تریدرهایی که در تیم کوین تلگراف مشارکت می‌کند، حرکت‌های اساسی قیمت بیت کوین، در ژانویه یا فوریه ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد، زیرا در این زمان‌ها، قیمت بیت کوین باید به یک کف قیمتی جدید برسد.

او در توییتی که در روز کریسمس منتشر کرد، صحبت‌های خود را اینگونه خلاصه بیان کرد:

تشکیل کف قیمت از ژانویه تا فوریه ۲۰۲۰!

وی در پستی دیگر، توضیح داد که شرایط کلی بازار در حال حاضر نسبتا آرام است و نوشت:

دو سال پیش، بین روزهای ۲۴ تا ۲۶ دسامبر، قیمت بیت کوین از ۱۲,۱۰۰ دلار به ۱۵,۵۰۰ دلار رسید. آن یک کریسمس باشکوه بود. اما کریسمسی که امسال گذشت، یک کریسمس آرام!

از نظر وان دِ پوپه، رسیدن قیمت بیت کوین به اوج خود در دسامبر ۲۰۱۷، یک شروع برای چرخه احساسات سرمایه‌گذاران بوده است و اکنون در حال به پایان رسیدن است.

ثبات در قیمت بیت کوین؛ روند بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مشخص می‌شود
برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید

طبق عکسی که از چرخه احساسات بازار مشاهده می‌کنید، اگر فرض کنیم که مرحله «رضایتمندی» اواخر سال ۲۰۱۷ بوده باشد، بعد از دو سال به مرحله «افسردگی» رسیده‌ایم و حالا به نظر می‌رسد که در مرحله «امیدواری» یعنی ابتدای چرخه احساسات قرار داشته باشیم.

وان دِ پوپه اظهار داشت که مبنای این فرضیه منابع مختلفی هستند که در آن نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌خواهند به بازارهای سهام روی بیاروند که این نشان‌دهنده عدم علاقه آنها به بازار ارزهای دیجیتال است.

اکثر آلت کوین‌های بازار هم به دلیل اینکه حرکت‌های بیت کوین شرایط معاملاتی یکنواختی ایجاد کرده بود، در روز جمعه تقریبا بدون نوسان بودند.

ارز دیجیتال شبکه اتریوم، اِتِر (Ether)، که بزرگترین آلت کوین از نظر حجم سرمایه است، در روز جمعه و همچنین در زمان نگارش این مطلب، افزایش یا کاهش شدیدی را تجربه نکرده و در حال حاضر نیز با قیمت ۱۲۷ دلار معامله می‌شود.

سایر آلت‌ کوین‌های بزرگ، به استثنای اتریوم کلاسیک (ETC) که بخاطر اخبار تازه‌ای که از هاردفورک آن منتشر شد و منجر به رشد ۹.۵ درصدی آن شد، نیز رفتار مشابهی از خودشان نشان دادند.

نمودار 7 روزه قیمت اتریوم کلاسیک
نمودار۷ روزه قیمت اتریوم کلاسیک

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال، در حال حاضر ۱۹۸ میلیارد دلار است که بیت کوین سهم ۶۷ درصدی از آن دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
Masoud
Masoud
4 سال قبل

من فکر میکنم بین مرحله اضطراب و انکار هستیم. دقیقا روی موج نزولی C
تا قبل از وحشت بزرگ قیمت تکون نمیخوره.

2008659
2008659
4 سال قبل

برای مثال رفت که بعد از مدت ها دوباره بشه ۲۰ تا مگر چقدر رشد است همش ۱۵۰ درصد در حالی که الت کوین هایی کمتر شناخته‌ شده برای مثال vechain link atom ...در طول یک چند ماه ۱۰۰۰ درصد رشد میکنه و بعد کمی نزولی بودن دوباره همان چرخه تکرار میکنه با رشد بیت کوین آلت کوین توکن هایی کمتر شناخته شده چند هزار درصدی رشد خواهند کرد برای مثال قبل از حباب کسانی که Neo داشتند سود بیشتری کردن یا بیت کوین بعد شما دلتو خوش کن که بیت کوین ۴۰۰۰ هزار دلار تان را ۱۰۰۰۰ کنه‌

هایزنبرگ
هایزنبرگ
4 سال قبل

آرامش قبل از طوفان هست
حالا طوفان رو به بالا = لایک
طوفان ویران کننده و رو به پایین = دیسلایک

هایزنبرگ
هایزنبرگ
4 سال قبل

مانوکیان نیز معتقد است هاوینگ پیش رو به دلیل افزایش تقاضا و کاهش عرضه باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

از لحاظ قیمت می‌توان اذعان کرد که هاوینگ های قبلی باعث روند صعودی ۱۰۰۰ درصدی قیمت شده اند. این موضوع باعث می‌شود که بعضی از افراد معتقد باشند چنین شرایطی نیز در هاوینگ بعدی رخ خواهد داد.

گفتنی است مدل انباشت به جریان PlanB که ارتباط ارزش بازار و کمیاب بودن دارایی را بیان می‌کند، پیش بینی کرده است که ارزش بازار بیت کوین پس از هاوینگ ۲۰۲۰ به یک تریلیون دلار خواهد رسید.