تحلیل قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل ۲۸ نوامبر (۸ آذر)

تحلیل قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل ۲۸ نوامبر (۸ آذر)

بخش عمده‌ای از بازار ارزهای دیجیتال طی روزهای گذشته وارد فاز اصلاح قیمت شده‌اند. سؤال اصلی اینجاست که آیا به‌زودی شاهد اتمام این فاز خواهیم بود یا نه؟

به گزارش یوتودی، نوسانات روز گذشته ده ارز برتر بازار در محدوده قرمز قرار داشت. در این میان، سه ارز بزرگ بازار یعنی بیت کوین، اتریوم و ریپل هم روزی نسبتاً بد را پشت سر گذاشتند و با کاهش قیمت همراه بودند.

بیت کوین

صبح دیروز، قیمت بیت کوین موفق نشد تا روند خود را حفظ کند و به زیر حمایت ۱۷,۶۰۰ دلار سقوط کرد. در این مدت، کنترل بازار در اختیار فروشندگان بود و شاهد سقوط تا حدود ۱۶,۱۲۵ دلار بودیم. قیمت بیت کوین تا پایان روز گذشته، به محدوده پایین‌تر از محدوده اصلاحی فیبوناچی ۷۸.۶ درصد هم سقوط کرد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

نیمه شب گذشته، ضلع بالایی کانال صعودی، باعث احیای قیمت شد. در طول این مدت، خریداران به‌دنبال بازیابی قیمت از دست رفته بودند. این تلاش در نهایت با حمایت حجم بالای معاملات، به رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۷,۴۰۰ دلار انجامید. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۷,۲۰۰ دلار معامله می‌شود. اگر قیمت در این ناحیه حمایت کافی داشته باشد، این احتمال وجود دارد که خریداران بتوانند باعث رشد قیمت تا ۱۷,۶۰۰ دلار شوند.

اتریوم

دیروز صبح شاهد افزایش نوسانات نزولی در قیمت اتریوم بودیم. فروشندگان بازار در این مدت توانستند قیمت را تا ۴۸۰ دلار کاهش دهند. در این ناحیه که ضلع پایینی کانال نزولی هم قرار داشت، شاهد حمایت قیمت و احیای دوباره بودیم.

تحلیل قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل ۲۸ نوامبر (۸ آذر)
نمودار قیمت اتریوم

با توجه به حجم معاملات فعلی، باید منتظر فاز تثبیت قیمت باشیم. اگر خریداران بتوانند حجم سفارشات خود را افزایش دهند، می‌توان گفت که احتمال افزایش قیمت به بالای EMA55‌ در تایم فریم شش ساعته وجود خواهد داشت.

اگر این ناحیه شکسته شود، احتمال سقوط قیمت اتریوم به ۴۷۵ دلار وجود دارد. در حال حاضر هر واحد اتریوم در محدوده ۵۱۳ دلار معامله می‌شود.

ریپل

صبح روز گذشته، فروشندگان بازار موفق شدند قیمت ریپل را تا محدوده ۰.۵ دلار پایین بشکند. این نوسان نزولی در نهایت در ۰.۴۵۶ دلار متوقف شد. از نیمه‌شب گذشته تا به حال، شاهد احیای قیمت ریپل بودیم.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل

حجم معاملات ریپل همچنان در سطوح پایین قرار دارد و این ارز دیجیتال به‌دنبال بازپس‌گیری EMA55‌ در تایم فریم ساعتی است، اما اگر خریداران بتوانند از سد این مقاومت بگذرند، راه برای رسیدن به ۰.۶۵ دلار باز می‌شود. در غیر این صورت، حمایت بعدی در محدوده ۰.۴ دلار و هدف فروشندگان خواهد بود. در حال حاضر هر واحد ریپل در محدوده ۰.۵۴ دلار معامله می‌شود.  

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علی چگینی
علی چگینی
۳ سال قبل

چه تحلیل ساده و سطحی!!!از شما بعید بود :/

آریان باقری
آریان باقری
۳ سال قبل

داداش ننوشته که تحلیل اختصاصی ، نوشته تحلیل