سقوط دوباره بیت کوین به زیر ۱۹هزار دلار؛ مهمترین حمایت‌ها و مقاومت‌های قیمت چیست؟

سقوط دوباره بیت کوین به زیر ۱۹هزار دلار؛ مهمترین حمایت‌ها و مقاومت‌های قیمت چیست؟

بیت کوین روز گذشته یک تلاش ناموفق برای عبور از مقاومت ۲۰٬۰۰۰ دلاری داشت. با اینکه قیمت برای مدت کوتاهی بالای ۲۰٬۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد، این جریان زیاد دوام نیاورد و بازار با سرعتی زیاد قیمت را تا زیر ۱۹٬۰۰۰ دلار اصلاح کرد. در حال حاضر هم روی نمودار بیت کوین چند نشانه نزولی دیده می‌شود و قیمت حمایت ۱۸٬۵۰۰ دلاری را آزمایش می‌کند.

به گزارش کریپتو نیوز، بیشتر آلت کوین‌های مطرح بازار نیز مثل بیت کوین سقوط شدیدی را پشت سر گذاشته‌اند. اتریوم که حمایت ۱٬۳۰۰ دلاری را از دست داده است، اکنون با قیمت ۱٬۲۸۰ دلار معامله می‌شود. ریپل در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲درصد افت داشته و در حال حاضر در نزدیکی حمایت ۰.۴۲ دلاری خود در نوسان است. کاردانو هم مانند ریپل فاصله زیادی با حمایت ۰.۴۲ دلاری ندارد.

تحلیل قیمت بیت کوین

روز گذشته و با رسیدن بیت کوین به بالای ۱۹٬۵۰۰ دلار، خریداران تلاش خود را برای افزایش قیمت بیشتر کردند. بیت کوین موفق شد مقاومت ۲۰٬۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد و میانگین متحرک ساده ۵۰ ساعته (MA ۵۰ – خط بنفش در تصویر) را نیز به‌سمت بالا قطع کند. با این حال، هم‌زمان با نزدیک‌شدن قیمت به ۲۰٬۵۰۰ دلار، فروشندگان نیز فشار خود را بیشتر می‌کردند.

در ادامه، قیمت پس از ثبت یک اوج مقطعی جدید، روندی نزولی به خود گرفت و با سرعت به زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرد. بیت کوین در کمتر از ۱۲ ساعت بیش از ۸درصد از ارزش خود را از دست داد و حمایت ۱۹٬۰۰۰ دلاری را به‌سمت پایین قطع کرد.

در صورت ادامه‌داشتن روند نزولی، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت سطح ۱۸٬۵۰۰ دلار است. حمایت بعدی در ۱۸٬۳۵۰ دلار قرار دارد و شکسته‌شدن آن می‌تواند به سقوط بیت کوین تا سطح حساس ۱۷٬۵۰۰ دلار منجر شود.

سقوط دوباره بیت کوین به زیر ۱۹هزار دلار؛ مهمترین حمایت‌ها و مقاومت‌های قیمت چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

در مقابل، اگر روند در ادامه تغییر کرده و صعودی شود، بیت کوین در سطح ۱۹٬۰۰۰ دلار با مقاومت مواجه خواهد شد. مقاومت کلیدی بعدی ۱۹٬۱۵۰ دلار است و عبور قیمت از آن می‌تواند تداوم روند صعودی را به‌دنبال داشته باشد.

تحلیل قیمت اتریوم

اتریوم از الگویی مشابه بیت کوین پیروی کرده است و روز قبل موفق به ماندن بالای مقاومت ۱٬۴۰۰ دلاری نشد. در ادامه هم روند نزولی باعث شد تا قیمت ابتدا به زیر حمایت ۱٬۳۵۰ دلاری و سپس ۱٬۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ ساعته سقوط کند.

اگر روند نزولی همین طور ادامه داشته باشد، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت سطح ۱٬۲۶۵ دلار خواهد بود. حمایت کلیدی بعدی ۱٬۲۵۵ دلار است و پس از آن نوبت به ۱٬۲۰۰ دلار می‌رسد.

سقوط دوباره بیت کوین به زیر ۱۹هزار دلار؛ مهمترین حمایت‌ها و مقاومت‌های قیمت چیست؟
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

از طرفی، اگر روند بازار در ادامه صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی اتریوم ۱٬۳۰۰ دلار خواهد بود. ۱٬۳۲۰ و ۱٬۳۵۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌های بعدی پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

تحلیل قیمت آلت کوین‌ها

کاردانو پس از تلاش ناموفق خود برای عبور از ۰.۴۶۵ دلار، یک اصلاح نزولی تازه را آغاز کرد. این حرکت با ازدست‌رفتن حمایت ۰.۴۵ دلاری همراه بود و اگر ریزش قیمت همین طور ادامه داشته باشد، ۰.۴۲ دلار هدف بعدی فروشندگان است.

بایننس کوین طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵درصد از ارزش خود را از دست داده است و فروشندگان آن به‌دنبال شکستن حمایت ۲۶۵ دلاری هستند. اگر این ارز دیجیتال موفق به حفظ موقعیت خود بالای این سطح نشود، ممکن است در ادامه قیمت به ۲۵۵ دلار سقوط کند.

سولانا در شبانه‌روز گذشته افتی ۷درصدی را تجربه کرده است و اکنون زیر ۳۳ دلار معامله می‌شود. فروشندگان اکنون برای شکستن حمایت ۳۲ دلاری تلاش می‌کنند و اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است قیمت تا ۳۱.۲۰ دلار پایین بیاید.

دوج کوین با سقوط به زیر ۰.۰۶۰ دلار یک حرکت نزولی تازه را کلید زده است و اگر این جریان همین طور ادامه داشته باشد، ممکن است قیمت تا ۰.۰۵۸ دلار پایین بیاید.

ریپل که با ریزش ۱۲درصدی خود در ۲۴ ساعت گذشته اکنون زیر ۰.۴۵ دلار در نوسان است، فاصله زیادی با شکستن حمایت ۰.۴۲ دلاری ندارد؛ اتفاقی که می‌تواند به ادامه روند نزولی در بازار این ارز دیجیتال منجر شود.